Które góry?

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

kornelos

Ulubione góry: Beskidy

Które góry?

N 24 kwi, 2011

Ładna pogoda kusi na weekendowy wyjazd. Myślałem o górach, ale nie mogę się zdecydować. Chcę zabrać żonę i dzieciaki 9-12 lat. Co polecacie? Bieszczady? Karkonosze? Macie jakieś sprawdzone miejsca?

lucyna

Ulubione góry: teren moich uprawnień

Re: Które góry?

N 24 kwi, 2011

Bieszczady, mamy cudną wiosnę. Trochę późnym wieczorem popadało, dziś pogoda zaprasza do spacerów. Łany geofitów, w miarę suche szlaki bez błocka i śniegu, brak ludzi - to same zalety Bieszczadów o tej porze. W długi weekend to zmieni się, w popularnych miejscach będą tłumy.
Nie wiem w jakim stopniu znasz Bieszczady. Jeżeli pierwszy raz z dziećmi to Połonina Wetlińska lub Caryńska, muzeum przyrodnicze BdPN w Ustrzykach D to radocha dla dzieciaków, skansen w Sanoku atrakcja dla całej rodziny - polecam zwiedzanie z przewodnikiem, ma klucze do obiektów, w tym cerkwi.
Jeżeli szukasz klimatów to polecam "krainę dolin" fenomen przyrodniczo-historyczny np. trasę Tarnawa-Dźwiniacz plus wędrówka po pomostach nad torfowiskami w Tarnawie i wizyta w stadninie koni huculskich w Tarnawie. Bardzo ciekawa jest trasa ekomuzeum "W krainie Bojków" Zatwarnica-Dwernik Kamień-Zatwarnica. Zresztą możłiwości jest multum. No i Solina tam dzieciaki super bawią się, a nieopodal druga zapora w Myczkowcach i ośrodek Caritas w Myczkowcach - ogród ekumeniczny z ponad 300 miniaturkami świątyń i ogród biblijny plus mini zoo
http://www.grupabieszczady.pl/

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Wt 26 kwi, 2011

Na majowy weekend zabezpiecz sobie wcześniej kwatery. Szukanie czegoś "na miejscu" może, ale nie musi się udać. Zwłaszcza jeśli będzie ciepło i ładna pogoda. A z dzieciakami lepiej mieć gdzie spać ;-)
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

sprocket73

Ulubione góry: WSZYSTKIE

Wt 26 kwi, 2011

Może Góry Stołowe ?
Jeżeli żona i dzieci nienawykłe do długich tras, to w Stołowych jest szeroki wybór krótkich, a przy tym bardzo ciekawych.
Oczywiście zawsze można sobie wydłużyć, jak czuć niedosyt :)
Polecam fotki z zeszłego roku tamtych stron:
Obrazek

petruss1990

Ulubione góry: Tatry

N 08 maja, 2011

Albo dolinki Tatrzańskie. Jeszcze niedawni ( z 10 lat temu) chodziłem i mi się podobało...
Nie można kochać ojczyzny nie kochając miejsca w którym się człowiek urodził......

Monti

Pn 23 maja, 2011

Właśnie, najpierw zobacz gdzie są wolne miejsca, a później planuj wyjazd. Bo znalezienie wolnych kwater w dobrej cenie nie jest proste - za 100 zł za dzień to łatwo znajdziesz, ale za 20 zł ooooo już nie tak łatwo.

OsadaNaBrzyzyku

Ulubione góry: TATRY

So 18 cze, 2011

Myślę że z wolnymi miejscami na nocleg nie będzie problemu,a jeżeli chodzi o same góry,to polecam oczywiście Tatry! Nigdzie nie ma lepszego klimatu i piękniejszych widoków niż tam.

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

N 19 cze, 2011

OsadaNaBrzyzyku napisał(a):Nigdzie nie ma lepszego klimatu i piękniejszych widoków niż tam.

De gustibus non est disputandum.

B.

amelie

Pn 19 gru, 2011

Tatry są tak piękne, ale moim zdaniem urok odejmuje im właśnie ten tłok...nigdy nie będę stać w kolejce na jakiś szczyt,nigdy.

kasia.marat

Ulubione góry: Sudety

Wt 03 lut, 2015

Możecie polecić w Tatrach jakieś miejsca które szczególnie warto zobaczyć wybierając się z dziećmi ?
Słyszałam o aqua parku i domu do góry nogami w Zakopanem, lecz czy jest coś wymagającego mniejszych nakładów finansowych ? :) Niekoniecznie w Zakopanem :)

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Wt 03 lut, 2015

Zakopane nie jest w Tatrach.Co najwyżej u stóp.
A zatem chodzi o góry/doliny czy o komercyjne atrakcje dla dzieci?
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 04 lut, 2015

Zakopane to spore miasto. Większość leży w rowie (Rowie Podtatrzańskim). Ale ciutkę miasta zahacza o Pasmo Gubałowsko-Spiskie, a ciutkę - o Tatry ;).
Dzieciaki warto zabrać do jaskiń w Dolinie Kościeliskiej.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

-mrn-

Ulubione góry: all

Śr 04 lut, 2015

Kasia - tutaj masz niewielki wpis, przedstawiający w części atrakcje Zakopanego oraz okolicy właśnie z uwzględnieniem dzieci. Niektóre z miejsc nie drenują portfela co akurat tam nie jest dość częste. Warto zerknąć bo może akurat się przyda.

http://druzynamarcina.blogspot.com/2014 ... uzszy.html

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Śr 04 lut, 2015

Wsadzę kij do nieswojego mrowiska bo coś mi się przypomniało i zapytam: czy prowadzanie w góry dzieci małych i malutkich (kryterium do uzgodnienia) nie przypomina chrzczenia niemowląt? Nie będę kopiował i wklejał tego do innych wątków dziecio- górskich na tym forum.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

MeFiu

Ulubione góry: Pieniny

Śr 04 lut, 2015

Błędny Rybak napisał(a):Wsadzę kij do nieswojego mrowiska bo coś mi się przypomniało i zapytam: czy prowadzanie w góry dzieci małych i malutkich (kryterium do uzgodnienia) nie przypomina chrzczenia niemowląt? Nie będę kopiował i wklejał tego do innych wątków dziecio- górskich na tym forum.

Mi ojciec akurat krzywdy nie zrobił tym że na siłę budził mnie o 3-4 i ciągnął w góry, mimo początkowych oporów to po paru wyjazdach przywykłem i się cieszyłem że spędzę kolejny fajny dzień.
Mogłem spuścić nadmiar energii i z całą pewnością wyszło mi to na zdrowie.
Lecz nie ma co się oszukiwać, przez 10 lat dużo się zmieniło - ja się cieszyłem z tego że mogłem się zarypać przechodząc nierzadko po ponad 30km a nagrodą był ciepły obiad i wspomnienia.
Teraz dzieci wymagają komputerów czy telefonów za kilka tysięcy które i tak wymienią za 2-3 lata a ze sportem mają tyle wspólnego co zajęcia na wf'ie.

Następna strona
Powrót do Z dziećmi w góry