Porada i pomoc

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

dlawikst

Ulubione góry: Byle trudno i wysoko

Porada i pomoc

N 19 sie, 2012

Witam, mam pytanie jak zacząć swoją przygodę ze wspinaczką? Od października zaczynam studia na Politechnice Poznańskiej i stwierdziłem że chciałbym poświęcić część mojego życia na ten sport. Od dawna chodziłem z rodzicami po Tatrach lecz w tym roku zrozumiałem, że lubię coś trudniejszego niż wytyczony szlak. Jak zacząć swoją przygodę abym mógł wejść np na Mont Blanc czy narazie w swerze marzeń coś bardziej ambitnego. Gdzie się zapisać co zrobić?

malgoska

Ulubione góry: tatry

Re: Porada i pomoc

Pn 20 sie, 2012

Idź na ściankę wspinaczkową:)

bisk

Ulubione góry: Tatry; Beskidy

Pt 24 sie, 2012

Zapisz się na kurs skałkowy (ewentualnie później taternicki) np. w Klubie Wysokogórskim w Poznaniu ;)

niebieski

Ulubione góry: Tatry, Alpy, Dolomity,

Pn 27 sie, 2012

Dla jasności. Wejście na Blank to nie wspinaczka, ale turystyka wysokogórska. Istotne jest czy chcesz bardziej poświęcić się wspinaniu czy turystyce wysokogórskiej czy wszystkiemu po trochu. Jeżeli wspinaniu to najlepsze kroki to zrobienie kursu skałkowego, potem taternickiego, zapisanie się na klubu wysokogórskiego, chodzenie na panel, wyjazdy w skały na wspin a potem w Tatry i inne góry. Jeżeli natomiast interesuje Cię raczej "wchodzenie na szczyty" wówczas lepiej zrobić kurs turystyki zimowej, lawinowy, zapoznać ludzi o podobnym nastawieniu i jezdzić bardzo często w Tatry, zarówno latem jak i zimą, a następnie gdzies dalej i stopniowo poszerzać doświadczenie. To tak w uproszczeniu.

Powrót do Wspinanie