Strona 1 z 1

Kurs wspinu skalnego od początku

Napisane: Wt 14 mar, 2017
przez francisbegbie
Witam,
Jestem zainteresowany kursem wspinaczki skalnej jako laik, po to głównie by nabrać ogłady trochę ze sprzętem i asekuracją, by pewniej czuć się w górach i może bardziej tematem się zainteresować - o ile forma pozwoli.

Chciałbym przejść kurs pełny, problem w tym, że ofert jest masa - a środowiska jako takiego nie znam i nie bardzo wiem, z kim związać swoje początki, bo nie chciałbym mieć awers do wspinu, tylko dlatego, że trafiłem na niewłaściwie osoby na poczatku swojej przygody.

Będę bardzo wdzięczny - jak koleżanki i koledzy wypowiedzą się w tej materii, a być może jeszcze poratują inną cenną uwagą.

Dzieki wielkie

Re: Kurs wspinu skalnego od początku

Napisane: Wt 11 kwi, 2017
przez Michal M
Czesc,
Najlepiej zrobic kurs skalkowy z instruktorem PZA. Mozesz sprawdzic licencje instruktorow na stronie PZA. Na stronie Betlejemki mozesz znalezc terminy kursow skalkowych. Na skalkowym nauczysz sie technik asekuracji, sprzetu, podstaw techniki wspinaczkowej, etykiety w terenach wspinaczkowych, a przede wszystkim zasad bezpieczenstwa. Po skalkowym mozesz zapisac sie na kurs taternicki letni gdzie robione sa drogi wielowyciagowe (czesto nie stawiajace jakichs wielkich wymagan co do techniki wspinaczkowej).
Pozdrawiam
M