V Andrzejki Forumowe 23-25.11.2012

Wszystko o chatce e-Górali, sztafecie, koszulkach, naszywkach i innych ciekawych pomysłach forumowiczów.

Moderator: Moderatorzy

jogurt

Ulubione góry: Tatry, Beskidy,

Re: V Andrzejki Forumowe 23-25.11.2012

Śr 14 lis, 2012

Żaku napisał(a):Szkoda, że ekipa wybrała miejsce gdzie każdy z nas bywa kilka razy do roku, tym samym padła główna idea, aby odwiedzać miejsca nieznane lub przynajmniej mniej znane.

Ja w tym roku nie byłem na Rysiance a na Przysłupie bywałem nikiedy ze 3 razy w roku !
Pozdrawiam

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

Cz 15 lis, 2012

Powtórzę swoją wypowiedź z 8 listopada, może ktoś nie doczytał :)

"Czy ktoś z wybierających się na Andrzejki będzie przelatywał przez Chrzanów lub Trzebinię 23 lub 24 ?? Chętnie się z kimś zabiorę i oczywiście dam na benzynę. Na obecną chwilę jadę sam z mojej miejscowości i dlatego nie widzi mi się brać samochód. Przypominam tylko, że te miejscowości są między Krakowem, a Katowicami (woj. Małopolskie) :)
Zostaję jeszcze szukanie połączenia PKS. Dajcie znać. Pozdrawiam

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 19 lis, 2012

Moi drodzy, wyjeżdżamy z gobo w piątek 23.11 w godzinach porannych z Rybnika. Jeżeli ktoś ma problem z dojazdem, a chce się z nami zabrać, to proszę o kontakt najpóźniej do czwartku. Miejsca w samochodzie ci u nas dostatek (bus).

Planowana trasa : Rybnik - Żory - Skoczów (ale możemy też pojechać przez Pszczynę jeśli zajdzie potrzeba) - Bielsko - Żywiec - Cel (jeszcze nie jest jasne gdzie zostawimy samochód).
Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to możliwe odstępstwa od tej trasy (w rozsądnych granicach), aby po kogoś podjechać.

W piątek planowane dotarcie do Rysianki, pozostawienie bagażu w schronisku i szwędanie się po górach (jeszcze nie ustalono dokąd). Sobota wiadomo. Planowany powrót w niedzielę wieczorem.

Przy okazji zachęcam tych, którzy się jeszcze nie zdecydowali i mają wątpliwości czy znajdzie się dla nich miejsce, aby napisali na pw do Marka, bo ma najlepszy przegląd sytuacji. O ile wiem, to jest jeszcze miejsce dla kilku osób.
Pozdrawiam serdecznie

moskal

Ulubione góry: Gorce, Tatry

Pn 19 lis, 2012

happybilly napisał(a):Moi drodzy, wyjeżdżamy z gobo w piątek 23.11 w godzinach porannych z Rybnika. Jeżeli ktoś ma problem z dojazdem, a chce się z nami zabrać, to proszę o kontakt najpóźniej do czwartku. Miejsca w samochodzie ci u nas dostatek (bus).
Planowana trasa : Rybnik - Żory - Skoczów (ale możemy też pojechać przez Pszczynę jeśli zajdzie potrzeba) - Bielsko - Żywiec - Cel (jeszcze nie jest jasne gdzie zostawimy samochód).
Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to możliwe odstępstwa od tej trasy (w rozsądnych granicach), aby po kogoś podjechać.

Też startuję rano w piątek i chętnie bym się z wami zabrał ale rozsądek należy wtedy schować w buty :) Z Rybnika do mnie do Trzebini prawie 90 km, z Żor 75 km, z Pszczyny najbliżej bo już ponad 60 km. Sam oceń ale podjazd po mnie to się chyba mija z celem. Ja z Trzebini do Korbielowa mam 88 km autkiem i chyba tak pojadę bo PKP jedzie do Żywca ode mnie w ponad 3 h z 2 przesiadkami. Następnie z Żywca jest też kawałek do Korbielowa 23 km PKS. Czyli trasa ponad 4 h leciutko :roll:

happybilly napisał(a):W piątek planowane dotarcie do Rysianki, pozostawienie bagażu w schronisku i szwędanie się po górach (jeszcze nie ustalono dokąd). Sobota wiadomo. Planowany powrót w niedzielę wieczorem.

Ja z Korbielowa piłuję na Halę Miziową, Pilsko i do Rysianki, zostawiam toboły i planowałem spacer na Krawców Wierch 4h wedłuk mapy w 2 strony. Możemy poczekać na siebie w schronisku i razem ruszyć w trasę o ile macie ochotę tam pójść. Jogurt z wami nie jedzie on też przecież z Rybnika ? Ja planuje wyjechać tak żeby być w Korbielowie przed 7.00. Oczywiście powrót w niedzielę wieczór. Jadę z Trzebinia-Chrzanów-Zator-Andrychów-Kocierz-Korbielów. Miejsca też są. Daj znać happybilly czy pasuję wam moja wizja na piątkowy spacer po górach z Rysianki :mrgreen:

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 20 lis, 2012

gobo, w wątku "Wyjazd z Radomia w Beskidy" napisał(a):KW z Bielska ma tam wtedy zakończenie sezonu. Będzie tłoczno...

Kierownik mówił mi o tym. Ale, o ile wiem, KW zajmuje drugi budynek. Choć pewnie ludzie i tak będą siedzieć w jadalni. Cóż... przeżyliśmy WOŚP w małej bacówce nad Wierchomlą, to przeżyjemy i turystyczną koncentrację w dużym schronisku :)
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

motyla noga

Ulubione góry: Bukowe koniecznie

Wt 20 lis, 2012

jak ktoś z andrzejkowiczów chętny to zapraszam na spacer ze Zwardonia.Start w nocy z pt na sobotę.Dojazd pociągiem z BB do Zwardonia.

