Badania do pracy magisterskiej

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

KubAga
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr 14 mar, 2018
Ulubione góry: Andy

Badania do pracy magisterskiej

Śr 14 mar, 2018

Szanowni Państwo!
Jestem studentem piątego roku turystyki i rekreacji oraz drugiego roku psychologii w Opolu. Zwracam się z prośbą o pomoc w przeprowadzeniu badań potrzebnych do mojej pracy magisterskiej. Zakres pracy dotyczy wspinaczy wysokogórskich, ich postrzegania i rozumienia szeroko pojętego ryzyka.

W swojej pracy chciałbym wyjaśnić dlaczego ludzie się wspinają, a na podstawie własnych badań sprawdzić jak postrzegają oni ryzyko podejmowane w górach oraz w życiu codziennym. Do tej pory nie spotkałem się z podobnymi badaniami więc jest to niewątpliwie duże wyzwanie, któremu z pewnością nie uda się sprostać bez Państwa pomocy. Do poprawnie przeprowadzonych badań oraz uzyskania wiarygodnych wyników potrzebnych jest około 30 – 40 zawodowych wspinaczy wysokogórskich.

Chciałbym przeprowadzić dwa badania psychologiczne (dla zachowania wiarygodności badań dokładny ich opis podam po ich przeprowadzeniu). Oczywiście badania będą w pełni anonimowe, a wyniki posłużą mi tylko i wyłącznie do napisania pracy magisterskiej. Całość zajmie od 20 do 30 minut. Wyniki badań wraz z opracowaniem prześlę do wglądu po obronie pracy, którą planuję na wrzesień 2018 roku.

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc oraz - jeżeli to możliwe - przesłania listy wspinaczy wraz z kontaktem (mailowy, telefoniczny lub fanpage na Facebooku), którzy mogliby być zainteresowani badaniami. Istnieje możliwość przeprowadzenia tych badań przez Skypa, jednak preferowałbym formę face to face. Jeżeli jednak nie dysponują Państwo wystarczającą ilością czasu wolnego forma internetowa będzie dla mnie równie zadowalająca. Rozpoczęcie badań planuję na początek kwietnia, a zakończenie pod koniec czerwca. Jeżeli mają Państwo jakieś pytania bądź coś jest niejasne chętnie odpowiem pod adresem jakub.gadzala@int.pl. Pomoc w formie zaproponowania ciekawej literatury z zakresu wypraw wysokogórskich lub każda inna forma pomocy będzie bardzo mile widziana. Jeszcze raz proszę o pomoc za którą już teraz wyrażam szczere podziękowanie.

Serdecznie pozdrawiam,
Jakub Gadżała

Powrót do Wspinanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość