ORLA - zimą

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

Altair

Ulubione góry: Wszystkie ładne i wysokie

Re: ORLA - zimą

Pt 21 wrz, 2007

dynercia napisał(a):I szczerze mówiąc ich "topografia" zmienia się w zależności od warunków. Przy jedynce można sobie pozwolić na znacznie więcej niż przy trójce. Stąd tak mała ilość informacji na ich temat. Po prostu idąc wybierasz trasę oceniając na bieżąco zagrożenie.

Nie wiem jak w Cywińskim, ale w WHP można znaleźć jakieś pobieżne opisy zimowych wariantów, ale tak jak mówisz czasami jest to bardzo płynne i trzeba samemu umieć ocenić sytuację.

Tak czy owak, zimowe chodzenie to wspaniała przygoda, ale i też ogromne wyzwanie, jesli chce się to robić skutecznie i bezpiecznie :cool:

Pozdrawiam,
Altair

dynercia

Ulubione góry: każde

Pt 21 wrz, 2007

Nie wiem jak w Cywińskim, ale w WHP można znaleźć jakieś pobieżne opisy zimowych wariantów

Cywiński nie podaje zimowych wariantów. A te z WHP są generalnie godne polecenia - wiele z nich testowałam w różnych warunkach. Inna sprawa, że ocena trudności dróg w WHP pozostawia w wielu miejscach sporo do życzenia... To polecam gdzie się da konsultować z Cywińskim.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

dynercia

Ulubione góry: każde

N 23 wrz, 2007

Wiem, że powoli odbiegamy od zasadniczego tematu, ale...
... link do topo kilku zimowych wariantów.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Altair

Ulubione góry: Wszystkie ładne i wysokie

Wt 25 wrz, 2007

dynercia napisał(a):Wiem, że powoli odbiegamy od zasadniczego tematu, ale...
... link do topo kilku zimowych wariantów.

Dzięki, nawet nie wiedziałem o istnieniu tej stronki. Może autor pokusi sie z czasem o dodanie większej liczby opisów, bo ta forma opisu bardzo mi odpowiada.

Pozdrawiam,
Altair

Poprzednia strona
Powrót do Wspinanie