Gerlach zimą przez Batyżowiecką Próbę v. Żleb Karczmarza

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

Lis35

Ulubione góry: Dolomity

Gerlach zimą przez Batyżowiecką Próbę v. Żleb Karczmarza

N 30 gru, 2018

Hej,
Ostatnio gadałem o Gerlachu i wchodzeniu na niego zimą. Usłyszałem opinię, że Żlebem Karczmarza zimą wchodzi się lepiej niż Batyżowiecką gdyż mniej jest sekwencji z mikstem na trasie. Pomimo tego, że Karczmarza jest stromszy. Bardzo proszę Was o wypowiedzenie się na ten temat.

Drugie pytanie dotyczy natomiast trudności Batyżowieckiej Próby zimą. Jak dużo jest fragmentów mikstu? Jakie jest nachylenie żlebu? Czy przechodziliście trasę tylko na lotnej?

Pozdr.

alanos

Ulubione góry: Tatry

Re: Gerlach zimą przez Batyżowiecką Próbę v. Żleb Karczmarza

N 06 sty, 2019

Witaj. Na Gerlach wchodziłem zimą obiema drogami i jesli szukasz łatwiejszej to raczej przez Batyzowiecką próbe. W Karczmarzu nachylenie nie za duze mysle ze kolo 40-50 stopni w samej koncowce stromiej, ale główną przeszkodą byl tam dla mnie skalny prog mniej wiecej w srodku zlebu. Całosc zrobilismy na lotnej ale ewentualny wycof przez ten próg nie obył by sie bez zjazdu. Na próbie jest troche mikstu na samym poczatku ale duzo zelastwa w tym miejscu wiec latwo złapać przelot. Pozdrawiam

Lis35

Ulubione góry: Dolomity

Re: Gerlach zimą przez Batyżowiecką Próbę v. Żleb Karczmarza

Pn 04 lut, 2019

Czy na Gerlach i innych słowackich szczytach zimą również wymagany jest przewodnik? Według ich regulaminu, przewodnika mieć nie trzeba na drogach powyżej II, więch chyba Batyżowiecka Próba zimą powinna być zwolniona z obowiązku?
Pozdrawiam

Powrót do Rozmowy o górach