Wózek + 6-cio latek

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

stozek30

Ulubione góry: Beskidy

Wózek + 6-cio latek

Śr 03 sie, 2016

Na początek, chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Za kilka dni wybieramy się pierwszy raz w Tatry, jedziemy z dwójką dzieci jeden 6 miesięcy, a drugi 6 lat. Jest masa wątków o szlakach które można przejść z wózkiem, ale chciałbym tu dopytac który byłby w miarę ciekawy dla starszego dziecka. Dowiedziałem się również, że większość szlaków na które można wybrać się z wózkiem to szlaki w dolinach. Mamy do dyspozycji nosidełko ale nie chcemy aby maluch zbyt długi czas w nim siedział, może podpowiecie jakieś krótsze szlaki. Z góry dziękuję

wonky

Ulubione góry: góra forsy

Re: Wózek + 6-cio latek

Śr 03 sie, 2016

Rusinowa Polana od Wierchu Poroniec...
w Kościeliskiej ty i starszak możecie wejść w Mroźną i spotkacie się z pozostałą dwójką przy zejściu...
Nosal... z nosidełkiem nie polecam ale ty i starszy po lub przed obiadkiem....
tyle mi do głowy teraz przychodzi...

PięknaiBesteia

Ulubione góry: Tatry

Pt 10 lut, 2017

Witam serdecznie. Uwielbiam nasze polskie Tatry i z wiosną chciałabym zacząć nowy sezon wycieczkowy. Za miesiąc zostanę mamą i chciałabym zabierać swojego synka razem ze sobą w góry, żeby zaszczepić w nim tę miłość. W tym roku raczej nie ma szans na udanie się na trudniejsze szlaki, zostaną tylko takie na które da się wjechać wózkiem. Myśląc o nadchodzącym sezonie chciałabym kupić Synkowi taki wózek, w którym czułby się komfortowo i nie obijał się na szlakowych wertepach. Stąd moje pytanie, czy są tu rodzice, którzy kupowali wózek specjalnie z myślą o spacerach po górskich szlakach? Czy jest coś na co powinnam zwrócić uwagę kupując taki wózek? W tym momencie zastanawiam się nad kupnem wózka wielofunkcyjnego Peg Perego jest dość drogi, ale ma pompowane koła i dodatkową amortyzację, która powinna niwelować skutki nierównej powierzchni. A może ktoś z Was rodzice jest w stanie polecić mi jakiś dobry wózek, który będzie sprawdzał się na górskich szlakach?
Z góry dziękuję za pomoc i czekam na wszelkie odpowiedzi! :)

Usunięto link.
CAr,

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

So 11 lut, 2017

Świadom tego, że wpis prawdopodobnie miał na celu jedynie wklejenie spamerskiego linka, jednak odpowiem.
A nie lepiej z tym "szczepieniem" poczekać aż syn będzie choć trochę świadomy tego, co się wokół niego dzieje?
Poza tym w Tatrach raczej trudno o szlaki na których mimo amortyzacji wózka dziecko nie będzie latało na wszystkie strony, co niekoniecznie musi mu się podobać.
Poza Chochołowską (do pewnego momentu). Kościeliską (do pewnego momentu) i Morskim Okiem, gdzie spacery odbywać się będą w pielgrzymkach, nie ma raczej szlaków odpowiednich (celowo nie piszę przystosowanych) dla poruszania się tam wózkiem z niemowlakiem.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

RozaRozalia

Ulubione góry: Sowie

Pt 23 cze, 2017

Mam nadzieję, że w temacie, czy polecacie wchodzenie w góry z dzieckiem w chuście? Zastanawiałam się kilka razy nad tym, ale nie wiem, czy nie będzie to za bardzo męczące?

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

So 24 cze, 2017

Widzę że ten wątek przyciąga spamerów jak lep muchy...

Męczące?
A może raczej niebezpieczne?
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Powrót do Z dziećmi w góry