GPI - reaktywacja

Informacje, dyskusje i komunikaty o GPI - inicjatywie Forumowiczów e-gory.pl stworzenia bazy informacji o górach Polski, Europy i Świata.

Moderator: Moderatorzy

kassiel

Re: GPI - reaktywacja

Śr 04 sty, 2006

pawelk84 napisał(a): Ale pewności też nie ma, że to zadziała. Taka jest moja recepta, ale czy jest skuteczna nie mam pewności. Pewny jestem natomiast tego, że lek jest trudnodostepny :wink:

Oj, trudny to przepis... Sądzę, że może dałoby się doagadać z jakimś czasopismem jak Tygodnik Podhalański, albo "Na Szlaku"..? Nagrodą dla najlepszego opisu/relacji mogłaby być publikacja tamże. Stworzenie własnego biuletynu jest wg mnie dość mało realne, przy takiej ilości "zaangażowanych" forumowiczów w ogóle (nie tylko w GPI)
Poza tym forma internetowa to możliwść linkowania, która jest nie do przecenienia (a także szukania). To wszystko jest jeszcze do przedyskutowania

Żaku - czekamy na odzew Admina (niech Moc będzie z nim)
Pozdrawiam

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Cz 05 sty, 2006

Żaku napisał(a):Myśle, że nie powinno byc z tym większego kłopotu, no chyba, że to podforum GPI jest inaczej traktowane niż każde inne (wg. PHP BB) wtedy moge mieć problemy, ponieważ sam nigdy nie używałem takie 'encyklopedii' w tej formie co jest tutaj.

No wlasnie sek w tym, ze GPI dziala na nieco innych zasadach niz "reszta" forum, choc tak jak cale forum powstalo na "bebechach" phpbb.
Jesli Siedzisz w tych sprawach i Masz ochote tam zerknac, skontaktuj sie prosze ze mna na priv, zmienie Ci uprawnienia i Bedziesz mógl sobie tam pogrzebac...

I (do wszystkich): nie wiem czy Zauwazyliscie, ale czesc wpisów jest juz przeniesiona do GPI, powstalo tez pare nowych kategorii. Na razie robie to od najstarszych, sa dodawane z loginu 'GPI Manager'. Mam wielka nadzieje, ze w ciagu kilkunastu najblizszych dni uporam sie z pozostalymi...

Kajetan

Pt 06 sty, 2006

Paweł Brzozowski napisał(a):I (do wszystkich): nie wiem czy Zauwazyliscie, ale czesc wpisów jest juz przeniesiona do GPI, powstalo tez pare nowych kategorii. Na razie robie to od najstarszych, sa dodawane z loginu 'GPI Manager'. Mam wielka nadzieje, ze w ciagu kilkunastu najblizszych dni uporam sie z pozostalymi...

Zauważyłem :D.

Z zachęceniem ludzi do pisania w GPI jest znaczny problem. Nie wiem czy winika on z małej atrakcyjności tego pomysłu? moim skromnym zdaniem czytanie opisów i relacji z wypraw jest jedną z przyczyn odwiedzania przezemnie innych forum. Pomysł z GPI nadal uważam z bardzo dobry by w jednym miejscu zbierać relacje z króciutkich szlaków jaki i tygodniowych wypraw.

Plusów jest tyle, że szkoda czasu wymieniać - z jednej strony takie opisy - doświadczenia innchy osób są nieodzwone przy planowaniu tras. Z drugiej strony czytanie o miejscach do których może nigdy w życiu się nie wybierze też jest wielką frajdą.
Mało jest na naszym forum fajnych relacji z wypraw - wspominam w tym miejscu relację Dianek i Żaka które o dziwo nie znalazły się w GPI.

Ostatnie opisy Kassiela i pawelk84 wysoko postawiły poprzeczkę dla opisów na GPI - jak dla mnie zbyt wysoką. Napewno w tym momencie postawiliście na jakość i bardzo się z tego cieszę mam jednak nadzieje, że nie odstraszy to innych.

