Strona 1 z 1

Bezpieczna wyprawa w tatry

Napisane: N 02 lip, 2017
przez Bromas
Witam w sobotę ruszam z dziećmi w Tatry, syn ma 6 córka 8 lat.
Jeśli chodzi o pobyt w górach jest to nasz 3 raz.
Tym razem chciał bym wyjazd spędzić aktywniej nóż poprzednie. Wyznaczyła następujące trasy proszę oceńcie je pod kątem bezpieczeństwa i wymagań. Otp pnę:
1) zazadnia, złota dolina,rubinowy polana, waksmundzka równien, wodogrzmoty, dolina roztoki, siklawa, swistakowka, morskie oko.
2) kuźnice,hala kondratowa, przełęcz kondratowa, kopa kondracka, Kasprowy.
Powrót wzdłuż zjazdu kolejki.

Do tego parę delikatniejszych tras.
Przedewszystkim chciał bym się dowiedzieć jak jest z bezpieczeństwem na świstöwce?

Re: Bezpieczna wyprawa w tatry

Napisane: Pn 03 lip, 2017
przez Maniek
Cześć,
Moim zdaniem dla 6-latka to trochę długie trasy - zwłaszcza ta pierwsza, ale może jesteście na tyle wprawieni, że to nie będzie problem. Co do bezpieczeństwa na szlaku przez Świstówkę - w dwóch miejscach przecina się dość strome żleby - są ubezpieczone łańcuchem. Trzeba uważać, zwłaszcza gdy jest mokro.

PS. Zwracaj - proszę - większą uwagę na ortografię. Nawet po wysłaniu wiadomości można ją poprawić. Tak jak to jest napisane, to czyta się z niesmakiem i nie bardzo ma ochotę odpowiadać.
Pozdrawiam,

Re: Bezpieczna wyprawa w tatry

Napisane: Śr 05 lip, 2017
przez malgo
Maniek napisał(a):Cześć,
Co do bezpieczeństwa na szlaku przez Świstówkę - w dwóch miejscach przecina się dość strome żleby - są ubezpieczone łańcuchem. Trzeba uważać, zwłaszcza gdy jest mokro.Wow - założyli łańcuchy - kiedy?


Jest tak naprawdę jeden stromy żleb którego wygląd zmienia się nieznacznie co roku po zimie. Dla części osób stanowi problem - sama widziałam (parę lat temu) jak turystka zawróciła mimo naszych zachęt. Jak tam byłam łańcucha nie było. Ale ludzie z dziećmi tam chadzają. Wydaje mi sie ze z dzieckiem łatwiej zrobić ten fragment w kierunku od Morskiego Oka do Piątki.
Pierwsza trasa moim zdaniem za długa jak dla 6 latka. Przy drugiej brałabym pod uwagę raczej zjazd kolejką.

Re: Bezpieczna wyprawa w tatry

Napisane: Śr 05 lip, 2017
przez Maniek
malgo napisał(a):Wow - założyli łańcuchy - kiedy?
Przynajmniej były kilka lat temu, w tych żlebach co opadają z Opalonego w kierunku MOka. Może tylko w jednym... i może zjechał z którąś lawiną... No chyba, że coś zmyślam ;)

Re: Bezpieczna wyprawa w tatry

Napisane: Śr 05 lip, 2017
przez malgo
Wiem że kiedyś były , ale wcześniej szlak prowadził nieco wyżej niż obecnie. Tam wiele osób mówiło ze kawałek zabezpieczenia by się przydał ale zdaje sie że teren w tym miejscu jest zbyt kruchy by można było zamontować coś konkretnego. No i tysiące osób wędrują tam bezpiecznie bez tego zabezpieczenia aczkolwiek z lekkim dreszczykiem emocji. Ale ja tam ostatnio byłam w 2013 więc coś mogło się zmienić. Wszelkie info w tej sprawie mile widziane ;)