Strona 1 z 1

Piękny Beskid Sądecki

Napisane: Wt 12 cze, 2007
przez POLI99
Pragnę opisać fajną trasę którą przeszedłem w mimiony piątek i sobotę.
Przed właściwym sezonem tatrzańskim (tj późny 07/pocz 08 dokąd się da) staram się nabrać kondycji. Pierwsze letnie mieisiące stwarzają takie możliwości w niższych górach. W maju ,czerwcu czy nawet w poczatkach lipca w Tatry wole sę nie wybierać. Wracam do tematu.
W piątek o 3:40 z Krakowa wyruszyłem autobusem do Nowego Targu a stamtąd kolejnym do Krościenka n.Dunajcem miejsca startu mojej "wyprawy". Tu czerwonym szlakiem zacząłem wedrówkę przez Dwonkówkę, Prehybę, Radziejową, Wielki Rogacz, Niemcową, Kordowiec doszedłem do Rytra. Tu wspiąłem się na ruiny zamku rycerskiego. Z zamku drogą leśną dotarłem na żółty szlak( mozolne podchodzenie prawie cały czas pod górę) który poprowadził mnie na właściwy szlak czerwony.Tak dotarłem po 10,5h do schroniska CYRLA. Wracając do trasy to nie wszystkie szczyty które podaje mapa mają swoje oznaczenia na szlaku. Na Radziejowej znajdziecie wieżę widokową, z której można zobaczyć piekną panoramę całej okolicy zTatrami włącznie. Polecam schronisko. Tani nocle gleba 8,5zł, miło, czysto i przyjażnie.WSPANIAŁA KUCHNIA.Nigdzie nie zetknąłe się z takim wyborewm a ceny też przystępne.
W sobotę ruszyłem cały czas czerwonym szlakiem przez Wierch nad Kamieniem, sch Hala Łabowska, Runek, Jaworzynę Krynicką i tak dotarłem do Krynicy Zdrrój.
W KZ polecam obejrzeć stare budynki zdrojowe oraz muzeum Nikifora.
Super trasa. Sora jej część wiedzie lasem. W czasie upałów to docenicie. Zapraszam wszyskich chętnych do przyjrzenia się jej z bliska.

Re: Piękny Beskid Sądecki

Napisane: Wt 12 cze, 2007
przez pawelk84
A propos Pasma Jaworzyny Krynickiej:
http://www.e-gory.pl/forum/viewtopic.php?t=960
Pozdrawiam.

Re: Piękny Beskid Sądecki

Napisane: Śr 13 cze, 2007
przez rower1025
ja miałem przyjemność zeszłej jesieni iść właśnie Gł. Szlakiem Beskidzkim od Rytra do Schroniska na Przehybie - naprawdę przepiękna trasa :) również polecam ! :)

tylko jeszcze wtedy niestety nie było wierzy widokowej na Radziejowej...

...a na drugi dzień wróciłem do Rytra szlakiem niebieskim :)