Wiecie - możemy tworzyć GPI w 5 osób ale czy to ma sens?
"Musimy ryzykować, ponieważ największym hazardem w życiu jest niczym nie ryzykować. Ten, kto nie ryzykuje, nic nie robi, nic nie ma, jest niczym"

kassiel

Pt 06 sty, 2006

Poprzeczka nie jest wysoka - mysle, ze to nie konkus literacki a o wartosci relacji decydują zawarte informacje i jakiś kawałek siebie, który wkładasz w prace. Jakbyśmy pisali rzeczywiscie w 5 osob, regularnie, toby sie rozniosło i byłoby wicej piszących. Jak narazie to mamy taki mały renesans. Oby tak dalej

Kajetan

So 07 sty, 2006

kassiel napisał(a):Poprzeczka nie jest wysoka - mysle, ze to nie konkus literacki a o wartosci relacji decydują zawarte informacje i jakiś kawałek siebie, który wkładasz w prace.

Jeśli nie jest wysoka - jeśli wszytsko jest DOBRZE to dlaczego nikt więcej nie pisze ???

Moim zdaniem nie chodzi o to by pisać tam regularnie.
Najlepiej jakby pisało tam jak najwięcej osób - a nie ciągle te same.

Jedno mnie zastanawia. Dlaczego forumoicze będący już długo na forum - mający sporą liczę postów nie pokusili się do tej pory o żaden opis?
nic na siłę ...ale :?
"Musimy ryzykować, ponieważ największym hazardem w życiu jest niczym nie ryzykować. Ten, kto nie ryzykuje, nic nie robi, nic nie ma, jest niczym"

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

So 07 sty, 2006

Jeśli nie jest wysoka - jeśli wszytsko jest DOBRZE to dlaczego nikt więcej nie pisze ???

Miałem się nie odzywać, ale poczułem się wywołany. Nie do końca wszystko rozumiem. Przez kilka miesięcy nikt nie pisał to było źle, a teraz jak powoli się coś rusza to jest jeszcze gorzej.
Po pierwsze nie jest to konkurs z nagrodami i coś takiego jak poprzeczka w ogóle nie wchodzi tu w grę. Poziom owszem. Czy należy pisać relacje na niskim poziomie po to, aby innych ewentualnie nie zniechecic do pisania :?:
Po drugie GPI to nie tylko relacje, ale też opisy obiektów czy szlaków. To nie wymaga chyba specjalnych umiejetnosci; w zasadzie potrzebny jest tu tylko przewodniki, ew. kompilacja kilku i opis tego co sie przeczyta wlasnymi slowami (bo prawa autorskie).
Moim zdaniem nie chodzi o to by pisać tam regularnie.

No dosc ciekawy punkt widzenia.
Najlepiej jakby pisało tam jak najwięcej osób - a nie ciągle te same.

Oczywiscie, ale skoro nie ma ich prawie wcale, to nie lepiej zeby pisaly te które są. A może z Kassielem mamy np. przez pół roku nic nie napisać, bo wyczerpalismy swoj limit :?:
Dlaczego forumoicze będący już długo na forum - mający sporą liczę postów nie pokusili się do tej pory o żaden opis?

Bo:
1) czesc nie za czesto w gorach bywa,
2) czesc nie ma umiejetnosci pisarskich,
3) czesc nie ma czasu,
4) czesci po prostu nie chce - i tych rzeczywiscie nalezy jakos zdopingowac.
ps. w sumie twoich opisow zbyt wiele tez nie widzialem.
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

Kajetan

So 07 sty, 2006

pawelk84 napisał(a):Miałem się nie odzywać, ale poczułem się wywołany.

?
pawelk84 napisał(a):Nie do końca wszystko rozumiem. Przez kilka miesięcy nikt nie pisał to było źle, a teraz jak powoli się coś rusza to jest jeszcze gorzej.

Owszem nikt nie pisał. Dlaczego? Bo GPI nie mogło normalnie funkcjonować. - ta sprawa pozostała jednak bez zmian.

