Topo Jura - Częstochowa i okolice

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

pedronazar

Topo Jura - Częstochowa i okolice

So 31 maja, 2008

Cześć,
Ponieważ mieszkam w Skierniewicach, poszukuję jakichś skałek koło Częstochowy.
To najbliżej samochodem ze Skierniewic. Ja dopiero ukończyłem kurs skałkowy i chcę trochę poćwiczyć w weekendy. Najlepiej byłoby gdyby były jakieś drogi ubezpieczone, bo nie mam jeszcze szpeju własnego.

za wszelkie wskazania serdecznie dziękuję

Pozdrawiam
pedro-jose-nazar

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Re: Topo Jura - Częstochowa i okolice

So 31 maja, 2008

Rejon wspinaczkowy, najbliżej chyba położony Częstochowy to Olsztyn.
Topo do oklolicznych skałek jest tu:
http://www.jkw.pl/pl/content/view/298/133/

Blisko Częstochowy są również Podlesice, Rzędki, Mirów. Schematy tamtejszych dróg są dostępne na wielu stronach internetowych, wystarczy poszukać na Brytanie czy na redpoincie, lub po prostu przez google.

Warto kupić sobie również wydany w formie książkowej przewodnik , wtedy cały wykaz można zabierać ze sobą wszędzie.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 02 cze, 2008

Podlesice i Mirów, to już nie tak blisko, jednak Olsztyn jest dużo bliżej i wielu tam wspinaczy z Częstochowy, co do wspomnianych 'Rzędek' przyznam, że nie mam pojęcia gdzie jest taka miejscowość, ale chyba nie na Jurze. Przywołany przewodnik Jura 2 można zabierać wszędzie, ale w przypadku Olsztyna, Mirowa czy wielu innych rejonów, będzie bezużyteczny więc po co go nosić? Lepiej poszukaj topo na necie, przy odrobinie chęci, znajdziesz większość informacji, których szukasz.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 przez Żaku, łącznie edytowano 3 razy
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pn 02 cze, 2008

Żaku w Klubie Purystów - Upierdliwców? :shock:
Najbliższa brzmieniowo nazwa to Prządki, ale pedronazarowi zabrakłoby beretów na rzucanie, by tam dotrzeć w weekend i jeszcze się powspinać. I chyba nie o to miejsce Ani chodziło :grin: .
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Żaku
Administrator forum

Pn 02 cze, 2008

Marku - w końcu uczę się od mistrza gatunku ;)

pedronazar tutaj ogólne informacje nt/ Olsztyna, a tutaj topo paru skał.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 przez Żaku, łącznie edytowano 1 raz
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Pn 02 cze, 2008

"Rzędki" to dość popularny skrót dla Rzędkowic. Nie przypuszczałam Żaku, że go nie znasz. Albo mi się wydaje, albo ostatnio bywasz nieco czepialski.

Żaku
Administrator forum

Pn 02 cze, 2008

Znam go bardzo dobrze, jednak pedronazar na próżno szukałby go na mapie Jury.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Wt 03 cze, 2008

Żaku, widzę że musisz się z google zaprzyjaźnić bo wpisując doń "rzędki" wyskakuje tyle informacji na temat lokalizacji tej miejscowości i skał że aż głowa boli. Więc nie sądzę aby ktokolwiek miał problem z lokalizacją tej miejscowości na Jurze... wystarczy chcieć ;-)

PS.

zawsze musisz coś odpisać, czy nie masz co robić że się wszystkiego czepiasz? Bo normalnie czytać się Ciebie ostatnio nie da...
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

Żaku
Administrator forum

Wt 03 cze, 2008

Rzędki, Koralka, Piotruś, itp. wiem że wielu z Was lubi zdrabniać nazwy, gdyż to świadczy o Waszej 'znajomości tematu', podobnie jak 'bzdur', których uczyłeś się w sobotę na kursie jaskiniowym, niestety, nie wszyscy są tak obeznani. Nadal jednak nie znalazłem mapy, na której widniałaby miejscowość Rzędki, jeżeli znalazłeś taką na Google, poproszę o linka, choć i tak używam tej Twojej, papierowej :)
Ostatnio edytowano Wt 03 cze, 2008 przez Żaku, łącznie edytowano 1 raz
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Hannibal

Ulubione góry: Te w których czuję się naprawdę wolny...

Wt 03 cze, 2008

hehehehehe no popatrz, to ona jest u Ciebie a ja zapomniałem że takową posiadam :-D
"Albo znajdziemy drogę, albo ją wytyczymy!"

"Nie bój się zrobić wielkiego kroku, nie pokonasz przepaści dwoma małymi" (David Lloyd George)

dynercia

Ulubione góry: każde

Wt 03 cze, 2008

Pedronazar! TUTAJ masz jeszcze topo Mirowa k. Częstochowy ( nie mylić z tym koło Bobolic), Ostrężnika i Sokolich Gór (szczególnie polecam Sokole) oraz inne opracowanie skał Olsztyna.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Powrót do Wspinanie