GPI - reaktywacja

Informacje, dyskusje i komunikaty o GPI - inicjatywie Forumowiczów e-gory.pl stworzenia bazy informacji o górach Polski, Europy i Świata.

Moderator: Moderatorzy

kassiel

Re: GPI - reaktywacja

N 18 gru, 2005

SłuchajciE!
Dział upada.... Pomysł punktowania piszących i przyznawania im kont @e-gory.pl nie wypalił, mam ostatni pomysł - przenieść ten dział na silnik Wikipedii. Może taka forma lepiej by zadziałała? była przystępniejsza? łatwiejsza do edycji, linkowania itd?
Kto jeszcze wierzy w GPI - prosze o wypowiedz.

Kajetan

Pn 19 gru, 2005

kassiel napisał(a):Kto jeszcze wierzy w GPI - prosze o wypowiedz.

I jak tu nie odpowiedzieć. Ciągle z umoprem maniaka będę powtarzać, że jeste to świetny pomyśł tylko co z tego?

Ja oczywiście nadal swoją pomoc deklaruje

P.S. Kassiel trzeba obgadać ten pomysł zapraszam na priv.
"Musimy ryzykować, ponieważ największym hazardem w życiu jest niczym nie ryzykować. Ten, kto nie ryzykuje, nic nie robi, nic nie ma, jest niczym"

kassiel

Pn 19 gru, 2005

Kajetanie, lepiej tutaj, po co na priv?
Wiesz jak dziala wikipedia?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Kajetan

Pn 19 gru, 2005

Ja bym wolał jednak, żeby to zostało na portalu e-gory.

Rozmawialeś może z Brzozą ? Co on na ten pomysł?
"Musimy ryzykować, ponieważ największym hazardem w życiu jest niczym nie ryzykować. Ten, kto nie ryzykuje, nic nie robi, nic nie ma, jest niczym"

kassiel

Pn 19 gru, 2005

oczywiscie ze na tym portalu! Silnik wikipedii mozna uzywać bez ograniczen, wiec to by mogła byc po prostu taka wikipedia portalowa. Wiele serwisów tak robi, bo silnik bardzo wygodny. Z Brzozą pogadam jak sie okaże ze ktoś chce jeszcze tu dzialac oprócz nas...

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 19 gru, 2005

Może mógłbym pomóc. Czekam na szczególy.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Kajetan

Pn 19 gru, 2005

sory za banalne pytania ale z wikipedią mało miałem doczynienia.

Oczywiście, że się ktoś znajdzie bo zainteresowanie GPI było nawet spore dopuki ktoś tam pisał. Na moją pomoc mozesz liczyć bo to w końcu nasze wspólne dzieło ( i admina oczywiście) Jak to się nagłośni to powinno jeszcze raz wypalić.
Ale najpierw trzeba to obgadać.
A Brzoza dawno na forum zaglądał oj dawno 8)

kassiel

Pn 19 gru, 2005

Wiesz, on teraz potomkiem sie chyba zajmuje, to i się nie dziwię, że zostawił swoje starsze dziecko (forum) troche z boku...
Pobawcie sie troszke wikipedią, zobaczcie jak sie edytuje, jak dziala moderator i w ogole. Nie mam czasu teraz objaśniac

Kajetan

Pn 19 gru, 2005

kassiel napisał(a):Wiesz, on teraz potomkiem sie chyba zajmuje, to i się nie dziwię, że zostawił swoje starsze dziecko (forum) troche z boku...

Wiem, chwalił się nie raz. To tłumaczy nieco jego nieobecność. Ale raz na tydzień mógłby zajrzeć.

kassiel napisał(a):Pobawcie sie troszke wikipedią, zobaczcie jak sie edytuje, jak dziala moderator i w ogole. Nie mam czasu teraz objaśniac

Coś ty taki zaganiany :wink:
Wpadasz na forum robisz trochę hałasu, że GPI już martwy, rzucasz pomysł z Wikipedią i uciekasz bo mało czasu - spokojnie . To, że on już dawno przestał dychać wiadome jest od ładnych 3 miesiecy. Pomysł z Wikipedią zapewne dobry ale jak nie masz czasu objaśnić to oczywiście sami to zrobimy.

Widzę Żaku, że nieobojętny jest Ci los naszego forum :wink: zapraszam do współpracy.