Czy wspomniałem, że jest gorzej? Choć faktycznie bywało lepiej .... stare dzieje.

pawelk84 napisał(a):Po pierwsze nie jest to konkurs z nagrodami

a szkoda
pawelk84 napisał(a): i coś takiego jak poprzeczka w ogóle nie wchodzi tu w grę. Poziom owszem. Czy należy pisać relacje na niskim poziomie po to, aby innych ewentualnie nie zniechecic do pisania :?:

Sam wiesz, że nie o to mi chodziło.

pawelk84 napisał(a):Po drugie GPI to nie tylko relacje, ale też opisy obiektów czy szlaków. To nie wymaga chyba specjalnych umiejetnosci; w zasadzie potrzebny jest tu tylko przewodniki, ew. kompilacja kilku i opis tego co sie przeczyta wlasnymi slowami (bo prawa autorskie).

Tu się muszę z tobą zgodzić. Faktycznie zapomniałem o tych "zwykłych" opisach.

pawelk84 napisał(a):No dosc ciekawy punkt widzenia.

Ciekawy, z której strony?. Jak można pisać regularnie będąc w górach "nieczęsto"?
Sorry ale pamięć ma sowje prawa. Jak byłeś na ciekawej wyprawie - piszesz relacje nie byłeś - nie piszesz. Ludzie którzy napisali choć jeden opis do GPI potraktowali to jako oddzielny epizod. Sorry nikt ich nie zmuszał aby pisali więcej.

pawelk84 napisał(a):Oczywiscie, ale skoro nie ma ich prawie wcale, to nie lepiej zeby pisaly te które są. A może z Kassielem mamy np. przez pół roku nic nie napisać, bo wyczerpalismy swoj limit :?:

Tu się chyba niezrozumieliśmy. Ja naprawdę nic nie mam do waszych opisów, ilość jakoś itp. Piszcie ile wam na to czas pozwoli!
Chciałem tylko zauważyć, że na poczatku też pisaliśmy opisy. I co? Ano dno. Mało kogo to pociągneło.

pawelk84 napisał(a):ps. w sumie twoich opisow zbyt wiele tez nie widzialem.

Tylko czekałem jak mi to ktoś wypomnie.

Zbyt wiele to ich nie było raptem 3. Sam przyznaje talentu nie mam i jeszcze ta dysortografia. Ale tłumaczyc się nie będe.
Przestałem pisać kiedy GPI technicznie siadło. Co nie zmienia faktu, że mogę znowu zacząć pisać.

P.S. A tak wogle to chyba niepotrzebnie tą dyskusje podtrzymuje.
Nic nowego od poł roku się nie zdarzyło a spierać sie w gronie 3 osób tak naprawdę o nic to bezsens.
Może niepotrzenie się przyczepiłem ale tak jak wam zależy mi na tym projekcie i wkurza mnie to że na tak dobry pomysł odpowiada tak mało ludzi.

Może zostawmy sprawy techniczn a zajmijmy się promocją GPI?

Kajetan

So 07 sty, 2006

Trochę tu bałagan panuje może wydziele posty z tego tematu od tych aktualnych o reaktywacji GPI?

pawelk84

Ulubione góry: Wszystkie

So 07 sty, 2006

P.S. A tak wogle to chyba niepotrzebnie tą dyskusje podtrzymuje.
Nic nowego od poł roku się nie zdarzyło a spierać sie w gronie 3 osób tak naprawdę o nic to bezsens.
Może niepotrzenie się przyczepiłem ale tak jak wam zależy mi na tym projekcie i wkurza mnie to że na tak dobry pomysł odpowiada tak mało ludzi.
Może zostawmy sprawy techniczn a zajmijmy się promocją GPI?

Zgadzam się ze wszystkim. Nie widzę tu też sporu, tylko różne punkty widzenia.
Co nie zmienia faktu, że mogę znowu zacząć pisać.

