Transport Kutaisi- Azau

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

TomaszK

Ulubione góry: powyżej linii śniegu

Transport Kutaisi- Azau

Pn 03 cze, 2019

Witam,
czy ktoś się nie orientuje jaka jest możliwość transportu z Kutaisi do Azau przejazdem bezpośrednim?

Wiem, że można marszrutkami Kutaisi->Tbilisi, Tbilisi->Stepancminda(Kazbegi), Stepancminda->Władywokaukaz, Władywokaukaz->Tereskol. Ale naprawdę wolałbym tego uniknąć.
Bardzo by mi pomogło, jakby ktoś już korzystał albo zna jakiegoś: Pana, przyjaciela, jakąś firmę transportową, Gruzińskie OLX z usługami, cokolwiek - tak, aby przetransportować 4 osoby pod koniec lipca z tobołami z lotniska Kutaisi pod Elbrus (Azau).

Za wszelką pomoc wielkie dzięki,

/Tomek

dzuma

Ulubione góry: Tatry

Re: Transport Kutaisi- Azau

So 08 cze, 2019

Jestem prawie pewny, że nie ma takiej opcji.
Jedyne przejście graniczne pomiędzy Gruzją a Rosją jest w Kazbegi i żaden samochód na gruzińskich tablicach przez granice nie jest przepuszczany (chyba, że coś się niedawno zmieniło - ja mam dane z 2017). Jedyna opcja to rosyjscy przewoźnicy oferujący przejazdy tylko między Kazbegi a Władykaukazem.
Myślę, że jak popytasz taksówkarzy w Kutaisi to znajdziesz takiego co Cię zawiezie bezpośrednio do Kazbegi, oczywiście, jeżeli zapłata będzie zachęcająca :) Ale potem, to już sorry, przesiadki.

TomaszK

Ulubione góry: powyżej linii śniegu

N 09 cze, 2019

Cóż, sprawę mam już zorganizowałem, jak już będę po na pewno coś tu naskrobię dla innych.
Transport (Kutaisi - Azau) organizuje mi pewna lokalna - gruzińska, polskojęzyczna - agencja turystyczna. Raczej biorą za to pewną prowizję, a tego wolałem uniknąć. Z drugiej strony transport zorganizowany przez nich raczej jest też pewny. Koszt to 800 GEL lub 1120 PLN za samochód, mogący pomieścić 6 pasażerów i bagaże.

Stefanek
Moderator

Ulubione góry: Im większe tym lepsze.

Pn 10 cze, 2019

Cóż, gdyby nie konflikty, zapędy mocarstwowe Rosji i nienawiść narodu do narodu to fajnie by się ten rejon turystycznie rozwijał. Obecnie jest dużo problemów z podróżowaniem pomiędzy Osetią, Abchazją, Gruzją czy Rosją i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle kiedykolwiek sytuacja zostanie rozwiązana ze szczęśliwym zakończeniem.

Powrót do Rozmowy o górach