Nowe drogi na Łabajowej

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

Simbelmyne

Ulubione góry: Beskid Wyspowy

Nowe drogi na Łabajowej

Pn 14 lis, 2011

Witam. Ostatnio, jak byłem na Łabajowej w dol. Będkowskiej widziałem że obito kilka nowych dróg zaraz obok Mniszkowej. Ma ktoś topo i wycene tych dróg? Prawdopodbnie poobijali to dobrzy ludzie z wspinki.org, ale na ich stronie nie ma o tym śladu.
"Nie jest miarą normalności, być przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa" - Jiddu Krishnamurti

Simbelmyne

Ulubione góry: Beskid Wyspowy

Re: Nowe drogi na Łabajowej

Pt 18 lis, 2011

Oto sam odpowiadam na powyższe zagadnienie:
Licząc od strony prawej (od ostatniej starej drogi - 'bez nazwy' o trudności -V) pierwsze cztery drogi mieszczą się w skali od IV do +V ( nr 3 i 4 wyglądają groźnie z uwagi na przewieszenie, ale są klamy i nie dość że puszczają, to jeszcze wspinka jest nadzwyczaj przyjemna: ) , drogi piątej i szóstej nie robiłem natomiast siódma to solidna VI przynajmniej z + lub nawet VI1. Ósmej i dziewiątej nie robiłem, ale przynajmniej wyglądają na dosyć trudne.
tak więc licząc od prawej strony:
1 - IV
2 - -V
3 - V
4 - +V
5 - ?
6 - ?
7 - VI+ / VI1
8 - ?
9 - ?
Ciekawe jak moje spostrzeżenia pokryją się z rzeczywistością. Jak coś znajdę to tutaj wrzucę. : )
Pozdrawiam.
"Nie jest miarą normalności, być przystosowanym do głęboko chorego społeczeństwa" - Jiddu Krishnamurti

Powrót do Wspinanie