Z Pieciolatkiem w Tatry

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

Aliali

Ulubione góry: Tatry

Z Pieciolatkiem w Tatry

Pn 31 lip, 2017

Witam,
Nie moge doszukac sie konkretnie Tatr i pieciolatka w jednym poscie, takze pozwalam sobie stworzyc nowy :)
W sierpniu wybieram sie z synem w Tatry i szukam pomyslu ( sprawdzonego, aby nie porwac sie za daleko).
W zeszlym roku byl Nosal, dolina Chocholowska, Czarny Staw Gasiennicowy, Morskie Oko. W tym roku myslalam o Kasprowym, myslicie ze nie za wysokie progi?
Z gory dziekuje :)

malgo

Re: Z Pieciolatkiem w Tatry

Wt 01 sie, 2017

Mogę napisać gdzie ja byłam ze swoja pięciolatką w zeszłej dekadzie ;).
Grześ (plus ciuchcia w obie strony). Polana Stoły. Smreczyński Staw. Mała Łąka- Przysłup Miętusi Kościeliska. Hala Kondratowa. Oba Czarny i Zielony Gąsienicowy ale z noclegiem w Murowańcu - okazało sie ze było jedno wolne łózko - farcik taki i zostałyśmy- (Stawy oddzielnie bez przejścia przez Karb).
Nosal. Kopieniec. Wszystkie dolinki. Iwaniacka Przełęcz.
Widuje się idące małe dzieci na żółtym szlaku na Kasprowy. Nie wszystkie bywają zadowolone ale część widziałam że daje rade i nawet sie uśmiecha. ;) Jeśli byś sie zdecydowała to radziłabym rozważyć zjazd kolejką - pytanie tylko co będzie jak kolejka przestanie działać - czy w razie czego jak nóżki odmówią posłuszeństwa dacie rade je znieść przez jakiś czas.

Romanka

Ulubione góry: każdego roku inne

N 17 wrz, 2017

Świstówka - podejście od Doliny Strążyskiej dla Młodego może być meczące, ale potem drapanie się po skałkach do góry i zejście piekną Doliną Bialego

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 17 wrz, 2017

Na pewno chodzi o Świstówkę?
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

pre_Pawel

Ulubione góry: Stołowe

Pt 22 wrz, 2017

Jestem jak najbardziej za tym, żeby zabierać dzieciaki w góry. Mam 7 latkę i 6 latka, wszędzie jeździmy razem. Oczywiście poziom dopasowuję do ich wieku, jednak są bardzo odważni, nie boją się nowych wyzwań. Wszyscy wiemy, że podróże kształcą (żona mi podsyła takie smaczki http://www.kobiety.pl/lifestyle/8-dowod ... e-ksztalca), a nic nie wychowuje dzieci lepiej, jak wspólnie i aktywnie spędzony czas. Ja również dużo się uczę podczas naszych wypadów.

Gooral

Pn 02 paź, 2017

Moim zdaniem Tatry to słaby pomysł dla 5 latka. Bieszczady polecam.

Romanka

Ulubione góry: każdego roku inne

So 07 paź, 2017

Lucass napisał(a):Na pewno chodzi o Świstówkę?

Przepraszam, mój błąd, chodziło mi o Sarnie Skałki. Pisze co innego niż myślę.

woloność

Wt 10 paź, 2017

Mój przyjaciel za dziecka robił całkiem spore trasy i przetrwał, tylko z trzeba uważać żeby nie chodził za dużo bo mogą mu się nóżki pokrzywić więc w planach takich długich tras musisz mieć na uwadze, że będziesz go musiał czasami nosić. Może jakaś łatwiejsza trasa? Spacer po Beskidach, może Jura lub Góry Świętokrzyskie? Też będzie chodzenia, ale można dziecko wytrenować do większych wypraw.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Wt 10 paź, 2017

woloność napisał(a): trzeba uważać żeby nie chodził za dużo bo mogą mu się nóżki pokrzywić

Obrazek
Czuć znawcę.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Powrót do Z dziećmi w góry