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Pn 02 sty, 2006

Sorry, ale wtrące się do rozmowy. Uważam, że formuła GPI jest dobra i nie należy jej zmieniać, a jedynie bardziej rozpropagować. Wszak nie każdy ma z jednej strony zdolności pisarskie, a z drugiej strony czas. Wydaje mi sie, ze jesli juz ktos cos tutaj publikuje, to ma to dosc dobry poziom i raczej hanby nikomu nie przynosi.
Co do wikipedii, to ja osobiscie bym sobuie nie zyczyl, zeby ktos grzebal w moim tekscie. Jesli popelnilem jakis blad, to owle, zeby ktos to zauwarzyl na forum, to wtedy to poprawie. Wydaje mi sie to zlym pomyslem.
Problemem jest wiec jak ozywic dzial. Po pierwsze to tekty mialy byc po pewnym czasie przenoszoni i "niruszalne" (chyba to nie dziala). Po drugie moze dobrze zorganizowac jakis konkurs, nie wiem . . . Sprawa jest trudna, ale idea wg. mnie jest dobra i dziala poprawnie choc nieefektywnie, ale to juz zalezy od nas...
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

kassiel

Wt 03 sty, 2006

Myśle, że masz racje z grzebaniem w tekstach... Po przemyśleniu to też bym nie chciał. Przenoszenie tekstów nie działa, gdyż Brzoza nie umiał nadać moderatorom odpowiednich praw i nie możemy ani tworzyć nowych grup górskich, ani przenosić wątków i ich linkować/zamykać/obrabiać.
Kwestia konkursu była już przeze mnie poruszana i sprawa wygląda tak: Myślałem o jakiejś punktacji i przyznawaniu np adresu @e-gory.pl dla zasłózonych, ale pomysł jest na razie niemożliwy do realizacji, gdyż za każde konto portal musiałby płacić. Brzoza mówił, że stara się zmienić ten stan rzeczy, ale jak na erazie to nie mam pojęcia jak mu idzie.
Może masz jakąś propozycję rozpropagowania pomysłu, uatrakcyjnienia go?
Ja się chętnie przyłączę, jeśli jest jakiś pomysł. Tymczasem róbmy swoje i piszmy co możemy. Gdyby choć procent ludzi łażących coś wpisał, to powstałaby pokaźna encyklopedia wiedzy o górach. Myśle że to ciągle gra warta świeczki
Pozdrawiam

Żaku
Administrator forum

Wt 03 sty, 2006

kassiel napisał(a):... Przenoszenie tekstów nie działa, gdyż Brzoza nie umiał nadać moderatorom odpowiednich praw i nie możemy ani tworzyć nowych grup górskich, ani przenosić wątków i ich linkować/zamykać/obrabiać.
...

Hmm, jesli Brzoza zechce, to moge pomóc mu nadać Wam odpowiednie prawa. Myśle, że nie powinno byc z tym większego kłopotu, no chyba, że to podforum GPI jest inaczej traktowane niż każde inne (wg. PHP BB) wtedy moge mieć problemy, ponieważ sam nigdy nie używałem takie 'encyklopedii' w tej formie co jest tutaj.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

kassiel

Wt 03 sty, 2006

Z tego co wiem, to GPI jest jakby osobnym forum, działającym na troszkę innych zasadach (deponowanie artykułów) Problem nie zniknął nawet po nadaniu mi praw Admina - nie mogłem tworzyć grup ani niczego tam ruszać...
Jeśli Żaku wiesz co z tym fantem zrobić to powiedz. Zostawianie GPI na barkach Admina to troche bezsens - on nie ma na to czasu, poza tym to nasza - forumowa incjatywa

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

Śr 04 sty, 2006

Co do spraw technicznych to się w ogóle nie wypowiadam, bo nie mam o tym zielonego pojęcia. Zatrzymałem się na czasach, kiedy strony pisało się w notatniku.
Natomiast jeżeli chodzi o zwiększenie efektywności GPI to samo dawanie kont @e-gory.pl nie jest wystarczającą zachętą. Tak sobie myśle, że jeżeli dałoby się powołać omawiane w innym wątku stowarzyszenie (w tej chwili szanse oceniam na ok.20%) to jedną ze sfer jego działalności mogłoby być wydanie - w wersji papierowej - jakiegoś nie obszernego i nisko nakładowego biuletynu. Coś na kształt miniprzewodnika. Wydaje mi się, że persperktywa bycia wydanym w czymś poważniejszym i namacalnym mogłaby stać się dla niektórych pewnym bodźcem do pisania tekstów. A wiem, że niektorzy z forumowiczów mają naprawdę spore ilości własnych tekstów. Ale pewności też nie ma, że to zadziała. Taka jest moja recepta, ale czy jest skuteczna nie mam pewności. Pewny jestem natomiast tego, że lek jest trudnodostepny :wink:
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Żaku
Administrator forum

Śr 04 sty, 2006

kassiel napisał(a):Z tego co wiem, to GPI jest jakby osobnym forum, działającym na troszkę innych zasadach (deponowanie artykułów) Problem nie zniknął nawet po nadaniu mi praw Admina - nie mogłem tworzyć grup ani niczego tam ruszać...

To rzeczywiście ciężka sprawa, dowiem sie czegoś więcej i dam znać, byoby jednak łatwiej gdybym został tam Adminem, chociaż na pewien krótki czas, może czegos bym sie dowiedział.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Następna strona
Powrót do GPI - Górski Przewodnik Internautów