Pociągiem w góry z Poznania/Wrocławia

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

drygi

Ulubione góry: Tatry

Pociągiem w góry z Poznania/Wrocławia

Wt 16 kwi, 2019

Witajcie!

Czy ma ktoś doświadczenia związane z wycieczkami górskimi pociągiem, najlepiej z okolic Poznania, Wrocławia ? ;) Chodzi o niedaleki wyjazd na ok. 4dni, (2nocki), myslalem nad górami sowimi badz izerami, ale nie moge znalezc zadnego dojazdu sensownego komunikacja miejska.. Moze ktos pomoze ? ;)

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Re: Pociągiem w góry z Poznania/Wrocławia

Wt 16 kwi, 2019

Z Poznania Głównego o 7:30 jedzie do Dzierżoniowa pociąg z 1 przesiadką we wro. Czas podróży 6 godzin. Z tym, że z Dzierżoniowa to jeszcze jakieś taxi nie byłoby złe bo 10 kilometrów masz w góry Sowie, ale z buta też da się zrobić.

Do szklarskiej masz nawet bezpośredni o 6:10 rano i jedzie też ok. 6 godzin. Ze Szklarskiej to już pod górę z buta bo góry są pod samym nosem.

Wokół Szklarskiej baza noclegowa jest dużo bardziej ogarnięta bo w Sowich na moje oko niewiele się rozwija i nie planując dobrze noclegów można zostać z plecakiem w polu.

drygi

Śr 17 kwi, 2019

Myslalem tez o Gorach Stolowych - pociag z Wroclawia do Kudowy Zdroj. A tam przez 2dni chcialbym zaliczyc bledne skaly, szczeliniec, skalne grzyby. Tylko, ze z centrum jest tam dosyc daleko, zeby sie dostac do Parku, co najmniej kilka kilometrow. Orientujecie sie moze, czy kursuja na miejscu jakies autobusy dojezdzajace na parking pod te atrakcje ?;)

oletom

Ulubione góry: Beskidy

Śr 17 kwi, 2019

drygi napisał(a):Myslalem tez o Gorach Stolowych - pociag z Wroclawia do Kudowy Zdroj. A tam przez 2dni chcialbym zaliczyc bledne skaly, szczeliniec, skalne grzyby. Tylko, ze z centrum jest tam dosyc daleko, zeby sie dostac do Parku, co najmniej kilka kilometrow. Orientujecie sie moze, czy kursuja na miejscu jakies autobusy dojezdzajace na parking pod te atrakcje ?;)

Startujesz z Kudowy szlakiem na Błędne Skały, stamtąd na nocleg do Pasterki lub Karłowa i rano przez Szczeliniec i Skalne Grzyby schodzisz np. do Radkowa - lub - jeśli czas pozwoli - nawet do Polanicy i do domu.
Z komunikacją do Karłowa może być problem; kilka lat temu jeździł jakiś PKS z Kudowy, potem linię z Nachodu uruchomili Czesi, teraz rozkład nie pokazuje nic.

nowakos

Ulubione góry: Tatry, Dynarskie

Śr 17 kwi, 2019

Ja kiedyś zrobiłem sobie taki weekend w Stołowych. Dojechałem do Polanicy-Zdrój (można dojechać z Wrocławia autobusem, który na miejscu jest o 8:05 albo pociągiem z przesiadką Kłodzku, który do Polanicy przyjeżdża koło 8:30. Pierwsza opcja zdecydowanie lepsza). Przez Szczeliniec dotarłem do Pasterki (zdecydowanie polecam to miejsce na nocleg). Następnego dnia wystartowałem tuż po 5 rano (najpiękniejszy poranek w życiu z mgłą unoszącą się na wysokości o 0,5 do 1 m nad ziemią, nigdy nie widziałrm takiego zjawiska) i ciąłem przez Czechy i Broumowskie Ściany aż do Wałbrzycha (47 km), żeby zdążyć na pociąg o 16. Super wycieczka. Można zmienić proporcje długości tras i pierwszego dnia zamiast do Pasterki dojść do czeskiej Hvezdy (schronisko). Całosc trasy około 70 km.
Korona Europy:
1) Musała-17.07.2014, 2) Maglić-26.07.2015, 3) Zla Kolata-4.08.2015, 4) Gerlach-15.08.2017, 5) Howerla-29.04.2018, 6) Góra Dzierżyńska-30.06.2018, 7) Triglav-17.06.2019, 8) Ben Nevis-25.06.2019, 9) Rysy-05.09.2019

drygi

Śr 17 kwi, 2019

Dzięki bardzo za pomoc! Troche mi się pomylilo z tymi dniami, nie wiem, dlaczego napisalem 2.. Chodziło mi o 4dni (3noce), z czego 1dzien dojazd (byłbym dopiero poznym popoludniem na miejscu), 2dni w gorach, kiedy chcialem wszystko zaliczyc i ostatni dzien rano pewnie powrot. Dlatego interesowal mnie nocleg gdzies w centrum Kudowy, zeby nie miec daleko z PKP (bo w ostatni dzien musze jeszcze tam wrocic) i wtedy codziennie gdzies uderzyc w gory, bo od PKP do tej szczelinki juz mam 18km :O, dlatego pytałem o możliwosc jakiegos dojazdu z tego PKP do tych terenow górskich... W kazdym razie, czy wezme nocleg w centrum Kudowy, czy w schronisku (o ile bedzie wolne miejsce), to i tak musze sie dostac tam jakos, co przy takiej odleglosci moze byc troche klopotliwe.

Powrót do Rozmowy o górach