Obiekcje dotyczące regulaminu i działania forum

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Ewelina7

Ulubione góry: Beskidy

Re: Obiekcje dotyczące regulaminu i działania forum

Pn 27 lut, 2017

Wymagane jest dodatkowe logowanie do działu "Rozmowy o górach". Które i tak nie działa...
To przejściowe?
Pozdrawiam,
Ewelina

Dlaczego nie pozwolą mi nigdy zachować moich wspomnień o wędrówkach tylko dla siebie? Czy nie mogą zrozumieć, że gadaniem niszczą wszystko? Jeśli im opowiadam, to potem nic nie zostaje.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Pn 27 lut, 2017

Coś się posypało i teraz "Rozmowy o górach" to szklana góra, nie do zdobycia przez najdzielniejszych rycerzy, a co dopiero przez zwykłych klikaczy. Zalogowałem się by tam zajrzeć, ale forumowy Cerber i tak chce hasła. A jak dostaje to twierdzi, że użyłem niewłaściwego. Zonk. Gdzie w takim razie można dostać właściwe?
I w efekcie nie sprawdziłem empirycznie, jak moderacja reaguje na zgłoszenia, które kilka wpisów wyżej sugerowała jako metodę wsparcia dbania o formę forum :).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Wt 28 lut, 2017

Będziemy działać.
Jak Marek słusznie zauważył - coś się posypało.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Wt 28 lut, 2017

Cześć,
mea culpa. Niestety formularze panelu administracyjnego są takie, że zawsze się pojawia opcja hasło. Błędnie uznałem, że to jest konieczne do uwierzytelnienia zmian w opisie działu i ... omyłkowo zahasłowałem go własnym hasłem!

Przepraszam Was serdecznie!
Pozdrawiam
CAr.

Marek

Wt 28 lut, 2017

Zdarza się.

Wynik wspomnianego wyżej sprawdzenia mnie rozczarował.
Uwagi tutaj są nieskuteczne. OK. Trudno. Zasugerowano mi podanie tematu na tacy. OK. Eksperymentalnie podałem - w okolicach MDJO. I skutek taki sam.
A może słowo "poczatkojacy" istnieje w naszym języku i moderacja to wie, a ja nie? Ech... człek całe życie się uczy.
(Goethe)

Lucass
Administrator forum

Wt 28 lut, 2017

Dobra, tym razem to mój błąd. Skupiłem się na ostatnim wpisie w temacie, który zgłaszałeś. I zrobiłem to zaraz po odebraniu zgłoszenia, czyli 22.02. Może to zauważyłeś, może nie. Nieważne. Fakt, nie poprawiłem wszystkich jego byków w postach (bo to byłoby przesadą), w tym również tego w tytule (bo to było przeoczenie).
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

Marek

Śr 01 mar, 2017

Lucass napisał(a):to byłoby przesadą

Byłoby. Z tym już się wcześniej zgodziliśmy. Podstawówkę wszyscy (chyba?) mamy za sobą i trudno się obciążać czyjąś nieudolnością w piśmie. Wszak gryzmoli pod własnym nickiem. A skasować - byłoby przesadą, w naszych porypanych czasach podpadającą pod nietolerancję mniej sprawnych w korzystaniu z klawiatury :/.
Ale tytuły wątków to część "ogólnoforumowa", czyli działka moderacji. Dlatego wciąż mam nadzieję, że przynajmniej one będą normalne normalnie, a nie "normalne inaczej".
(Goethe)

Andr3w

N 25 cze, 2017

Dostałem wiadomość:

Twój post "Re: Lustrzanki w górach" w temacie "Lustrzanki w górach" został
odrzucony przez moderatora lub administratora.

Powód odrzucenia:
Wiadomość zawiera spam.

Odpowiedź była napisana na temat krótko zwięźle, pisałem o rzeczy którą sam posiadam i używam. Rozumiem że podany link do miejsca gdzie można to zakupić został uznany za "spam" bo innej opcji nie widzę. Czyli jeśli będę chciał komuś pomóc w doborze sprzętu będę musiał używać jakichś kryptonimów albo używać odręcznych szkiców ?
Czyli w tym wypadku: używam takiego czarnego czegoś co ułatwia przenoszenie lustrzanki kupionego w jednym takim sklepie???

