Przewodnik internautów - Grupa

Informacje, dyskusje i komunikaty o GPI - inicjatywie Forumowiczów e-gory.pl stworzenia bazy informacji o górach Polski, Europy i Świata.

Moderator: Moderatorzy

Kajetan

Re: Przewodnik internautów - Grupa

So 26 mar, 2005

Przydała by się jakaś statystyka piszący w GPI. Czyli ile ktoś napisał opisów tras itp. Taka oddzielna od listy postów. Ciekwe czy da się coś takiego zrobić?

kassiel

So 26 mar, 2005

Kurczę, wypadało by kogoś wciągnąć znającego się dobrze na PHP, bo pomysłów wiele, ale nie bardzo wiadomo, jak je wprowadzić w życie...
Lech mówił że coś będzie testował, a z jego wypowiedzi wnoszę, że jest obeznany z php. Może się przyłączysz, Lechu?
Nie możemy zwalić wszystkiego na Admina, bo on i tak ma na głowie cały portal

Kajetan

So 26 mar, 2005

Dzisiaj może jutro wpadne do kumpla - znajomy informaty.
Zobaczymy może coś pomoże.

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

So 26 mar, 2005

kassiel napisał(a):witam
Na razie sprawa utknęła na etapie instalacji moda do PHPBB do tworzenia podkategorii - czyli sprawa czysto techniczna. Czekamy na sygnał od Administratora jak już wszystko ustawi.

Wpadam tu tylko na chwilke... (swieta, swieta...)
1. Mam juz moda do podkategorii etc., ale jego instalacja jest dosc pracochlonna (to nie byle co), i nie wiem czy dam rade to szybko zrobic (chroniczny brak czasu). Ale daje slowo ze to odpale - postaram sie jak najszybciej.

2. W miare wolnego czasu i jak cos zauwaze pomoge merytorycznie z tym na czym sie znam (Karpaty) - tak sie akurat sklada, ze jestem przewodnikiem górskim-beskidzkim :-)

3. Na GPI beda mogly pisac tylko i wylacznie osoby zarejestrowane, beda tez potrzebni moderator/moderatorzy - super jesli ktos bedzie sie chchail tym zajac. I chodzi tu tez oto, aby moderatorom nie przeszedl zapal do zabawy w to po powiedzmy miesiacu...

Kajetan

N 27 mar, 2005

Paweł Brzozowski napisał(a):3. Na GPI beda mogly pisac tylko i wylacznie osoby zarejestrowane,

to popieram :)

Paweł Brzozowski napisał(a): beda tez potrzebni moderator/moderatorzy - super jesli ktos bedzie sie chchail tym zajac. I chodzi tu tez oto, aby moderatorom nie przeszedl zapal do zabawy w to po powiedzmy miesiacu...

Masz racje admin. Dlatego proponuje aby było kilku moderatorów. Tak żeby każdy był odpoweidzialny z nieduży fragment GPI.
Wówczas kiedy jeden będzie miał: ( wyjazd w góry, sesja, urlop, wakacje itp) drugi może go tymczasowo zastąpić lub w szczególnych wypadkach
( jak komuś internet odłączą :))) wybrać nowego moderatora.

Lech Rybienik

Kategorie - kilka uwag po testach

N 27 mar, 2005

Witajcie

Przede wszystkim nie jestem tak obznajomiony z PHP jak sądzicie:P
Raczej macam jak ślepiec we mgle i czasem coś mi wyjdzie.

Zainstalowałem sobie na forum tego Moda o którym wspomniałem -
jest pewien kłopot. Kilka szczegółów technicznych:
1) Dosyć skomplikowany proces instalcji
2) zainstalowanie moda zmienia w bazie dancyh ID forów i postów - jeśli nie wyjdzie trzeba będzie albo wrócić do poprzedniego backupu, albo ręcznie przestawiać wpisy w bazie danych (co jest cholernie pracochłonne).
3) Jak sobie go zainstalowałem na istniejącym już forum ( gdzie nie mogę nic pomieszać) to mi uciekły posty i miałem kłopot.
4) wszystkie wpisy w GPI lądowały by w tej samej bazie danych co forum - dosyć szybko powstanie olbrzym, a PHPMyadmin obsługuje bacup do 40 MB. Chyba że masz serwer u siebie - wtedy nie ma tego kłopotu.
Wprawdze najwięcej bazy zabiera opcja wyszukiwania - ale bez tego spora część GPI traci sens.

Wniosek:
- ja dalsze eksperymenta będę prowadził na kopii portalu. Żadnej operacji "na otwartym sercu"
- zastanawiam się nad innym rozwiązaniem technicznym niż subfora.
Jeszcze nie wiem jakim ... jak wymyślę, bedę wiedział. Może coś z osoną bazą danych. Nie chcę sobie zrobić jednego napęzniałego giganta którego będe potem musiał backupowac w kawałkach.

A co do mojego uczestnictwa w projekcie - jak się Admin rozprawi z techniką to od czasu do czasu coś skrobnę. Żeby jednak zapewniać przedsięwzięciu obsługę informatyczną za cienki jestem :P

Po świętach będę kombinował dalej.
Pozdrawiam i mokredo dyngusa.
Lech

kassiel

N 27 mar, 2005

Witam
Myślałem nad taką opcją: Każdy dział to byłoby osobne forum. Tzn forum: Beskid Wyspowy itd. Wszystko możnaby pohyperlinkować, tyle, że co wtedy zrobić z wyszukiwaniem? Oczywiście wprowadzało by to niezły chaos i nie wiem, czy nie lepiej już przestawić ręcznie te ID, albo napisać jakiś skrypt, żeby to załatwił...
Kurcze, nie wiem, chyba się zaczne uczyć php, bo jeśli Ty Lechu jesteś jak ślepiec błądzący we mgle, to ja jestem ślepy, głuchy, niemowa, trędowaty i kuternoga czołgający się w smole:P

Kajetan

N 27 mar, 2005

Dzisiaj nie mogłem wpaść do mojego znajomego informatyka ale może jutro. Myślę że on powinien coś poradzić ( niezłą kasę na stronkach robi ) jak coś będę miał to dam znać.

Lech Rybienik

Technikalia - CD.

Śr 30 mar, 2005

Witajcie

Zrezygnowałem z instalacji hacka kategorii - znalazłem coś lepszego (do moich celów). Myślę że tutaj się nada.
To taki dodatek do PHPBB pod tytułem "Baza Wiedzy"
Przykład można zobaczyć tutaj:
http://www.akt.rybienik.vel.pl/kb.php
Moduł jest bardzo prosty w instalacji (około 15 minut), i ma funkcje znacznie bardziej przydatne w przewodniku niż podfora.
Ufff. U mnie koniec wieńczy dzieło, zostaję przy tym.
Brzoza - zanim zdecydujesz to sprawdź, ja mam ten moduł na dysku, jak chcesz to podeślę.
Lech

kassiel

Śr 30 mar, 2005

Już wszystko ok

Hmm, ale to ma chyba zbyt małą "miąższość", żeby sprostało naszym wymaganiom. Te podkategorie chyba będą konieczne...
Ostatnio edytowano Śr 30 mar, 2005 przez kassiel, łącznie edytowano 2 razy

Kuba (Cesarr)

Ulubione góry: .

Śr 30 mar, 2005

nic nie rozumiem z tych waszych rozważań (jak jest dużo techniki to zawsze się gubię :)), ale mam nadzieję, że praca posuwa się do przodu i efekt będzie nisamowity. macie moje pełne poparcie i ... powodzenia życzę.
horyzont - linia wyznaczająca kierunek marszu

Lech Rybienik

Śr 30 mar, 2005

Miąższość jest OK - można rozbudowywać w pionie.
Lech

Kajetan

Pn 11 kwi, 2005

Co tam słychać w GPI? Ruszyło się coś?

Jak na razie widze nowy dział na forum ale wszystko w jakiejś... testowej wersji?! Kiedy planujecie rozpocząć działalność GPI ( czyli umieszczać posty ?)
"Musimy ryzykować, ponieważ największym hazardem w życiu jest niczym nie ryzykować. Ten, kto nie ryzykuje, nic nie robi, nic nie ma, jest niczym"

kassiel

Pn 11 kwi, 2005

Nasz Jaśnie Oświecony Administrator (Niech będzie pochwalone Jego imię!) zapowiedział, że uda mu się odpalić GPI do końca tygodnia. Trzymam go za słowo.

bies-czad

Śr 13 kwi, 2005

I ja rowniez chetnie dolacze (glownie Bieszczady i Beskid Niski)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do GPI - Górski Przewodnik Internautów