E-górski piknik forteczny

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

grzegorz kluba

Ulubione góry: Beskid Żywiecki zdecydowanie

Re: E-górski piknik forteczny

Śr 29 sie, 2012

Gips ściągnięty choć noga jeszcze spuchnięta ale damy radę :)
Skład na chwilę obecną taki
:arrow: Marek
:arrow: Żaku + Dorotka +?
:arrow: Adikos
:arrow: Beska + Artur + Domisia
:arrow: ja
Wypadła nam ze składu Asia ( a szkoda) i nie wiem co z kolegą mc67 bo się nie określił.
Plan taki, spotykamy się tam gdzie w roku poprzednim czyli wzgórze 304,7, dla tych co nie widzieli ale w skróconej wersji, potem Maciejkowice i samodzielny schron, dalej Chorzów i drewniany kościółek św.Wawrzyńca, potem niespodzianka :D ,jeśli będą chętni to Park Etnograficzny i potem schron przy ul .Katowickiej, zwiedzanie, dalej schron w Świetochłowicach i parę innych po drodze, powrót do Chorzowa, dalej Brzeziny (i niespodzianka), potem Bobrowniki, jeśli będą chętni to Wymysłów i Dobieszowice (i tu może też będzie niespodzianka :D ),impreza przy ognisku, nocleg w warunkach bojowych( na glebie w schronie),rano rozjeżdżamy się. Ogólnie dużo niespodzianek.
Zabieramy dobre humory, latarki, karimaty i śpiwory, jakąś kiełbasę na ognisko, coś do zapicia tej kiełbasy, gitarą tradycyjnie zajmie się Beska :wink: .Przypominam o braku bieżącej wody. nie wiem czy będę jeszcze robił piknik, przypuszczalnie jest to ostatnia edycja. Kwestię roweru z Markiem omówimy na pw.
Godzina spotkania - 10.00
Ostatnio edytowano Śr 29 sie, 2012 przez grzegorz kluba, łącznie edytowano 1 raz
Człowiek powinien być dobry jak chleb

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 29 sie, 2012

Ja się jednak nie będę napinał z rowerem. Tym bardziej, że rekonwalescencja przebiega jak w wojskowym lazarecie w warunkach oblężenia i efekty są mizerne. Jak stanę na nogach, mogę się umówić z kimś zmotoryzowanym na odbiór mojego cielska z którejś stacji kolejowej na trasie Gliwice - Katowice. A i na Bytom chyba coś jeszcze z Gliwic jeździ.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Śr 29 sie, 2012

Przed godziną w pracy mała rewolucja. No i przyjadę jednak. Chociaż, jeśli dalej będzie u mnie takie tempo zmian... I takie nastroje...Do soboty daleko :)
Keep it simple, stupid :)

mc67

Ulubione góry: nie wiem, dawno nie chodziłem, na początek łatwe

Śr 29 sie, 2012

U mnie to zależy od pogody, jak będzie bezdeszczowo to chciałbym może wyrwać swoją nastoletnią latorośl i siebie na jakąś wycieczkę ... :D

grzegorz kluba

Cz 30 sie, 2012

Marku, chyba najwygodniej będzie Ci do mnie podjechać czyli cugiem do Katowic a potem z ul .Sokolskiej autobusem nr 27 lub 43.Na 9.00 musiałbyś być bo jeszcze muszę do schronu podskoczyć po klucze do innych obiektów i rower Asi schować.

grzegorz kluba

Pt 31 sie, 2012

Ważna rzecz. Beska się pytała czy przewidujemy jakąś przerwę obiadową a domyślam sie że to może być pytanie wszystkich, będzie trudno o knajpę zahaczyć ze względu na napięty program (naprawdę dużo zwiedzania),raczej suchy prowiant i mokre picie, w skansenie jest karczma ale droga i raczej niesmaczna, w Dobieszowicach będzie możliwość zrobienia chińskiej zupki z Radomia :wink: i wszelakiego jadła z ogniska.

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Pt 31 sie, 2012

grzegorz kluba napisał(a):Ważna rzecz. Beska się pytała czy przewidujemy jakąś przerwę obiadową a domyślam sie że to może być pytanie wszystkich, będzie trudno o knajpę zahaczyć ze względu na napięty program (naprawdę dużo zwiedzania),raczej suchy prowiant i mokre picie, w skansenie jest karczma ale droga i raczej niesmaczna, w Dobieszowicach będzie możliwość zrobienia chińskiej zupki z Radomia :wink: i wszelakiego jadła z ogniska.

