Jungfrau, Monch - namiot na przełęczy?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

IREKCZ

Jungfrau, Monch - namiot na przełęczy?

So 22 kwi, 2006

Wybieram się w tym roku na Jungfrau. Chciałbym nocować na przełęczy Jungfraujoch. Czy ktoś tam rozbijał namiot, spał w namiocie? Czy są miejsca do rozbicia namiotów? Czy widzieliście tam namioty? Kto może się podzielić swymi doświadczeniami z tego rejonu.
Irek

kasiula

Re: Jungfrau, Monch - namiot na przełęczy?

Wt 25 kwi, 2006

Nigdy nie widziałam tam namiotów.
Może ze względu na śnieg, który tam leży cały rok.
Można zanocować na przełęczy Kleine Scieidegg ale też raczej w schronisku. Chyba, że na" krzywy ryj".
:wink: W okolicach Grindewaldu i wyżej wymienionej przełęczy są pastwiska i łąki, mogłoby się udać.

witariusz

Cz 26 kwi, 2007

Witaj. Także i ja mam takie same plany i jakoś nie martwi mnie spanie na przełęczy, bo na dziko na pewno da rade się gdzieś schować. Jest tam nawet jakiś tunel to będzie gdzie się schować w razie nie pogody. Nie wiem tylko jak się wchodzi na ta przełęcz. Przewodniki zalecają wjazd kolejką.
witozar@interia.pl

barts

Pt 27 kwi, 2007

witariusz napisał(a):Jest tam nawet jakiś tunel to będzie gdzie się schować w razie nie pogody.
NIe nastawiałbym się na to, zresztą niedaleko jest schronisko ;)

witariusz napisał(a):Nie wiem tylko jak się wchodzi na ta przełęcz.

no to wypadałoby bardziej poplanować ;)

witariusz

Pt 27 kwi, 2007

Nie sprecyzowałem że chodzi mi o wejście na Jungfraujoch od północnej strony. Od południa opisów można wygrzebać wiele chociażby http://www.podroze.pl/6904_11326.htm
Na lodowcu Aletsch normą jest że mało zasobni sypiają w namiotach, więc można przypuszczać że na samej przełęczy, która jest dość duża da radę gdzieś się przespać nie inwestując w schronisko. Jeżeli nie znajdę opisów wejścia od północy to będę wchodził od południa to raczej zrozumiałe

witariusz

Pt 27 kwi, 2007

Jeszcze jeden link zawierający odpowiedź na pytanie tytułowe na tym forum http://www.newsgroups.pl/pl-rec-gory/26 ... ngfrau_mon

witariusz

Pt 03 sie, 2007

Byłem, widziałem namiot na przełęczy, sam z przyjaciółmi spałem w tunelu, obsługa nas widziała i nie mieli żadnych obiekcji. Pozdrawiam

Powrót do Rozmowy o górach