No to zacznij znowu, zawsze lepiej, zeby pisalo wiecej osob. Moze wtedy dolacza nastepne.
No ale rzeczywiscie nie ma co dyskutowac, lepiej sie wziasc za opisy 8)
Wse wirchowoł nie bedzies, ale coś uwirchował to twoje...
http://na-szczytach.blogspot.com
http://www.gopr-podhale.pl
http://picasaweb.google.com/PawelKonieczny22

kassiel

N 08 sty, 2006

czołem młodzierzy! :)
nie ma sensu czekać aż coś się technicznie ruszy - jak sie ruszy to poprzesuwamy posty, tylko żeby było co. Myślę, że im więcej napiszemy, tym bardziej wartościowa stanie się ta baza danych, więcej osób z niej skorzysta, więcej poczuje, że też coś może dorzucić. Nie oglądajmy się na innych - jeśli wierzymy, że ten pomysł ma sens.
Postaram się skończyć Szkocje jeszcze przed sesją, zobaczymy jak to będzie. Napisałbym teraz, ale dopiero wróciłem ze ścianki i place odmawiają posłuszeństwa, więc może jutro :)
Pozdrawiam!

Kajetan

Pn 09 sty, 2006

kassiel napisał(a):nie ma sensu czekać aż coś się technicznie ruszy - jak sie ruszy to poprzesuwamy posty

Admin już coś poprzesuwał. Kilka "nowych" opisów już jest umieszczone we właściwym GPI.
Czy ma to oznaczać jednak powrót do starej koncepcji ( technicznej) GPI?

kassiel

Pn 09 sty, 2006

no, myśle, że koncepcja była ok, tylko problemy techniczne nas przerosły chwilowo. Teraz Admin chyba się znów tym zajął, więc może sie uda przyznać nam te uprawnienia.
BTW - nie wiem, czy działa wyszukiwanie w GPI. Dałem 'szukaj" nosala i nie znalazł tego artykułu. Może ja nie umiem szukać...?

Kajetan

Wt 10 sty, 2006

Ciekawa jest opcja "wersja do drukowania" naprawdę przydatna. :D

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 11 sty, 2006

Kajetan napisał(a):Ciekawa jest opcja "wersja do drukowania" naprawdę przydatna. :D

Zgadza się, tylko ja mam problem z polskimi znakami.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Pt 10 lut, 2006

kassiel napisał(a):pomysł - przenieść ten dział na silnik Wikipedii.

No to mamy wstępny projekt:

http://www.e-gory.pl/gpi (a za jakiś czas również będzie alias gpi.e-gory.pl)

Tak jak było wspominane w wątku, projekt jest oparty o mechanizm MediaWiki (czyli ten sam na których "chodzi" Wikipedia), z tą różnicą że wprowadzone zostały/zostaną zmiany:
- GPI, zamiast standardowego wygladu Wikipedii, został "ubrany" w grafikę e-gory.pl
- możliwość zakladania konta na GPI została zablokowana, konta mają tylko administratorzy (do ewentualnego przedyskutowania)
- możliwość edytowania artukułów jest wyłączona (mogą to robić tylko administratorzy)
- niebawem zostaną utworzone kategorie, coś na wzór tych, które są tam obecnie, zostaną również tam przeniesione wszelkie już opublikowan i przedyskutowane materiały

Parę wskazówek i propozycji funkcjonowania:
- przy zamieszczonych materiałach, zostaną oczywiście podani ich autorzy, wraz z linkiem do ich profilu na forum, strony www, adresu mail (do uzgodnienia z adminem)
- proponuje rozwiązać to tak, by nowe artukuły, tak jak dotychczas, umieszczać tu na forum, w dziale GPI, a dopiero po dyskusji i akceptacji zostawałyby przenoszone przez adminów do właściwego GPI

Zastosowany mechanizm daje nam daleko większe możliwości niż na "starym" GPI: łącznie ze wstawianiem zdjęć, grafiki, wzajemnym linkowaniu i wielu innych.

Proszę o wszelkie uwagi dotyczące wyglądu, konfiguracji etc. Treści merytorycznej nie ma tam jeszcze, ale oczywiście to przyjdzie z czasem, gdy już ustalimy wszelkie sprawy związane z uruchomieniem projektu.

Administratorami GPI są nieodmiennie Kajetan i Kassiel, generalnie oni będą się zajmować projektem i do nich prosze zglaszać sprawy merytoryczne. Ja również będę trochę przy tym grzebał, ale raczej od strony techniczno-graficznej (choć oczywiście merytorycznie/administracyjnie również - gdy ktoś się do mnie zwróci w tej sprawie - nie zostanie bez odpowiedzi).

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do GPI - Górski Przewodnik Internautów