Sokoliki- wspinał sie ktoś?

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

michal2911

Sokoliki- wspinał sie ktoś?

N 22 maja, 2005

JA byłem tam pierwszy raz i bardzo mi sie podobało.Fajna skała szortska (granit) i nie tak wyślizgana jak wapień na Jurze. Drogi zróżnicowane bardzo fajne rysy. Niestety troche duzo ludzi , ale to chyba tak wszedzie w skałach. Czy ktoś sie tam wspinał może?

Wiesław

sokoliki

Pn 23 maja, 2005

Tereny przepiękne, spać można na TABORZE- dojazd od strony Karpnik- skret na przeciwko KOścioła, baza namiotowa, aktualne ceny - 10 zł od osoby, kapiel pod ciepłym prysznicem- 4 zł , zimny bezpłatny. Dojście na skałY OK 15 minut. W Trzcinsku są 2 bazy noclegowe oparte o chaty i namioty, o ich warunkach nic nie wiembowiem nie spałem tam.
Dróg wspinaczkowych masa, od 6 -wiele dróg ma ringi. Miła atmosfera.
Wiesiek

www.ABCWSPINANIA.info

Sokoliki

Pn 23 maja, 2005

Sokoliki - ciekawa alternatywa dla śliskiego wapienia. Wiele dróg dobrze ubezpieczonych, ale raczej od VI w górę, drogi łatwe za to często z doskonałą naturalna asekuracją. Możliwośc zrobienia ciekawych 2-3 wyciagowych wariantów np. na Tępej, Jastrzębiej czy Sokolikach. Piekne widoki ze szczytów skał na pasmo Sudetów i kotlinę Jeleniej Góry. Poza Taborem pod Krzywą jest możliwość zamieszkania ( również w namiotach) w Schornisku Szwajcarka (urocze) około 200 m od przełęczy między Sokolikiem a Krzyżną Górą,. Da się podjechać samochodem od strony Przełęczy Karpnickiej. W schronie mało miejsc noclegowych ale za to blisko w skały. Naprawdę warto tu przyjechać.

Krzysiek
http://www.abcwspinania.info

Was

Re: Sokoliki- wspinał sie ktoś?

Cz 26 maja, 2005

Macie rację - Sokoliki to rewelacyjne miejsce. Tam stawiałem pierwsze kroki na skale :) A klimat w Szwajcarce.... mmmm.... Brak słów, trzeba samemu sprawdzić. A dokładniejsze info o skałach i drogach można znaleźć tu:

http://www.wksg.internetdsl.pl/dozent/s ... oliki.html

Miłego wspinania życzę :)

niesia

N 11 cze, 2006

bałamucicie mnie tymi opisami...a później mój partner zadaje mi pytania "no ale dlaczego sie tak upierasz na Sokoliki, to tak daleko"... ;) a ja mu jedno- "bo tak" ;)

Was

N 11 cze, 2006

No z W-wy troche daleko, ale i stamtąd przyjeżdzają na wspinanie :>
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

niesia

N 11 cze, 2006

coś czuję ze jeszcze kiedyś zwiążemy sie jedną liną w Sokołach ;)

niesia

So 15 lip, 2006

Was napisał(a):No z W-wy troche daleko, ale i stamtąd przyjeżdzają na wspinanie :>

no i przyjadą :!: mam nadzieje że do zobaczenia; jak wróce to powiem czy warto ;)....

w końcu urlop i skały i to Sokoliki 8) - powstrzymuję się by nie zwariowac ze szcześcia :wink: :!:

Was

So 15 lip, 2006

Ajjjj.... Zazdraszczam, zazdraszczam :twisted:
Ale jeszcze tylko dwa tygodnie i też wybywam :)
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

niesia

Cz 07 wrz, 2006

jeżeli chodzi o Sokoliki.... bez zastanowienia- w tym sezonie jade trzeci raz choć to bardzo daleko od w-wy. Was wie co mówi!

Basia-bacha

Wt 18 mar, 2008

Ja w sokolikach byłam raz! Ale odkąd wrócilam do wspinaczki to zapowiadają się częstrze wypady w skały.. a Sokoliki najbliżej!.. moge wrzucić jakieś zdjęcia.. z mojego wyjazdu w te skały.. ale jak mi naprawią drugiego kompa ;)

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Śr 19 mar, 2008

I ja podpisuję się pod opinią Wasa (Was gdzie Ty się podziewasz?) że Sokoliki są atrakcyjne. Na szczęście coraz więcej obitych dróg oferuje wspinanie w ciekawych formacjach a granitowe tarcie bywa często próbą głębokiej wiary.
Sokoliki to najlepsze miejsce na trenowanie formy przed Tatrami z wiadomych powodów.
Ostatnio pojawił się już długo wyczekiwany przewodnik po rejonie Sokolików ze schematami nawet najnowszych dróg, bo do tej pory jedynym kompleksowym zbiorem topo była strona internetowa Dezenta.

Dzięki popularności rejonu, hasło ostatnich lat "Sokoliki, Sokoliki cztery spity i Karpniki" odchodzi do lamusa :wink:

Basiu - z przyjemnością obejrzę zdjęcia.

Basia-bacha

Śr 19 mar, 2008

No to prosze.. kilka zdjęć które aktualnie moge umieścić:
Październik 2006
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano Cz 20 mar, 2008 przez Basia-bacha, łącznie edytowano 4 razy

Anna*

Ulubione góry: Tatry Zachodnie

Cz 20 mar, 2008

O jeśli dobrzew widzę, to na Dużym Sokoliku też byliście :-)
Pamiętam jak kończyłam drogę tuż pod balkonem pełnym turystów, robiłam taką mieszankę dróg właściwie, że ostatni odcinek był z dużo wyższą wyceną niż początek drogi - więc przy końcu miałam lekkie drżenie nóg, wtedy turyści z góry zaczęli mnie oglądać jak zwierzątko w zoo, zadając głupie pytania, czy mogą zrobić mi zdjęcie, a mi serce biło jak oszalałe, bo nie mogłam sięgnąć do ostatniego przelotu.
Bardzo lubię ten rejon :wink:

Kiedyś usłyszałam również historię wspinacza, który przy końcu drogi tuż pod balkonem pełnym ludzi zorientował się, że nie zawiązał ósemki, tylko przełożył linę przez łącznik uprzęży. Drogę kończył na żywca, wśród tak samo licznych i niewygodnych pytań turystów czy "jest trudno się tu wspinać" :wink:

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 20 mar, 2008

Basia-bacha, te chętnie bym je zobaczył, ale coś linki i miniatury nie działają :(

Dodano 21.03.2008

Linki działają, serwis ruszył.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Następna strona
Powrót do Wspinanie