Czy wystarczą korkotrampki dla początkujących?

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Re: Czy wystarczą korkotrampki dla początkujących?

Śr 14 maja, 2008

magdalena napisał(a): chciałabym kupić konkretne buty np. SCARPA REFLEX i teraz pytanie za 100 punktów buty mają być 2 rozmiary mniejsze to już wiem,

Magda, właśnie posiadam ten model butów. Każde moje buty są rozmiaru 39 i również scarpy mam 39. Są bardzo małe. Palce mam podkurczone na tyle, że stopa układa się zgodnie z wygięciem buta, który jest dość mocno profilowany. Jednak po każdej drodze pierwsza czynność, którą robię to zdjęcie tych butów. Przyznam, że trochę mnie cisną. Podejrzewam, że jeśli kupisz je o rozmiar, lub dwa mniejsze, to wogóle stopy nie włożysz.

Generalnie butki są świetne i jestem z nich bardzo zadowolona. Jedyny mankament to sznurowadła, których wiązanie zajmuje więcej czasu niż rzepy, ale to już kwestia gustu.

Łosiek (Kaśka)

Śr 14 maja, 2008

Anna* napisał(a):Generalnie butki są świetne i jestem z nich bardzo zadowolona. Jedyny mankament to sznurowadła, których wiązanie zajmuje więcej czasu niż rzepy, ale to już kwestia gustu.

Ania to prawda, rzepy bardzo dobrze się sprawdzają, bo jesteś w stanie szybko założyć buty. Ja mam własnie takie buty na rzepy - niestety pierwsze co w nich zaczęło szwankować to własnie rzepy, teraz czasem muszę w czasie wspinaczki poprawiać zapięcie - a przepaść czeka... :grin:
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

magdalena

Śr 14 maja, 2008

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak po prostu zrobić objazd po sklepach i przymierzać :roll: :smile:
jak coś wybiorę dam znać :)
"Bo tutaj w górach jest mój dom,
śpią marzenia gwiazdy lśnią,
tu przestrzenią karmię serce,
żyć co krok pragnę więcej….”

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pt 16 maja, 2008

Dokładnie to co napisałaś, po prostu przymierz i kup but do którego ledwo włożysz nogę, ale tak, żebyś miała czucie w palcach. Nie wierz w te opowieści o 2 numerach mniejszych, po pierwsze na początku nie buty, a umiejętności będą Cię ograniczać, po drugie (jak pisali poprzednicy) wspinanie ma Ci sprawiać przyjemność, a nie ból. Ja podobnie jak Kaśka buty wspinaczkowe dziwnym trafem mam większe (bodajże o pół numeru), niż inne, a i tak są ciaśniejsze. To, że buty wspinaczkowe się rozciągną to fakt bezdyskusyjny, jednak nie jest to wg. mnie wielki problem, po prostu mocniej je wtedy sznurujemy i tutaj sznurówki mają przewagą na rzepami, z moich doświadczeń wynika, że dzięki nim łatwiej wyregulować 'objętość' buta niż w przypadku rzepów, a że trwa to nieznacznie dłużej, to dla mnie żaden argument.

Resztę napisali poprzednicy, szczególnie zwróć uwagę na posta Kuby.

PS: Witamy na forum (Zbrojne Ramię Forum - oddział Śląsk, rośnie w siłę ;) )
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

magdalena

Pt 23 maja, 2008

No i buciki zostały zakupione :grin: :grin: :grin:
niestety nie są to SCARPA REFLEX ponieważ czułam się w nich fatalnie rozmiaru 39 nie było a 38,5 był za mały. Moim problemem okazał sie drugi pace ten obok palucha jest dłuższy niż paluch :roll: po przymierzeniu chyba wszystkich dostępnych modeli w dwóch sklepach zdecydowałam się na La Sportiva model Kumo są na rzepy i rozmiar 39 czyli taki jak nosze normalnie ale są ciasne, mocno przylegają ale nie wyłamują mi paliczków :) z zakupu jestem zadowolona wczoraj nawet był sprawdzony na panelu i jest ok dziś mogę poruszać stopami nie czuję okropnego bólu i wspinaczka była radością :)
"Bo tutaj w górach jest mój dom,
śpią marzenia gwiazdy lśnią,
tu przestrzenią karmię serce,
żyć co krok pragnę więcej….”

Poprzednia strona
Powrót do Wspinanie