Strona 1 z 1

Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Pt 27 mar, 2015
przez DudiTka
Doradźcie gdzie lepiej z 7 latką wyruszyć. W Tatry czy Karkonosze

Myślimy nad Doliną 5 Stawów i Morskim Okiem razem z Czarnym Stawem
Wejściem na Nosal i Kasprowy wierch

W Karkonoszach na Czarna Kopa i Śnieżka

Nad zobaczeniem Wielkiego Stawu i Małego stawu

Śnieżne Kotły.

Córa zeszła już z nami trochę gór.
Doradźcie czy to dobre trasy ?

Re: Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Pt 27 mar, 2015
przez Lucass
W drodze nad Morskie Oko wynudzi się chyba koszmarnie. To 9 km asfaltem pod górę, zakładając że idziecie z Palenicy. Może już lepiej zamiast tego pójść z Kuźnic do Dol. Gąsienicowej i schroniska Murowaniec przez Boczań (niebieskim). Stamtąd też można iść nad Czarny Staw. Tyle że Gąsienicowy :wink:
Pięć Stawów jak najbardziej. Można tam jeszcze pójść kawałek w kierunku Zawratu lub Szpiglasowej Przełęczy, coby nabrać innej perspektywy na stawy i Dolinę Roztoki.
Nosal to spacerek. Polecam też wyjście na Wielki Kopieniec. Mniej zarośnięty od Nosala i piękne widoki w promieniu 360 stopni.
Kasprowy to już poważna wycieczka dla 7-latki, ale na pewno do zrobienia. Jeżeli np. połączycie to z ewentualną opcją zjazdu kolejką, to można się pokusić o połączenie Kasprowego z wycieczką do Murowańca.
Oczywiście wycieczki w wyższe partie to jak już śniegi zejdą.

Moje wrażenia ze szlaku z Karpacza na Czarną Kopę (tylko że ja schodziłem na dół):"Kurr... jak tu stromo. Nie chciałbym tędy podchodzić." Do tego las dookoła = zero widoków. Sytuacja zmienia się lekko dopiero po osiągnięciu Siwej Przełęczy. Ale stromo jest dalej.
Chyba lepiej uderzać na Śnieżkę z Karpacza od strony zachodniej przez Samotnię i Strzechę Akademicką.

Re: Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Pt 27 mar, 2015
przez DudiTka
Ala już trochę zaprawiona w górach.

A co ze Śnieżnymi Kotłami, droga stroma ?

Jedziemy w lipcu na 8 dni. Co drugi dzień chcemy wychodzić gdzieś wyżej w góry.

Re: Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Pt 27 mar, 2015
przez Lucass
Śnieżne Kotły znam "od góry", tzn schodziłem do nich z grzbietowego czerwonego szlaku idąc od Szrenicy. Niebieski szlak spod Wielkiego Szyszaka nie jest jakiś masakryczny, natomiast zielony prowadzący przez dno Kotłów na kilkusetmetrowym odcinku jest dość trudny, bo biegnie po wielkich głazach, gdzie właściwie nie ma żadnej ścieżki i trzeba mocno uważać coby se jakiej krzywdy nie uczynić. Mnie pewnie wydawał się jeszcze trudniejszy, bo byłem już podmęczony po całym dniu :wink: Nie wiem natomiast jak wygląda podejście do Kotłów z Jagniątkowa, Piechowic, czy Szklarskiej.
Zakopane wydaje się lepsze pod względem logistyki. Mając kwaterę w zakopcu, dojdziecie wszędzie gdzie będziecie chcieli. Prócz Palenicy rzecz jasna, ale i tam od bidy można dojechać busem.
Z Karkonoszami jest o tyle gorzej, że dwa główne ośrodki - Szklarska i Karpacz są bardzo kiepsko z sobą skomunikowane i trzeba albo jeździć komunikacją przez Jelenią Górę, albo się przemieszczać samochodem, co z kolei determinuje powrót z wycieczki w miejsce jego pozostawienia. Być może w sezonie letnim jest inaczej, ale rozkłady jazdy na ten temat milczą.

Lipiec niestety ma swoje duże minusy - tłumy - zapewne podobne i tu i tu oraz częste burze.

Re: Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Wt 31 mar, 2015
przez walkers
We wrześniu razem z córką (7 lat) przeszliśmy niebieskim szlakiem z Kuźnic nad Czarny Staw Gąsienicowy. Jak schodziliśmy to na Przełęczy między Kopami odbiliśmy na żółty szlak, który jest dość stromy. Trasa jak najbardziej do przejścia przez 7-latkę

Re: Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Cz 16 kwi, 2015
przez mawi
Co do tłoku w lipcu - w pierwszej połowie i poza weekendem nie jest tak źle głównie dlatego że prawdopodobieństwo opadów największe. :wink:
Trasy jakie ja robiłam z dziećmi w takim i podobnym wieku to np. Grześ - można pociągnąć do Rakonia. W Chochołowskiej jeżdzi "ciuchcia" - kolejka Rakoń zaczyna przed 8 - warto zdążyć na pierwszy przejazd, Trzydniowiański przez Jarząbczą i powrót tą samą drogą . Iwaniacka Przełęcz ale na tak krótki wyjazd nie polecam sa ciekawsze miejsca.
Smreczyński Staw gdybyście chcieli odwiedzić Koscieliska - koniecznie. Ścieżka nad Reglami - wyjście od Strążyskiej w kierunku Koscieliskiej zahaczająć przy okazji o Dolinę Małej Łąki. Natomast jeśli przyszło bo Wam do głowy wejść na Sarnią Skałę to lepiej od Strążyskiej bo wejście do Czerwonej Przełęczy wyślizgane niemiłosiernie. W Strążyskiej śliczny wodospad Siklawica. Dalej Hala Kondratowa i Kopa Kondracka. Oczywiscie Hala Gąsienicowa jak wspomniali przedmówcy. Rusinowa Polana z odwiedzeniem Wiktorówek i zejściem czarnym , pózniej czerwonym szlakiem do Wodogrzmotów Mickiewicza i schroniska w Roztoce. Morskie Oko jest piękne ale 18 km asfaltem (w obie strony) nie jest przyjemne dla dziecka w tym wieku. Jeśli już tamte rejony to raczej Dolina Pięciu Stawów przez Dolinę Roztoki i koniecznie z obejrzeniem Siklawy, ale wejscie i zejscie bezpieczniejsze czarnym szlakiem.

Re: Z 7- latka w Tatry lub Karkonosze

Napisane: Pt 26 paź, 2018
przez PBartosz
Ja polecam Tatry zachodnie z doliny chochołówskiej przez Grześ Rakoń na Wołowiec. Byliśmy z synem 10 lat i córka prawie 7lat:-)