Punta Penia

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

krawedz89

Ulubione góry: tatry

Punta Penia

N 27 sty, 2019

Hej planuje w wakacje wyjazd w Dolomity .Wyjazd na tydzien wiec kilka tras chcialbym zaliczyc .Na koniec wyjazdu moze Punta Penia ....chodzi o to ze do tej pory ,wiadomo sporo w Tatrach ale za granica zaliczylem tylko Triglava (przez prog )Chcialbym o porownanie trudnosci ww tras :) na youtube widze ze do zrobienia ale prosilbym o wypowiedz osoby ktore przeszla te dwie trasy i moze je porównać
Pozdrawiam

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Re: Punta Penia

Pn 28 sty, 2019

Ferrata Marmolada nie jest specjalnie trudna, jednak w drodze powrotnej schodzi się przez lodowiec (nie widziałem aby ktoś schodził feratą w dół) do krzesełka przy Rif. Fiacconi i wyposażenie lodowcowe jest niezbędne.

krawedz89

Wt 29 sty, 2019

Sprzetu i doświadczenia na lodowiec brak :lol: musze wracac ta sama droga :)

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Śr 30 sty, 2019

Jeśli chcesz wjechać i zjechać kolejką to musissz się bardzo śpieszyć idąc przez ferratę w obie strony.
Ze sprzętu i tak musisz mieć uprząż, raki i czekan, więć do szpeja "lodowcowego" brakuje tylko kawałek liny, którą i tak warto wziąć.
Lodowiec straszny nie jest - jeśli wybierasz się póżniejszym latem, to szczeiiny dobrze widać, a wydeptana ścieżka prowadzi w miarę bezpiecznie.
Oczywiście to jest lodowiec i nie należy go bagatelizować, ale moim zdaniem to dobry teren na ten "pierwszy raz".
Maniek

tomix

Ulubione góry: .hmm każde

Śr 30 sty, 2019

Możesz też podejść na przełęcz Marmolada od strony Doliny Contrin, feratą na szczyt i powrót tą samą trasą.

krawedz89

Śr 30 sty, 2019

Kolejka kursuje ponoc od 8 do 16 ....hmm a to "pole sniezne "do przeleczy czytalem ze niby da sie bez raków przejsc .Ich po prostu nie mam a nie chcialbym kupowac na jeden raz .Uprzaz, kask ,kije mam :) Wstepnie planuje wyjazd koniec sierpnia/poczatek wrzesnia w zaleznosci od pogody.Myslicie ze raki konieczne ?i ewentualnie schodzic przez lodowiec czy bez i ferrata w dol ?

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Śr 30 sty, 2019

Od kolejki nie wejdziesz na przełęcz bez raków - chyba ze przez te kilka lat od kiedy tam byłem ostatnio, zjechał cały lód. Na grzbiecie tez jest (było) spore pole śniegowe - późnym latem bedzie żywy lód.
Moim zdaniem bez raków (i czekana w razie czego) nie ma tam sie co wybierać, ale niech sie wypowiedzą ci co byli tam np. w zeszłym roku.
Maniek

krawedz89

Śr 30 sty, 2019

Dzięki Maniek :) moze odpuszcze ta marmolade ,choc szkoda, bo nie tak trudno i latwo dostepna (bez wysilku na 2800 :) )a przecież to byloby "cos" :)

Grzegorz

Ulubione góry: wszystkie powyżej 1 000 m npm

Pt 22 lut, 2019

Hej, dlaczego nie rozważasz wejścia od strony Doliny Contrin? Fakt, że to kawał drogi i wskazany byłby np. nocleg w tej dolinie (ja spałem w namiocie niedaleko schroniska - za zgodą uzyskaną w recepcji, ale za free). Raniutko wspinasz się ferratą, a widoki masz nieziemskie! i nie potrzebujesz raków ani czekana żeby zdobyć szczyt. Trasa super! no i wracasz tą samą trasą.
Grzegorz (Halicz)

Powrót do Rozmowy o górach