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Wt 20 lis, 2012

Imprezy zapewne się przemieszają, niczym alkohol z krwią. Nie widzę w tym nic złego. Ba! Dostrzegam korzyści :)

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Wt 20 lis, 2012

Z Markiem wyjeżdżamy o 21.05 busem z Krakowa RDA do Zawoi. Wychodzimy z Zawoi Policzne w piątek wieczorem. Planowana trasa przebiega przez Krowiarki, Babią Górę (wschód słońca) i dalej szlakiem granicznym przez Przełęcz Glinne, Pilsko i Trzy Kopce. Gdyby ktoś był chętny na taki dystans - zapraszam.Szczegóły na PW. Dobrze byłoby mieć ze sobą ciepły śpiwór. Długość wersji podstawowej to ok 41 km, można ją trochę skrócić w razie potrzeby :D
Aha... i może warto by nawiązać wieczorem na Rysiance do tradycji andrzejkowych wróżb? Lanie wosku na przykład?
Keep it simple, stupid :)

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Wt 20 lis, 2012

Już wiem, że będę mógł wyjechać. Jeśli uda mi się ruszyć w piątek, to może się nawet targnę na wspólne świtanie na Diablaku. Ale nawet wtedy, raczej nie będę podążał z frakcją pieszą (ostatni zlot pokazał, że piesi świetnie nadążają za rowerami, albo rowerzyści idealnie włóczą się za pieszymi) tylko zjadę na Orawę i tam się będę tłukł po kątach, dopóty wieczorem nie trafię na Rysiankę.

znikający_punkt napisał(a): Aha... i może warto by nawiązać wieczorem na Rysiance do tradycji andrzejkowych wróżb? Lanie wosku na przykład?

Było by fajnie, mogę zabrać ciut wosku. Dwa duże wkłady do zniczy jakoś nie zapchają mi sakwy, dwie puszki piwa mniej to jeszcze nie tragedia. Pozostaje problem garczków, bo ktoś musi je przytargać (bo nie wiadomo czy schroniskowe można uświnić parafiną). Chyba że wosk będzie skapywać prosto ze świecy. Nawet jak lania wosku nie będzie to świece mogą posłużyć jako alternatywne, nastrojowe źródło światła. A reszta wróżb? Ktoś się pisze na wróżkę? Może być nawet "Szeptucha Roxolana".
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

Marek

Wt 20 lis, 2012

Czort napisał(a):Pozostaje problem garczków, bo ktoś musi je przytargać

Będę miał stalową menażkę. Palnik i kartusz też się znajdzie. A jakieś wiadro lub dużą miskę pewnie uda się wypożyczyć, bo to się mało świni. Jak się nie uda, to za wiadro może posłużyć worek wodoszczelny, w którym wożę śpiwór.
Ja mogę wróżyć z piany na piwie. Oczywiście bez gwarancji ziszczenia się wróżby :).
(Goethe)

znikający_punkt

Ulubione góry: Munţii Făgăraş

Wt 20 lis, 2012

Marku, Twoja menażka może służyć za wiadro lub większy garnek. A w moim kubku blaszanym można stopić wosk. Wosku też trochę ze sobą zabiorę. Będziemy wróżyć :) W razie wróżb niejednoznacznych oprócz piany z piwa zostają do weryfikacji na przykład buty, fusy z kawy , gwiazdy, albo...hmm... wnętrzności zwierząt ofiarnych, jak w czasach starożytnych. Chociaż ... Jarek nie pożyczy nam raczej swojego psa... ;) Happybilly?
Keep it simple, stupid :)

happybilly

Wt 20 lis, 2012

znikający_punkt napisał(a):, albo...hmm... wnętrzności zwierząt ofiarnych, jak w czasach starożytnych. Chociaż ... Jarek nie pożyczy nam raczej swojego psa... ;) Happybilly?

Im dalej czytałem, tym bardziej się obawiałem, że skończysz właśnie tą propozycją... i się nie pomyliłem :P
Wstydź się! Zwłaszcza Ty po trzykroć wstydź się! :lol:

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

Wt 20 lis, 2012

Hmm... W obliczu rychłego końca świata, wszelkie wróżby są funta kłaków warte, ale jakiś zniczyk to i ja zabiorę :mrgreen:

happybilly

Wt 20 lis, 2012

gobo napisał(a):Hmm... W obliczu rychłego końca świata, wszelkie wróżby są funta kłaków warte

Podobno z tego powodu modne są orgie. Bo jak i tak ma być koniec świata... :twisted: :lol:

Marek

Wt 20 lis, 2012

znikający_punkt napisał(a):w moim kubku blaszanym można stopić wosk

Z kubka do menażki... hmmm... to trzeba jeszcze zabrać szkło powiększające.

happybilly napisał(a):skończysz właśnie tą propozycją...

A może da się wróżyć z zewnętrzności zwierzęcych? Sierść, glut z fąfli i takie tam. Albo etologicznie, z zachowań? Pokombinujemy, żeby był pan syty i pies cały.

gobo napisał(a):Hmm... W obliczu rychłego końca świata, wszelkie wróżby są funta kłaków warte

O właśnie. Jarek, można wróżyć z funta kłaków.

happybilly napisał(a):modne są orgie

Orgie or G... (czyt. gie). G jak ...to, no... stercum. I w naszym przypadku będzie oczywiście z tego pierwszego to drugie. Bo przecież reprezentujemy "najwyższy poziom górski".
(Goethe)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pozostałe inicjatywy