zmiany w regulaminie słowackiego Parku Tatrzańkiego?

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

ana87

Ulubione góry: tatry,beskidy,pieniny

zmiany w regulaminie słowackiego Parku Tatrzańkiego?

Pt 14 cze, 2019

Witam,
czy ktoś wie coś może na temat zmian w regulaminie słowackiego Parku Tatrzańskiego?? Interesuje mnie zakaz wprowadzenia psów na szlaki.Nie wiem czy już to weszło ? Jak jest z Tatrami Bielskiemi?? Wybieram się w sierpniu na wakacje z psem ,właśnie w Tatry Bielskie ale nie moge nigdzie znaleźć konkretnej informacji na ten temat..Czy ktoś orientuję się w tym temacie??? Bedę bardzo wdzięczna za odpowiedź..Pozdrawiam

Daro86

Ulubione góry: Tatry

Re: zmiany w regulaminie słowackiego Parku Tatrzańkiego?

Cz 27 cze, 2019

Na stronie TANAPu jest regulamin z 1999r. :

PsyNa území národného parku môžu návštevníci vodiť psy len s ochranným košom a vodiacim remeňom. V chránených územiach so štvrtým a piatym stupňom ochrany platí zákaz voľného púšťania, vodenia a nosenia psov.
Co google tlumaczy:
Psy Na terenie Parku Narodowego odwiedzający mogą prowadzić psy tylko za pomocą kosza ochronnego i pasa prowadzącego. Na obszarach chronionych z czwartym i piątym stopniem ochrony zakaz wypuszczania, prowadzenia i przewożenia psów jest zabroniony.

W angielskiej wersji regulaminu brak wzmianki o psach, i brak polskiej wersji regulaminu :( , jak by ktoś miał info o nowym regulaminie to tez prosze, interesuje mnie wejście na Gerlach, podobno jest szansa ze bedzie mozliwe bez przewodnika

duncan76

Re: zmiany w regulaminie słowackiego Parku Tatrzańkiego?

Cz 27 cze, 2019

Daro86 napisał(a): jak by ktoś miał info o nowym regulaminie to tez prosze, interesuje mnie wejście na Gerlach, podobno jest szansa ze bedzie mozliwe bez przewodnika

Jasne, a na szczycie będzie siedział świstak i zawijał... Ile to ja już takich bajek słyszałem - o ferratach w różnych miejscach, które już już otwierają, jeszcze tylko jakieś tam drobne papierkowe pozwolenia, o zezwoleniach na Łomnicę, Gerlach cz Wysoką, o ponownym otwarciu szlaków na Płaczliwą Skałę i przez Jatki, o skróceniu okresu zamknięcia szlaków. I tak dalej - długo by wymieniać marzenia inicjatorów tego typu pomysłów a na końcu zawsze są władcy księstwa TANAP z moim "ulubieńcem" P. Majko, który wszystko raz dwa "odmieta" z mniej lub bardziej absurdalnymi argumentami (mój ulubiony - szlaki w zimie są zamknięte, bo byłyby wypadki i musiałby latać helikopter, który straszy kozice, które ze strachu skaczą w przepaści (sic!)). Nad nowym regulaminem obradują już całe miesiące i nic się nie dzieje, za to zarządzają rozporządzeniami.
PS. Na Gerlach możesz wejść legalnie bez przewodnika - np. drogą Martina :wink:

Powrót do Rozmowy o górach