Lucass
Administrator forum

Pn 26 cze, 2017

Nie ja odrzucałem, ale odpowiem.
Jeżeli ktoś w swoim pierwszym poście podaje link do sklepu, wpis ten jest niemal z automatu odrzucany.
Gdybyś napisał: "Używam sprzętu marki/modelu[...] i jestem zadowolony bo [...]" nie byłoby problemu.
Jeżeli ktoś byłby zainteresowany polecanym przez Ciebie sprzętem, znalezienie drogi do odpowiedniego sklepu zajęłoby mu kilka(naście) kliknięć.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Andr3w

Cz 29 cze, 2017

Andr3w napisał(a):Odpowiedź była napisana na temat krótko zwięźle, pisałem o rzeczy którą sam posiadam i używam.

Tak też napisałem i dodatkowo dodałem też miejsce w którym to zakupiłem, bez obrazy ale ktoś tu po prostu się wykazał według mnie nadgorliwością. Rozumiem gdybym podał jakiś świeży sklepik ,jednak nie sądzę że akurat "ten" potrzebuje jakiejś krypto reklamy. Tym bardziej że wpisywany produkt w przeglądarce od razu wyskakuje w wynikach. Ja podałem bezpośredni link do wersji którą sam posiadam i używam - czyli z czym jak pisałeś nie powinno być problemów.

Lucass
Administrator forum

Cz 29 cze, 2017

Nie pasują zasady forum - nie ma obowiązku pisania.
Tyle.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Marek

Cz 29 cze, 2017

To tylko pośrednio moja brocha, więc nie powinienem się wtrącać. Ale wydaje mi się, że moderacja tym razem wylewa dziecko z kąpielą.
Jako czytelnik przywykłem raczej do usuwania linków z wpisów, nie całych wpisów. To mniej roboty niż potem bić pianę w tym wątku. Lecz - widać - takie czasy. Wszystko się radykalizuje :).
(Goethe)

Andr3w

N 02 lip, 2017

Lucass napisał(a):Nie pasują zasady forum - nie ma obowiązku pisania.
Tyle.

To poproszę o usunięcie konta.
Szczerze nie przeszkadzają mi zasady i regulaminy ale jak ktoś sobie olewa swoje własne zasady to ja serdecznie dziękuje.

Punkt z regulaminu napisał(a):Na forum można się swobodnie wypowiadać, jednakże posty wyjątkowo wulgarne, obrażające innych użytkowników, oraz ogólnie przyjęte zasady moralne, będą usuwane, a ich twórca napominany.

Lucass
Administrator forum

Pn 03 lip, 2017

Jeżeli wskażesz, w którym miejscu ten punkt złamałem, jestem gotów przeprosić.
Zacytowany fragment mojego wpisu nie był ani obraźliwy, ani wulgarny, ani nie naruszał żadnych zasad, a już na pewno moralnych.

EDIT:
A gdyby chodziło Ci o powód niezaakceptowania Twojego wpisu, to proszę bardzo
Regulamin napisał(a):15. Na forum nie umieszczamy żadnych reklam.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Andr3w

Pn 03 lip, 2017

Nie ,chodzi o swobodę wypowiedzi.
Sam napisałeś:
Lucass napisał(a):Gdybyś napisał: "Używam sprzętu marki/modelu[...] i jestem zadowolony bo [...]" nie byłoby problemu.

Toteż napisałem. A konkretnie że używam i w lesie i w górach - dokładny opis jak się z tym pracuje i że żałuję że nie kupiłem wcześniej. I ten nieszczęsny link do sklepu.
Szkoda mojego czasu i twojego na bezsensowne dyskusje.

Zastanawiałem się dlaczego tu jest tyle wątków ale tak mało odpowiedzi, teraz już wiem :wink: tu się po prostu nie da rozmawiać.

Poproszę jeszcze raz o usunięcie mojego konta lub informację jak to zrobić :)

Poprzednia strona
Powrót do e-gory.pl