Kto jedzie z dziećmi

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

Re: Kto jedzie z dziećmi

N 01 kwi, 2012

I już po wypadzie w Beskid Śląski:-(

Weekend okazał się zaskakujący, w sobotę pogoda przy podejściu czerwonym szlakiem na Stożek Wlk. ze schroniska na Soszowie zmienną była. W trasie na Stożek pogoda łada, w drodze powrotnej zawieje i zamiecie śnieżne. Mój synek 5,5 letni (tez sie z nami jednak wybrał) miał trudny orzech do zgryzienia, ponieważ na samym podejściu na Stożek zapadał się w gruba warstwę mokrego śniegu. Pozostała część szlaku w miarę przetarta. Ogólnie wypad zaliczony do udanych, pomimo przemoczonych butów synka :-) Niestety śnieg przedostawał się góra do bucika, brak ochraniaczy dał się we znaki (mamy niedopatrzenie). w niedziele tylko spacerek w okolicach schroniska na Soszowie i powrót niebieskim do autka.

A pozdrowienia dla oświęcimskich policjantów, żebyście widzieli jak potem grzecznie przestrzegając przepisy jechałam. :-)
Powoli do celu :-)

kxsxx81

Cz 26 kwi, 2012

Z moim synkiem i córką oraz koleżanką (parę zaprzyjaźnionych osób też oświadczyło, że dołączy :-) z dwojka dzieci też) wyjeżdżam w Gorce i Beskid Wyspowy w terminie 28 kwiecień- 1 maj.
28 kwiecień - Mogielica (zielony - zółty - zielony szlak)
29 kwiecień - Turbacz (z chaty Gocha gdzie nocujemy przez te dni)
30 kwiecień - Gorc jw
1 maj - Lubań (zielony- niebieski)
Pozostały czas poświęcimy na delektowanie się przyrodą.
Do zobaczenia na szlaku :-)

Beska

Ulubione góry: wszystkie, w których da się odetchnąć od zgiełku

Cz 26 kwi, 2012

Ale ci dobrze Kasiu!!
Pogoda murowana :) Już dziś Tatry wielkie stoją od rana widoczne z okna mojego urzędu - widoczność 100 km na bank :) a jaka Babia piękna, jeszcze w błyszczącej śniegowej pelerynce!! Życzę niezapomnianych doznań!
Ja niestety dopiero 01.05. mam wolne, a jeszcze 4.05. zrobili pierwszą maturę (syn) no to na dłuższy wyjazd nie ma szans :( Myślałam o wyskoczeniu w Pieniny na jeden dzień 3.05., bo przy takiej widoczności stamtąd piękne obrazki, ale też obawiam się o tłumy...
Tyle jeszcze przed nami...
Góry jak góry, a Sherpowie to ciury, najważniejszy jest blues...

agniesszka

Ulubione góry: tatry

N 29 kwi, 2012

Witam .Post napisany jakiś czas temu ,czy aktualny?

edkat

Ulubione góry: tatry, bieszczady

od Edyta

Pn 30 kwi, 2012

Oczywiscie że aktualny :)

Zenith

Ulubione góry: Góry złota i pieniędzy ;)

Pn 30 kwi, 2012

Witam!
Myślę - i mam nadzieję, że na myśleniu się nie skończy - nad wyjazdem z synem (5 lat), okno wyjazdowe 3-5.05. Jestem zmotoryzowany, mieszkam pod Chrzanowem. Ktoś ma jakieś plany, pomysły? Chętnie połączę siły z kimś, kto ma już doświadczenie w wyjazdach z dziećmi w góry, no i może zaproponować dobre miejsce na debiutancką dla dziecka wyprawę.
Oh, you've got a North Face jacket! You must be on so many adventures...

kxsxx81

Wt 01 maja, 2012

"28 kwiecień - Mogielica (zielony - zółty - zielony szlak)
29 kwiecień - Turbacz (z chaty Gocha gdzie nocujemy przez te dni)
30 kwiecień - Gorc jw
1 maj - Lubań (zielony- niebieski)"

Tylko na Turbacz nie weszliśmy ze względu na duża ilośc śniegu i dzieci, które nie chciałam zniechęcać.Reszta zrealizowana w dobrym stylu. Zamieniliśmy Turbacz na Jezioro Czorsztyńskie w ostatni dzień i w ogóle kolejność ze względu na znajomych :-) W grupie raźniej. Ogólnie wypad zaliczony do kategorii super. Schronisko gorczańska chata rewelacja (ogólnie jakieś drobne niedociągnięcia są nieistotne). Podziękowania dla Moskala za wniesienia Adasiowego plecaczka :-) Dla mojej kompanki Ani. Mam nadzieję, że 4 dni z moimi "uroczymi" dziećmi nie zmieni jej nastawienia do macierzyństwa. Co pewne wie, że 5 latek może dużo :-)

Zenith

Ulubione góry: Góry złota i pieniędzy ;)

Wt 01 maja, 2012

Dzieci dają radę z kilometrami po górach? Rekord mojego kawalera to jakieś 8 km, nie wiem jak się to przełoży na góry.

PS: wysłałem Ci PRV
Ostatnio edytowano Śr 02 maja, 2012 przez Zenith, łącznie edytowano 1 raz
Oh, you've got a North Face jacket! You must be on so many adventures...

kxsxx81

Śr 02 maja, 2012

Po 13- 15 km na dzień, biorąc pod uwagę upał jaki był trudno byłoby zrobić więcej z nimi :-)

edkat

Śr 23 maja, 2012

27 maj niedziela lub 3 czerwiec w zależności od pogody
wybieram sie z 10 letnim synem na Grzesia lub na Iwanicka przełęcz. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych z Krakowa powrót poźnym wieczorem. Jeśli ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszamy. gg3662208 Edyta

kxsxx81

Śr 23 maja, 2012

27 maja mogę się przyłączyć z moją brygadą (12 i 6 lat) :-) 3 czerwca niestety (stety) imprezuje na weselu :-) Edytko :-)

lucyna

Ulubione góry: teren moich uprawnień

Pn 28 maja, 2012

Dzień Dziecka w „Piwniczce”

ul. Rynek 17 w Ustrzykach Dolnych

Bezpłatne WARSZTATY FOTOGRAFII przyrodniczej dla dzieci prowadzone przez laureata głównej nagrody National-Geographic – Mariusza Strusiewicza.

Dla każdego uczestnika słodki poczęstunek gratis.

1 CZERWIEC – PIĄTEK GODZ. 17.00

Zapisy do 31.05.2012 w „Piwniczce” lub pod nr tel. 603283092.

Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają trzy piękne albumy wydawnictwa Bosz, najciekawsze prace wezmą udział w konkursie fotografii przyrodniczej organizowanym przez Bieszczadzki Park Narodowy.
http://www.grupabieszczady.pl/

edkat

Śr 20 cze, 2012

JAde z Krakowa z 10 letnim synem wczesnym rankiem w niedziele (powrót poźnym wieczorem ) na Grzesia z Chochołowskiej i potem moze Wołowiec lub z Kościeliskiej ( po drodze Smreczyński ) na Tomanową przełęcz. Mogę wziaśc trzy osoby. gg3662208

kxsxx81

Pt 22 cze, 2012

Zdecydowaliśmy się Edytko jadę z moimi pociechami z Wami:-) ja mam równiez 3 miejsca w aucie tylko wyjeżdzam z okolic Trzebini. Info na gg40640153 lub priv

kxsxx81

Pn 25 cze, 2012

Wypad w Tatry bardzo udany. Moj prawie 6 letni syn stwierdził, Tatry też są fajne:-) dotychczas tylko Beskidy i Beskidy i ... Beskidy.
Celem był Grześ, ale na szczycie okazało się,że do Rakonia rzut beretem i dzieci stwierdziły ze robimy koleczko do schroniska a potem Chochołowską do autka. I udało się :-) dali radę spokojnie. Atrakcja było obserwowanie pod Wołowcem świstaka. Śliczne zwierzatko pozwoliło nam sie obserwowac z 15 minut. Wajrak miał rację uściaść trzeba przy szlaku i czekać, a same wychodza te małe futrzaki. :-) Na koniec kąpiel w lodowatej rzece o 19.30 i do domku :-) Byle wiecej tak super wypadów. A Edytce dziekuję po raz kolejny za extra towarzystwo :-)

Za dwa tygodnie weekend na Soszowie:-) Tam zawsze dzieci znajda sobie zajęcie :-)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Z dziećmi w góry