Ambitniejsza wyprawa

Wspinaczka skałkowa, taternictwo, alpinizm, himalaizm... wspinacze wszystkich krajów i specjalności łączcie się!

Moderator: Moderatorzy

dlawikst

Ulubione góry: Byle trudno i wysoko

Ambitniejsza wyprawa

N 28 paź, 2012

Witam, mam pytanie odnośnie mojej pierwszej ambitniejszej wyprawy. Jaka góra na "początek"? Gdzie mógłbym się sprawdzić na kilkudniowej wspinaczce? Mont Blanc? Koszt planowy ok 5000 zł.

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Re: Ambitniejsza wyprawa

N 28 paź, 2012

Sprecyzuj termin "wspinaczka". Poza tym na Blanc spokojnie wyrobisz się w 2 kzł.

horus

Ulubione góry: Tatry

Pn 29 paź, 2012

Taa... jeżeli zrobiłeś w takich mało ambitnych Tatrach większość honornych dróg - np. Gerlacha, Łomnicę, Galerię Ganku, Młynarczyka, do tego kilka północnych ścian alpejskich - to jak najbardziej możesz się wspinać na Blanca, chyba, że chcesz wychodzić tradycyjnym szlakiem - to już inna historia - ale w takim wypadku mylisz pojęcia, bo nie mówimy o wspinaczce
Horus / Seth www.seth.com.pl /

dlawikst

Pn 29 paź, 2012

Tak jak najbardziej chodzi mi o wspinanie poza szlakami, najlepiej kilku dniowe. Nie byłem pewien czy stopień trudności Mont jest odpowiedni bo wiadomo od razu Krakowa nie zbudowano. Na gerlach w tym roku, a Mont jak fundusze dadzą. Dzięki wielkie ;)

horus

Ulubione góry: Tatry

Pn 29 paź, 2012

To nie wypada nic innego - jak tylko życzyć powodzenia. :)
Sam chciałbym zrobić kiedyś może Filar Boccalattego - no ale w moim przypadku to jeszcze kilka lat treningu :?
Horus / Seth www.seth.com.pl /

laporteki

Ulubione góry: różowe

So 03 lis, 2012

Dlawikst, kiedy planujesz iść na Gerlach? Szukałam chętnych na weekend 10-11 listopada ale moi znajomi odpadają z przyczyn czasowych i finansowych :( Na Gerlach chciałabym wejść jeszcze w tym roku. Rozmawiałam z przewodnikiem i ma wolny termin 10-11 listopada, o ile wejście z przewodnikiem Cię interesuje...

dlawikst

Cz 08 lis, 2012

Obecnie studiuję na Politechnice także ten termin niestety odpada ;/ Na gerlach oczywiście, że z przewodnikiem bo myślę, że mam za małe doświadczenie i nie wiedziałbym od czego zacząć (ubezpieczenie, wytyczanie szlaku itp). Ogólnie planowałem małą przygodę ze spaniem na karimacie w schroniskach, gadając przy herbacie z rumem i chodzeniem z "wielkim plecakiem", no ale zobaczymy bo może wymyślę coś innego do tego czasu :D . Zaliczyć przy okazji ponownie Orlą Perć, Rysy itp. Termin początek wakacji albo październik gdzie mniej koników jadących na Morskie Oko :D

Powrót do Wspinanie