Jak już Grzesiowi na pw wyjaśniałam - nie o karczmę mi chodzi w żadnym razie ale ewentualne pół godzinki na chińską zupkę z Radomia :)
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

grzegorz kluba

N 02 wrz, 2012

No i trzecia edycja za nami, odwaliliśmy kawał zwiedzania. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, świetne humory i cierpliwość.Z racji tego że aparat mi wysiadł,swojego materiału nie opublikuję, prosiłbym o wstawianie fotek :D

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

N 02 wrz, 2012

grzegorz kluba napisał(a):No i trzecia edycja za nami, odwaliliśmy kawał zwiedzania. Dziękuję wszystkim za uczestnictwo, świetne humory i cierpliwość.Z racji tego że aparat mi wysiadł,swojego materiału nie opublikuję, prosiłbym o wstawianie fotek :D

To Tobie Grzesiu należą się wielkie podziękowania!! Bez Twojego zaangażowania i wiedzy nie byłoby wcale takiej okazji do spotkania, a przede wszystkim zobaczenia i wysłuchania wielu ciekawych i wartościowych rzeczy. Oczywiście tak perfekcyjnie wszystko przygotowane, że nawet deszcz dał se siana i nie zepsuł nam zabawy :D Dzięki wielkie i do zobaczenia w kolejnych miłych okolicznościach!!
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

Marek

N 02 wrz, 2012

Super zakończenie wakacji. Dzięki. Jak dla mnie, program był nawet za bogaty. Mimo wypadnięcia kilku punktów, starczyłoby tego na dwie imprezy.
Dłubię właśnie przy fotkach. Wybrałem z karty ponad osiemdziesiąt. Ale ponieważ muszę już dzielić czas na przyjemności i robotę, jutro raczej ich jeszcze w sieci nie będzie.
(Goethe)

znikający_punkt

Pn 03 wrz, 2012

Właśnie wróciłam :) Super zakończenie ... hmm... końca tygodnia... Warto było ruszyć się z domu. Zdjęcia pojawią się. Ale później :) Realizując swój plan na niedzielę, przy okazji zahaczyłam o parę obiektów OKH Stellung B1 :)
Dzięki Grzesiek :)

Marek

Pn 03 wrz, 2012

No i ściemniałem. Bo dzisiaj jest wczorajsze jutro, a fotki są już w sieci. Choć bez dokładnej lokalizacji poszczególnych obiektów. Jak kogoś interesuje beton, pleśń i pajęczyny, może rzucić okiem tutaj.
(Goethe)

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 04 wrz, 2012

Fajna impreza, fajne schrony, fajne zdjęcia. Moje wrzucę wkrótce. Dzięki Grzegorzowi oraz pozostałym uczestników Pikniku. Kurcze, jak wiele jeszcze jest do zobaczenia na OWS. A myślałem, że większość już widziałem. Marku gratuluję albumu, dzięki niemu pewnie jeszcze nie raz zajrzysz na OWS. Aha, no i te brzoskwinie...
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

znikający_punkt

Wt 04 wrz, 2012

Właściwie Marek opisał wszystko. A Grzegorz dużo sprecyzował w tej relacji. Ogląda się to przyjemnie. Tu jest trochę moich zdjęć:
http://tiny.pl/h4zng

Marek

So 15 wrz, 2012

Dzięki. Vice versa :). Przy okazji... czemu ten album jest dostępny tylko po linku, a nie ze strony użytkownika PicasaWeb?
Żeby nam się nie dłużyło czekanie na zdjęcia Żaka (obiecał), Artura i Adikosa (nie obiecali, ale pstrykali) oraz rekonstrukcję bitwy pod Wyrami, rzućcie okiem na zlepek filmowych ujęć z imprezy. Jakość obrazu - wiadomo. Z gadżetu Kodaka w mroku jest do dupy. A mroku tam sporo. W montażu poszedłem na łatwiznę, lepiąc jak leci, z minimalną ingerencją w ścieżkę dźwiękową i prawie bez cięć. Wyjątek stanowi ogniskowe dobieszowickie beatboxowe wykonanie szlagru Lebrów "Byda broł cie na hołdzie", które jest tylko we fragmencie. Do tego w tle jakieś plum plum z Jamendo, bo dialogi są i tak mało zrozumiałe.
Dla uczestników imprezy całość wirtuozowskiego popisu Artura, Grześka i Żaka jest oczywiście do wysłuchania i obejrzenia. Proszę tylko zgłosić na PW zainteresowanie linkiem.
(Goethe)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy