Wyjazdy do jaskiń.

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Wyjazdy do jaskiń.

Śr 07 wrz, 2011

A jak się nazywa ta mała dziura, w której byliśmy przed Jaskinią Za Kratą?
Przejrzałem wczoraj to, co zgromadziło się na karcie i chyba nie ma z czego montować filmu. Jakieś bezsensowne ujęcia, bez początku i końca. A po ziemią na dodatek g.... widać. Na dodatek zabawa w montażystę wcale nie jest zabawna. Szczerze mówiąc, w operatora też nie :). Chyba lepiej będzie, jak wrzucę to w surowej formie na host i podam link do pobrania. Przysłop też można tak załatwić.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Cz 08 wrz, 2011

Pisałem wcześniej, to Jaskinia Draba.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Śr 01 lut, 2012

Padł pomysł, by na celownik kolejnego FWJ wziąć Pogórze Rożnowskie. Diablej Dziury chyba nie trzeba reklamować, bo to jedna z ciekawszych jaskiń we fliszu. Przejście jaskini może okazać się czasochłonne. Dlatego proponuje, aby zarezerwować sobie na nią jeden dzień.
Drugą sprawą, jest użycie liny w Studni Dusz, ale z tego co pamiętam, to chyba wszyscy stali partycypanci FWJ są biegli w "małpowaniu". Lina przydatna jest także przy asekuracji trawersu nas studnią "S". Trasa do przejścia, to pętla. Przy czym na końcu pętli jest ciasne miejsce w "meandrze", w razie problemów trzeba się cofnąć i wyjść do góry przez Studnie Dusz. Istnieje obejście Studni Dusz, jednak osobiście go nie znam.

Bazą wypadową, z racji bliskości celu mogła by być Bacówka na Jamnej. Drugiego dnia, można by udać się na skały w Rożnowie. Są tam fajne miejsca do zjazdu na powierzchni, oraz J.Szkieletowa do której trzeba zjechać po linie (no chyba, że ktoś jest kozak i wyjdzie od dołu, bo otwór znajduje się wysoko w ścianie skalnej). Opcja drugą, na dzień drugi są jaskinie w B.Sądeckim. Obstawiał bym za J.Roztoczańską. Nie jest to specjalnie duży obiekt (140 m. korytarzy), ale posiada dużą komorę, jak na jaskinie we fliszu.

Termin X FWJ padłby najwcześniej na kwiecień, bo wcześniej nie można wejść do tej "wisienki na torcie" - Diablej Dziury.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Żaku
Administrator forum

Cz 02 lut, 2012

No i luz, jestem "za" - termin wstępnie mi pasuje, aczkolwiek muszę zajrzeć w kalendarz i podam moje dwie propozycje. Może uda się zgrać.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Czort

Pt 11 maja, 2012

Chyba nastała odpowiednia pora by popchnąć pomysł ciut dalej. Chciałbym aby osoby zainteresowane podały propozycję odpowiadających im terminów. Jak już będziemy mieli jakiś konsensus, to postaram się załatwić klucze. Jeśli chodzi o mnie to maj już niestety odpada. Również pomiędzy 8 a 17 czerwcem nie dam rady się zjawić. Czekam na odzew.

Omnia mea mecum porto...

Marek

Pt 11 maja, 2012

Najprawdopodobniej Nordkinn z przyległościami zostanie "na zaś", więc pasowałby mi każdy termin od początku wakacji. Wtedy nie muszę wciskać się w ciasne ramki weekendu i mogę połączyć to cioranie ze zbieraniem perełek do RKK wg K (ATJCz). Jak się okaże, że wyjazd na północ jednak się odbędzie, to najwyżej wypadnę z gry.
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

Wt 15 maja, 2012

Mnie wstępnie pasuje początek lipca, maj i czerwiec już zajęte. Muszę jeszcze zweryfikować dwie imprezy i potwierdzę termin. A co Wy na to?
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Czort

Pt 22 cze, 2012

Wróciłem z urlopu, zatem mam kilka nowości w temacie. Znajomy który miał do niej klucze już ich nie ma, a by dostać klucze muszę wystosować odpowiednie pismo. Proponuje zatem termin 14-15 lipca, bądź 21-22 lipca. Nie wiem w jakim czasie dostanę zgodę (jeśli w ogóle ją otrzymam), ale w podaniu trzeba podać datę akcji i liczbę uczestników.

Ta jaskinia to perełka regionu, bez niej trzeba będzie zadowolić się "drobną zwierzyną" w stylu J.Roztoczańska czy Wietrzna Dziura. Jestem otwarty na propozycje innej daty wyjazdu, oczywiście jeśli będzie to w ramach weekendu.

Omnia mea mecum porto...

Marek

So 23 cze, 2012

Oba terminy mi odpowiadają. Mam nadzieję, że w zgłoszeniu nie podasz tylko dwóch uczestników wejścia. To zresztą byłoby w tak dużej dziurze niezbyt rozsądne.
Drobnica też mi odpowiada. Nawet jeśli tylko ona będzie wchodzić w grę.

Hm, hm... czy ktoś z bywalców FWJ czytuje jeszcze forum?
Żaaaku...? ;)
(Goethe)

Czort

Pn 16 lip, 2012

Propozycje terminów zabrzmiały bez echa, jedynym obecnym chętnym jest Marek. Jeśli liczba chętnych się nie zmieni to będzie to najmniejszy FWJ w historii cyklu. W końcu nie każdy lubi ciorać się we fliszu...

Tematem głównym pozostanie flisz "drobna zwierzyna", gwiazda wyjazdu to wspomniana w poprzednich postach J.Roztoczańska. Proponowane miejsce noclegu to baza namiotowa "Pod Wysoką".

Omnia mea mecum porto...

Marek

Pn 16 lip, 2012

Ilość uczestników nie jest tak ważna jak jakość ;). Choć we dwóch w kruszyźnie to też "nie teges".
Program, tu z konieczności ujęty skrótowo, nawet bez Diablej Dziury zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Z noclegową metą tego FWJ włącznie.
Ale... hmmm... nie podałeś terminu :).
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

Pn 16 lip, 2012

Sorry, jestem chętny ale dopiero w sierpniu. Dacie radę wtedy to zorganizować? PS: Marku, pisałem do Ciebie jakiś czas temu PM, dotarła wiadomość?
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Czort

Pn 16 lip, 2012

Marek napisał(a):Ale... hmmm... nie podałeś terminu :).

21-22 lipca wchodził w grę.

Żaku napisał(a):Dacie radę wtedy to zorganizować?

Damy radę, jeśli wyjazd w chwili obecnej jest potencjalnie 3-osobowy to mamy duże pole manewru w kwestii terminu. Mi pasuje każdy weekend, poza środkiem sierpnia kiedy jestem na urlopie i będę zajęty innym wyjazdem. Zobaczymy co na to napisze Marek.

Marku, jeśli przesunięcie terminu dla Ciebie to nie problem to alternatywą dla tego terminu może być wyjazd MTB na Smrekowice.

Omnia mea mecum porto...

Marek

Wt 17 lip, 2012

Program o którym gadaliśmy poza forum jest OK i chcę go zrealizować.
Niby mam kupę wolnego, ale mieszają w tym trochę dwie obsługi na Przysłopie, robota w mieście i ten (PIIIP!) PPR w Wewnętrznych Karpatach Zachodnich, który nabrał wymiaru pańszczyzny. A chciałbym jeszcze wyskoczyć z Palavką na Nidę. W efekcie pole manewru się zawęża.
Opcja z przesunięciem FWJ na sierpień to dla mnie sporo kombinowania. Da się zrobić, ale w grę wchodzi tylko weekend 11-12.08. I od biedy następny, jak drugi bazowy zaaprobuje poślizg w pojawieniu się na Przysłopie. Ale to właśnie "środek miesiąca", który nie pasuje Maćkowi.
Można jeszcze pomyśleć o weekendzie 1-2.09. Ale wtedy odpada baza pod Wysoką. Choć miejsce nie traci wartości noclegowej, bo można spać w wiacie kuchennej.
Żaku, na PW nie mam nic od Ciebie, ale chyba prościej zadzwonić?
Czorcie, dzisiaj kupiłem nowe łożyska suportu i rower powinien być jutro gotowy do boju. Mogę zacząć PPR od Smrekowicy. W końcu i tak podzielę tę peregrynację na raty.
(Goethe)

Czort

Wt 17 lip, 2012

Marek napisał(a):...Da się zrobić, ale w grę wchodzi tylko weekend 11-12.08. I od biedy następny, jak drugi bazowy zaaprobuje poślizg w pojawieniu się na Przysłopie. Ale to właśnie "środek miesiąca", który nie pasuje Maćkowi.

Dziś "środek miesiąca" ma już dokładny wymiar (bo wczoraj jeszcze nie miał) i chodzi mi o następujący przedział dni: 10.08-27.08. Na chwilę obecną, nie jestem w stanie zapewnić czy będę miał czas w weekend 11-12.08.

Omnia mea mecum porto...

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy