Kto jedzie z dziećmi

Posiadając małe dziecko nie trzeba rezygnować z górskich wypraw i wycieczek, wręcz przeciwnie - czy może być coś lepszego niż zaszczepienie własnej latorośli miłości do gór?

Moderator: Moderatorzy

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

Re: Kto jedzie z dziećmi

Pn 25 cze, 2012

Wypad w Tatry bardzo udany. Moj prawie 6 letni syn stwierdził, Tatry też są fajne:-) dotychczas tylko Beskidy i Beskidy i ... Beskidy.
Celem był Grześ, ale na szczycie okazało się,że do Rakonia rzut beretem i dzieci stwierdziły ze robimy koleczko do schroniska a potem Chochołowską do autka. I udało się :-) dali radę spokojnie. Atrakcja było obserwowanie pod Wołowcem świstaka. Śliczne zwierzatko pozwoliło nam sie obserwowac z 15 minut. Wajrak miał rację uściaść trzeba przy szlaku i czekać, a same wychodza te małe futrzaki. :-) Na koniec kąpiel w lodowatej rzece o 19.30 i do domku :-) Byle wiecej tak super wypadów. A Edytce dziekuję po raz kolejny za extra towarzystwo :-)

Za dwa tygodnie weekend na Soszowie:-) Tam zawsze dzieci znajda sobie zajęcie :-)

Tomipow

Ulubione góry: Bieszczady

wyprawa na weekend

Wt 03 lip, 2012

Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz więc na początek pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Jesteśmy 4 osobową rodziną z 5 i 8 latkiem (chłopcy) i uwielbiamy chodzić po górach. Chętnie poznamy rodzinę z dziećmi w podobnym wieku, którzy lubią wędrować po górach w towarzystwie - niestety my takich znajomych nie mamy. Przy okazji chciałbym wybrac się na weekend w góry ze starszym synem na ok 3 dni. Szukamy szlaku abyśmy mogli wędrować ze schroniska do schroniska max ok. 5 h. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę.
interesują nas góry:

Tatry, Karkonosze, Izerskie ( w takiej kolejności)

Tomipow

Pt 06 lip, 2012

Czyżby temat upadł ?
Nie ma chętnego na wypady w góry z dziećmi ?

siker

Ulubione góry: Tatry

So 07 lip, 2012

Tomipow, jeśli te 5h możesz naciągnąć, to pomysl :
Rytro -> Przechyba tu się zmiescisz w 5h, Radziejową można ominąć jesli by było ciezko.
Przechyba -> baza namiotowa na Lubaniu trzeba liczyc do 6h (dorosly czlowiek przejdzie Rytro - Luban w jeden dzien)
Lubań - Baza namiotowa pod gorcem powinno wyjsc okolo 5h
Gorc - Turbacz bardzo przyjemne spacerowe zakonczenie wycieczki
Jesli byscie chcieli nocowac na Turbaczu to mozna isc do Rabki przez Stare Wierchy, jesli nie to do N. Targu mozna w ten sam dzien zejsc.

Czasy podalem orientacyjne, dla zwyklej osoby doroslej. Wydaje mi sie ze z dzieckiem mogloby zejsc troche dluzej.
Mozna skrocic idac bezposrednio z Lubania na Turbacz ja szedlem ponad 10 lat temu, z osobami w wieku okolo 14 lat (bez większego przygotowania kondycyjnego). Zajelo to nam okolo 8-9h, byli naprawde zmeczeni.

Mozecie również wybrać wersje z samymi bazami namiotowymi
tak w skrocie:
Mogielnica (baza namiotowa na polanie w drodze na przysłop)
Gorc
Lubań albo Turbacz schronisko jak w poprzedniej wersji.

Z Lubania przez Hale Majerz zawsze mozna uderzyć na Trzy Korony i odwiedzic schronisko pod nimi, a nastepnego dnia splynac tratwami.

Kolejne miejsce to wyjsc na Hale Krupowa do schroniska, pozniej przez pasmo Policy do schroniska pod Babią Góra nastepnie wyjść na Babią Górę np. Percią Akademików 8 latek powinien dać radę. Ten wariant polecam tylko przy pewnej na 100% pogodzie a wejscie na Babia zweryfikowac rano w schronisku i nie pchać się w przypadku mozliwosci zalamania pogody.

PS. przepraszam za offtop, chcialem tylko odpowiedziec:)
a teraz zobaczylem ze opisalem góry inne niż pytający podał :(
- Tatry z dzieckiem to polecam isc tam gdzie juz sam byles i nie ufac temu co ktos napisze na forum, kazdy ma inne odczucia. Wiec trase lepiej samemu przejsc zanim sie wezmie dziecko.

Tomipow

Pn 09 lip, 2012

Dzięki za info - na pewno skorzystam - nieszkodzi, że inne góry niż pytałem - ale mam teraz pełną wiedzę, sprawdzę na mapie i synem ustalimy, w które góry ruszymy i z namiotem ! To sie ucieszy. To pomysł na spędzeniu czasu w naszym małym męskim gronie. Tak przy okazji - na Babiej Górze byliśmy z synem jak miał 2-3 lata - przeszliśmy w sumie ok 8 km - z Krowiarek na Babią później na przełęcz Brona do schroniska i powrót do Krowiarek - najmniej zmęczony był oczywiście syn :) Ale zawsze warto wrócić i wejść od innej strony.

pozdrawiam i może do zobaczenia na szlaku

wilhelmina

Ulubione góry: Gorce

Pn 09 lip, 2012

>> na Babiej Górze byliśmy z synem jak miał 2-3 lata
Ale syn to chyba wtedy w nosidle był? Bo chyba nogami by tej trasy w tym wieku nie przeszedł?!
Jeśli nogami i jeśli faktycznie było 2-3 lata, to szacunek!

Tomipow

Wt 10 lip, 2012

wilhelmina

Wt 10 lip, 2012

A tak realnie od jakiego wieku Wasze dzieci chodziły już na własnych nogach, ale tak totalnie bez nosidła.
Mam 2,5 latka i roczniaka i sądzę, że za rok, to nosidło jeszcze starszemu będzie potrzebne, ale za dwa??
Chociaż za 2 lata, to młodszy będzie już na tyle duży, że coś przejdzie i można ich ewentualnie wymieniać.
Trochę nam te dwa nosidła ograniczają wędrówkę...

siker

Cz 12 lip, 2012

U mnie sprawdziło się to co sobie wywróżyłem. Z 2 i 3 letnim dzieckiem super się idzie, w nosidełku bez problemu wytrzymuje i nie jest takie ciężkie. Co prawda jak miała 3 lata na Gorca wyszła w połowie sama.
Według mnie, najgorszym wiekiem są 4 lata, trochę za dużo na nosidełko a za mało żeby chodzić o własnych siłach.
Choć w wieku 4 lat udało się jej wejść samodzielnie na 3 Korony i Lubań. Teraz jak ma 5 to już dużo łatwiej coś zaplanować, oraz jest większa świadomość gór u dziecka.

Tomipow

Cz 12 lip, 2012

Masz rację, wiek 4 lata to "najgorszy" do wędrówki w góry. Mój młodszy właśnie skończył 5 lat i wybieramy się w tym roku na dłóższe wycieczki. Starszy ma 8 lat więc myślę, że nie będzie tak źle.

kxsxx81

Lokalizacja: okolice Chrzanowa, okolice Nowego Sącza (weekendowo)
Ulubione góry: Beskidy

Cz 12 lip, 2012

Mój syn zaczął ze mną chodzic po górach jak miał 3,5 roku, ale wtedy małe 5-7 km trasy. Rok poźniej juz 10 km, teraz ma 5,5 i trase 20 km machnie. Oczywiście zaczynał na własnych nogach, bo mamusia az tyle siły nie miała zeby go nosić i plecak. Systematyczne wypady, z wyjazdu na wyjazd dłuższe oraz organizacja wypraw z atrakcjami pomogła. Teraz w okresie letnim co dwa tygodnie jestem z dziećmi w górach i co najważniejsze chcą i lubią to. W tym roku w Beskid Niski ze smerfami się wybieram do naszej ulubionej bazy namiotowej w Regetowie, a tam w każda stronę górki, stadnina, rzeka same atrakcje dla dzieci, a spanie w namiocie i brak prądu to dodatkowe atuty, podkreślam atuty:-)

pozdrawiam

Tomipow

Pn 16 lip, 2012

Chylę czoła - jeśli jest tak jak mówisz to szacunek - moja max trasa w górach to 8 km i raczej dalej bym się nie zapuszczał. Co do bazy namiotowej to proszę o więcej informacji. Szukam fajnego miejsca pod namiot na weekend.

Aldona

Pt 08 mar, 2013

Wybieramy się w połowie sierpnia w góry- najpewniej będzie to Worek Raczański, z trójką dzieci (syn 8 i pół, córka 7, córka 4). Chcemy iść ok. 4 dni, z noclegami w schroniskach.
Szukamy chętnych do wspólnej eskapady- byłoby raźniej wędrować ekipą.

o nas: http://wnogi.blox.pl/html

frugulec

Pt 08 mar, 2013

wstępnie byłbym chętny razem z córka (6 lat) choć za wcześnie jeszcze na jakieś konkretne deklaracje.

Aldona

Wt 12 mar, 2013

Jasne. W bardziej wiosennej porze dopiszę konkretne informację i - może się uda spotkać na szlaku :)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Z dziećmi w góry