Jeziorka Iwanowskie i Zawadowskie w Gorcach

Dyskusje o górach i turystyce górskiej. Jeśli Nie Wiesz gdzie napisać, istnieje duża szansa że należy to zrobić właśnie tu.

Moderator: Moderatorzy

gamzo

Jeziorka Iwanowskie i Zawadowskie w Gorcach

Pt 27 kwi, 2007

Jak tam dojśc? Co mapa, to inaczej pokazuje układ dróżek lokalnych. Czy ktoś może podać dokładny opis, jak dojść do tych jeziorek (np startując spod kościoła w Ochotnicy Grn) ?
wsiąść do pociągu byle jakiego ...
Łukasz

evka

Re: Jeziorka Iwanowskie i Zawadowskie w Gorcach

N 29 kwi, 2007

nie wiem czy informacja sięjeszcze przyda - za kościołem w ochotnicy Górnej dochodzi się do mostku - w prawo droga skręca w osiedle Jaszcze, a na Jeziorka trzeba skręcić w lewo, po czym w prawo przez mostek - droga w górę nieco na lewo a przy niej modrzewie. Dla pewności można zapytać miejscowych o drogę na jeziorka :-). powodzenia

gamzo

Pn 30 kwi, 2007

evka napisał(a):nie wiem czy informacja sięjeszcze przyda - za kościołem w ochotnicy Górnej dochodzi się do mostku - w prawo droga skręca w osiedle Jaszcze, a na Jeziorka trzeba skręcić w lewo, po czym w prawo przez mostek - droga w górę nieco na lewo a przy niej modrzewie. Dla pewności można zapytać miejscowych o drogę na jeziorka :-). powodzenia

Dokładnie tak mnie wykierowali miejscowi i tak szedłem - w lewo, w prawo przez mostek, drogą do góry .... i nic.

Jest polana dość rozległa, ogrodzona, z szałasem przy samej ścianie lasu. Wg mapy jeziorka są tuż powyżej - ale jakoś nie mogłem znaleźć ...
wsiąść do pociągu byle jakiego ...
Łukasz

jjacunska

Pn 30 kwi, 2007

Witamy!
Niedawno tam byliśmy i zamieściliśmy na forum parę zdjęć z tych gorczańskich jeziorek.
Od przystanku autobusowego Ochotnica Górna - Centrum idziemy w kierunku kościoła. Przed kościołem skręcamy w lewo w boczną drogę asfaltową, którą idziemy wzdłuż rzeki Ochotnica około 200 m. Przekraczamy rzekę drewnianą kładką na wysokości charakterystycznej drewnianej budowli, a następnie przekraczamy Zawadowski Potok i idziemy pod górę drogą leśną. Należy dokładnie obserwować płynący w dole potok, bo tam znajduje się dosyć duży wodospad. Dalej droga chwilę prowadzi potokiem (na pewno na wiosnę). Po prawej ręce mamy pola uprawne, skąd jest niezły widok na Ochotnicę. Droga i potok rozgałęziają się. My idziemy prawą gałęzią. Droga prowadzi lekko pod górę i pewnym momencie odbija pod kątem prostym w lewo (potok biegnie prosto). Idziemy cały czas drogą! Droga zatacza łuk wokół wzniesienia. Po pewnym czasie dochodzi do nas z prawej strony droga leśna, która prowadzi lekko w dół. Skręcamy w nią i bacznie obserwujemy lewą stronę! Tam znajduje się jeziorko Zawadowskie. Kilkadziesiąt metrów dalej jest drugie z jeziorek.
Polecamy dalej iść drogą na wzniesienie, ponieważ jest stamtąd naprawdę czadowy widok na grzbiet, którym prowadzi szlak Gorc - Turbacz. W obniżeniu terenu znajdują się ruiny bacówki.
Mapa Gorców wydawnictwa Compass nie nadaje się na tą trasę! Najlepiej skorzystać z map gminy Ochotnica zamieszczonych na www.malopolska.pl.

Pozdrawiamy
Asia i Norbert

Powrót do Rozmowy o górach