A może by tak... Andrzejki?

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Re: A może by tak... Andrzejki?

Cz 24 lis, 2016

Jeśli możesz to zapłać te 80 zł - my na pewno będziemy, to Ci się zwróci (chyba, że połamiemy nogi :wink: )
Ognisko być musi, to pewne, więc należy ogniskowy prowiant zawsze mieć :D
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

Pt 25 lis, 2016

:arrow: Ewelina7 i... Aleks
:arrow: Beska i Artur
:arrow: Aśka i Marek (prawdopodobnie, ale niekoniecznie w komplecie)
:arrow: Iza i Romek (Romeo prosi, byście wzięli ze sobą zapasowe buty i nie trzymali ich w sieni:))
:arrow: moskal i 2 debiutantki Aneta i Beata

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Pt 25 lis, 2016

Zaliczka zapłacona, możemy wybierać trasy. Wezmę rzeczoną parafinę, ktoś dysponuje jakimś palnikiem?
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Pt 25 lis, 2016

moskal napisał(a): i Beata

Konkurencje mi przywozisz :?: :lol: Dobrze chociaż, że mi wszyscy nickiem lecą :mrgreen:

Ewelina7 napisał(a):Zaliczka zapłacona, możemy wybierać trasy. Wezmę rzeczoną parafinę, ktoś dysponuje jakimś palnikiem?

Mały kartusz z palnikiem? My takim dysponujemy, Marek z Asią chyba też z reguły maszynkę ze sobą wożą, gorzej z naczyniem, które raczej potem będzie nie do użytku.

Czy jakieś przemyślenia/propozycje odnośnie tras macie?

Ewelina7

Pt 25 lis, 2016

Beska, to ja wezmę kubeczek aluminiowy, który mi służy do farbowania jajek, też się już do niczego nie nadaje... A lać możemy do pojemnika po parafinie, duży jest.
Zostaje tylko klucz :D

Co do trasy - od Krowiarek już szłam na Krupową, więc wstępnie mi się roi wyjście z Kojszówki, niebieskim, potem czerwonym, a powrót w niedzielę żółtym do Juszczyna (właściwie to w środek między Juszczynem a Kojszówką, żeby ograniczyć tuptanie asfaltem). Dopuszczam odwrócenie planów, zależnie od pogody.

Dodatkowo wezmę mapę Beskidu Śląsko-Morawskiego, będziemy robić burzę mózgów...
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Beska

Pt 25 lis, 2016

Ewelina7 napisał(a):Co do trasy - od Krowiarek już szłam na Krupową, więc wstępnie mi się roi wyjście z Kojszówki, niebieskim, potem czerwonym, a powrót w niedzielę żółtym do Juszczyna (właściwie to w środek między Juszczynem a Kojszówką, żeby ograniczyć tuptanie asfaltem). Dopuszczam odwrócenie planów, zależnie od pogody.

No popatrz, to u mnie to samo! Zupełnie takie same plany przemyśliwałam z siostrą już od pewnego czasu, tylko się zastanawiałam, czy teraz będą chętni na przejście takim boczkiem. Dodatkowo sprawdziłam sobie PKP, żeby nie tutpać asfaltem, ale to w wersji do Juszczyna, a ostatnio sprawdziłam na googlach, że najwyraźniej polna droga z Juszczyna-Zgudowej, którą można przedrzeć się do Kojszówki, którą mam na mapie, istnieje w terenie :mrgreen: To się na pewno zgadamy!

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

So 26 lis, 2016

Beska napisał(a): Dodatkowo sprawdziłam sobie PKP, żeby nie tutpać asfaltem
Na odcinku od Suchej w kierunku Zakopanego kursuje teraz wyłącznie ZKA czyli zastępcza komunikacja autobusowa. To tak, żebyście się nie zdziwili, nie doczekując się na peronie pociągu. :)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Ewelina7

So 26 lis, 2016

Tak mi się właśnie wydawało. A autobusy na interesującym nas odcinku w niedzielę kursują dwa razy, ok. dziewiątej i osiemnastej. No.
Oczywiście przedrzemy się od Zgudowej, lekce sobie ważąc transport publiczny.
Zawsze też możemy się podwieźć, ale to naprawdę jest kawałeczek.
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

So 26 lis, 2016

Lucass napisał(a):Na odcinku od Suchej w kierunku Zakopanego kursuje teraz wyłącznie ZKA czyli zastępcza komunikacja autobusowa. To tak, żebyście się nie zdziwili, nie doczekując się na peronie pociągu. :)

Jasne, jasne. Przymiarki przejściowe i komunikacyjne były z czasów wiosennych bodaj, a że inwestycje kolejowe zmieniają nam warunki podróżowania jak w kalejdoskopie, to nam w Krakowie nie trzeba przypominać, budowa łącznika z Głównego na Zakopane daje się wystarczająco we znaki.
Dlatego opcja na azymut przez pola, które o tej porze roku nie powinny raczej stwarzać problemów orientacyjnych i terenowych, wydaje się najlepszym wyborem :D

Tak więc wyruszamy z Kojszówki w sobotni poranek, kto chętny na spacer w grupie trasą opisaną przez Ewelinę, wystarczy dogadać godzinę.

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

So 26 lis, 2016

:arrow: Ewelina7 i... Aleks
:arrow: Beska i Artur
:arrow: Aśka i Marek (prawdopodobnie, ale niekoniecznie w komplecie)
:arrow: Iza i Romek (Romeo prosi, byście wzięli ze sobą zapasowe buty i nie trzymali ich w sieni:))
:arrow: moskal i 2 debiutantki Aneta i Beata
:arrow: Maniek - ale ciągle nie wiem czy mnie robota puści (być może +1)
Maniek

Beska

Wt 29 lis, 2016

Ewelina7 napisał(a): Zostaje tylko klucz :D

Klucz wypada mi wziąć na siebie. Się w końcu pracuje w gminie w metalu wykutej :mrgreen:

Ewelina7

Pt 02 gru, 2016

Na Krupowej 35 cm śniegu, szlaki nieprzetarte. Do zobaczenia jutro :D
Pozdrawiam,
Ewelina

Ewelina7

Cz 08 gru, 2016

Andrzejki zdecydowanie się udały. Dziękuję Wam! :D
Kilka zdjęć, niech przypomną klimat ośnieżonych (zaśnieżonych, zakopanych?) tras.
Pozdrawiam,
Ewelina

Beska

Cz 08 gru, 2016

Oj tak! Właśnie zasiadłam coś skrobnąć, żeby ktoś nie pomyślał, że Andrzejki rozeszły się po kościach, a tu proszę, inicjatorka nadal na wysokości zadania :mrgreen:
Dzięki wielkie za przefajny wieczór, nocne śpiewy, morskie wróżby, wspólną wędrówkę i wsparcie dla "nagle opuszczonej" :wink:
Niedzielny poranek i cały zresztą dzień - w scenerii zdecydowanie bardziej Mikołajkowej niż Andrzejkowej - wart był wszystkich sobotnich trudów. Skitourowcy niech żałują!!
Liczę na więcej zdjęć (wobec braku osobistego fotografa), szczególnie od Ciebie Maniek, jako właściciela tradycyjnej zbiorówki :D

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Cz 08 gru, 2016

Beska napisał(a):Skitourowcy niech żałują!

My żałujemy nie zmarnowanych warunków, tylko imprezy.
W sobotę położyła nas robota.
Ale za to użyliśmy skiturów w niedzielę na Pilsku. Jeszcze nie ma dobrych warunków, bo nie ma podkładu.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy