Które góry wybrać w maju na wyjazd z 9-latkiem?

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Które góry wybrać w maju na wyjazd z 9-latkiem?

Cz 23 lut, 2017

W takim razie noclegi rezerwuj na wczoraj, Ewentualna sugestia co do dnia 1. Gdyby w Piątce noclegu już nie dało się zarezerwować, próbuj w Roztoce, a Piatkę zostaw na kontynuację na dzień następny. Oczywiście warunkiem jest otwarty szlak przez Świstówkę,
W Murowańcu może być także duży problem z rezerwacją, bo to schronisko o największym potencjale szlakowym, do tego nie dają podłogi.

3-4. Chyba nie ma sensu iść dwa razy tą sama trasą, ale jak kto lubi. Zresztą trasa przez Boczań jest bardzo ładna, a jako urozmaicenie można zastosować wariant żółtym przez Dol. Jaworzynkę.

Grześ z Rakoniem to takie górki spacerowe. Sama zobaczysz. Tak że tego Wołowca całkiem nie skreślaj, bo może się okazać, że na przełęczy pod Wołowcem jesteście przed południem, a wracać się nie chce. :wink: Sam Wołowiec jest łatwy technicznie, choć podejście z przełęczy jest nieźle strome. Oczywiście sama ocenisz.
Jeżeli kolejnego dnia wdrapiecie się na Trzydniowiański, to będąc na górze można rozważyć wejście co najmniej na Kończysty. Na Starorobociański też, ale to już w zależności od formy syna. To wszystko szlaki bardzo łatwe technicznie (oczywiście jeśli nie ma zbyt wiele mokrego śniegu :wink: ). Generalnie w ogóle szlaki w Tatrach Zachodnich są technicznie łatwe i nie ma tam zagrożeń znanych z Tatr Wysokich. Mają też tę zaletę, że poza dolinami zwykle jest tam trochę mniej turystów.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

magda75

Ulubione góry: Karkonosze, Tatry

Cz 23 lut, 2017

Pierwszego dnia - poza przyjazdem ok. 15-chcę dojśc do schr. w Dolinie Chochołowskiej , nast. dnia powiedzmy Grześ, Rakoń i Wołowiec, trzeciego Trzydniowiański z pełnym plecakiem i powrót na parking po samochód, i dojazd do pensjonatu. Potem jeden dzień luźny, tzn. spacer, jakieś zwiedzanie okolicy, kolejny góry. W zależności od pogody i naszej formy.
Jutro dzwonię i rezerwuję pierwsze schronisko.
I kolejny nocleg chciałabym na sam koniec wyjazdu, czyli góry, nocleg w schronisku, a ranem powrót na parking i ....do domu.
Pozostałe wycieczki dostosuję do pogody, formy, chęci. Jadę na 11 dni, więc czas ograniczony.
Poza dobrymi butami, biorę stuptuty, czołówki, a raki wziąć czy zostawić?

malgo

Ulubione góry: Tatry

Cz 23 lut, 2017

Dopytaj czy w Chochołowskiej jest przechowalnia bagażu bo w wielu schroniskach jest i nie ma sensu tachać plecaka. Ja bym raki wzięła i nawet się w ogóle nad tym nie zastanawiała - szczególnie że plany są nie do końca sprecyzowane a wiosna w Tatrach w maju dotyczy głównie dolin i hal. 7. - bez śniegu z 9- latką sama byłam ale po śniegu jeszcze takim niezwiązanym usuwającym się ja bym mojego dziecka nie wzięła.
Ale wszystko zależy od terminu i bieżących warunków.

magda75

Cz 23 lut, 2017

Na stronie jest bapisane, że jest przecgowalnia. I biorę raki. Dzieki.

magda75

Pt 24 lut, 2017

Zarezerwowane schronisko na Polanie Chochołowskiej na 2 dni! Więc będzie Rakoń , a na drugi Trzydniowiański i Kończysty. Albo na odwrót. Teraz myślę nad Roztoką, też 2 dni. Piereszego Morskie Oko, później przez Świstówkę do 5 i Doliną Roztoki na nocleg. A co drugiego? Bo Murowaniec chciałabym na jednodniowce , ale plan jest dopiero początkowy. Więc moze drugiego z Roztoki czerwonym do Psiej Trawki i czarnym do Murowanca, a potem zielonym do Roztoki? A wtedy Murowaniec przez Boczań jako krótszą trasę?

EDIT1:
Tylko Roztoka byłaby na koniec pobytu, czyli po 2 noclegu powrót na parking i do domu.
EDIT2:
Sprawdziłam, ani Morskie Oko, ani Roztoka, ani 5 nie ma wolnej dwójki w tym terminie.
Ostatnio edytowano Pt 24 lut, 2017 przez Lucass, łącznie edytowano 1 raz
Powód: scalanie postów

malgo

Ulubione góry: Tatry

Pt 24 lut, 2017

Szkoda dnia na czerwony szlak z Roztoki do Murowańca. W tej okolicy sens ma dojście na Rusinową i Gesią Szyję
Roztoka to fajne schronisko - może zaryzykuj pokój więcej osobowy.

Lucass
Administrator forum

Pt 24 lut, 2017

Spróbuj w ośrodku Szkoleniowym NSZZ Funkcjonariuszy SG na Palenicy Białczańskiej. Jest ogólnodostępny. Niestety nie udało mi się znaleźć bezpośredniego kontaktu, ale dla chcącego...
Tyle znalazłem
http://www.nocowanie.pl/noclegi/bukowin ... je/139518/
ewentualnie drąż przez stronę http://www.nszzfsg.org/ i adres mailowy na samym dole.
To mogłaby być niezła alternatywa jako baza wypadowa na "Tatry Wschodnie", a przynajmniej na część ostatnią z Morskim Okiem i Piątką. Jest położony tuż przy parkingu na Palenicy (drogim), więc dodatkowo redukuje się wysoki koszt parkowania samochodu.

Co do szeroko pojętej okolicy Murowańca, proponowałbym poszukać kwatery gdzieś na Antałówce, pod Nosalem względnie w Jaszczurówce, Antałówka lub Nosal byłyby lepsze, bo bliżej stamtąd do Kuźnic.
A! W Kuźnicach ciut powyżej dolnej stacji kolejki jest jeszcze taki ośrodek Energetyk. Kiedyś chyba Tauronu czy Enionu, teraz nie wiem. Zasadniczo nie jestem nawet pewny czy działa. No i tam nie ma chyba możliwości zaparkowania. Czyli postój na dole w Zakopcu.

Przemyśl, poszukaj, podzwoń. Jak będziesz widziała gdzie mieszkasz, to będziemy kombinować trasy. Mamy czas.
:)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

magda75

Pt 24 lut, 2017

Dzieki jeszcze raz! Przedlużyłam pobyt w Chochołowskiej do 3 noclegów. Dalej chciałabym mieć już tylko jedno miejsce noclegowe, najlepiej ze śniadaniem. Wywalić manele i mieć spokój z młodym. To będzie mój pierwszy raz z noclegiem w schronisku.Mam samochód , więc myślałam o podjeżdzaniu na parking a potem w gory. Rano potrafimy się zebrać dość wczesnie. Ale tą Straż Graniczną sprawdzę. Kiedyś u nich spałam, za czasów studenckich, w Swieradowie.

magda75

N 26 lut, 2017

Sprawdziłam Straż Graniczną, mają super lokalizację, parking, śniadania- katering. Więc na 3 dni lub 6 ok. A może Kalatówki? Tylko brak parkingu, no przecież! I wtedy auto na parkingu w Kuźnicach i tego trochę się obawiam, tak samo parkingu w Chochołowskiej. Tylko raczej nie mam wyjścia. A może tylko nocleg w SG i dojeżdzać samochodem?

Lucass
Administrator forum

Wt 28 lut, 2017

Parking u wylotu Chochołowskiej jest raczej bezpieczny, bo ogrodzony. Co do parkingu w Kuźnicach - nie ma takowego. Wjazd do Kuźnic jest bardzo ograniczony i bez prawa parkowania.
http://tpn.pl/kontakt/zalatw-sprawe/dojazd-do-kuznic
Pozostaje okolica pod Krokwią. A tam z bezpieczeństwem może już być różnie, pomimo że też płacisz. Poza tym Kalatówki to nie schronisko tylko górski hotel. Klimatu 0 choć położenie przepiękne. No i z miejscami też może być już być różnie.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

magda75

Wt 28 lut, 2017

Straż Graniczna w Palenicy nie istnieje od 2 lat, a szkoda.
Nocleg zarezerwowałam w Małym Cichym ze śniadaniem , na zadu.... tak jak chciałam. Liczę się z koniecznością dojazdów.
Plan mam taki:
1 dzień przyjazd i dojście do Chochołowskiej( tam 3 noclegi)
2 dzień: Grześ , Rakoń
3 dzień:Trzydniowiański (ewentualnie do Starobociańskiego)
4 dzień; przejazd do Małe Ciche i Krupówki
5 dzień:z Palenicy-Dolina Roztoki-Morskie Oko- Dolina 5 Stawów-Palenica (sądzę, że dojdziemy do Czarnego Stawu i spowrotem)
6 dzień: Murowanica- Murowaniec-Kasprowy- przez Myślenickie Turnie do Murowanicy
7 dzień:Murowanica-Kalatówki-Schr. na Hali Kondrackiej-Kasprowy i wyciągiem w dół
8 dzień: Kiry- Jaskinie-Ornak i Smreczyński Staw
9 dzień:Gronik-Kondracka Kopa-Małołączniak-Ciemniak- przez Cudakową Polanę i Kiry
Wycieczki zależne od pogody, zdaję sobie sprawę z dużej codziennej kilometrówki i zmęczenia, więc będę wykreślać lub skracać wyjścia. Plan na pewno za ambitny, ale wolę mieć zarys planu, niż na miejscu szukać atrakcji. W razie deszczu Białka Tatrzańska i basen.
Dzięki Lucass za info o parkingu przed Chochołowską, bo boję się o samochód.
Ubezpieczenie na Słowację na 11 dni, bo nie wiem jaka będzie kolejność .
Pozdrawiam serdecznie
-Magda.

Lucass
Administrator forum

Wt 28 lut, 2017

Z tym ogrodzeniem parkingu, to nie jest tak jak być może myślisz. Tzn nie wiem jak jest teraz, ale 3 lata temu były to zwykłe drewniane drągi. Wjazdu strzegł szlaban, i chyba (!) był tam ktoś przez całą dobę, bo jest (była) jakaś taka chatka parkingowego. Mam na myśli ten parking bliżej wejścia do Parku.

Z Morskim okiem tak celuj, by nie był to weekend. bo wtedy przyjemność wędrowania spada do 0. Choć i w dzień powszedni im wcześniej wyjdziesz, tym więcej powietrza będzie dookoła. To samo tyczy się dolin.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

duncan76

Wt 28 lut, 2017

Parking w Chochołowskiej dalej ogrodzony jest drągami. Czyli jest płatny, ale bynajmniej nie strzeżony. I nie sądzę, żeby ktoś siedział w budzie całą dobę, bo zdarzało mi się przyjeżdżać na tyle wcześnie, że jeszcze nikogo tam nie było i wyjeżdżać na tyle późno, że już nikogo nie było - czyli stałem za darmo :). Oczywiście poza sezonem, bo w sezonie omijam Tatry szerokim łukiem.

magda75

Wt 28 lut, 2017

To temat parkingu otwarty. A w góry wybieram się zawsze rano. Młody wstaje o 6 bez marudzenia, za to zasypia szybko. I też bez marudzenia. Więc myślę, że w Palenicy najpóźniej o 8.00.

magda75

Pn 13 mar, 2017

Tyrula, super pomysł na następny wyjazd. Majówka odpada. Ode mnie za daleko na parę dni, a na jeszcze jeden 10 dniowy wyjazd w maju szkoła by się nie zgodziła. W dodatku, że 28 jadą na zieloną szkołę!

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Z dziećmi w góry