Nowe E-GORY

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Nowe E-GORY

Śr 06 kwi, 2016

E-GORY wracają!!

Po "chwilowej", kilkumiesięcznej przerwie, zacząłem reanimować projekt. Pierwszy etap to migracja na całkiem nową platformę, z odświeżoną grafiką i responsywną konstrukcją (znaczy tak samo dobrze będzie wyglądać na wielkim 27-calowym monitorze jak na malutkim ekraniku smartfona).

Na testowej wersji e-gór z każdym dniem pojawiają się zaktualizowane treści - przyjąłem zasadę, że o ile jakieś stare newsy można olać i nic już przy nich nie grzebać, to cześć poradnikowa, która w większości zawiera uniwersalne informacje musi być przeglądnięta i zaktualizowana. Migracja nie idzie więc szybko, ale za to treści na stronie będą aktualne i wiarygodne, a o to przecież chodzi.

Prawdopodobnie za kilkanaście dni serwis ruszy w nowej odsłonie, choć aby wszystko przenieść i dopasować do nowej generacji E-GÓR, to jeszcze sporo wody w górskich strumykach upłynie. Ale jesteśmy dobrej myśli :) Planujemy również - w dalszej perspektywie - różne ciekawe akcje promocyjne dla Was, na pewno Wam się spodobają. Bardzo ściśle będziemy współpracować z GORYonline, zresztą redakcyjny team E-GORY został zasilony świeżą krwią właśnie z Magazynu GÓRY.

Niestety zmiany te będą się wiązać z pewnymi utrudnieniami, np. chwilowym rozsypaniem się grafiki forum (do czasu, aż jej nie zamienię na nową wersję), prawdopodobnie forum też nie będzie działać dzień-dwa, jakoś w perspektywie najbliższego tygodnia-dwóch, no może trzech.

Stay tuned! E-GORY next generation are coming :)

lapetti

Lokalizacja: Stalowa Wieś. "Aaa! To tam gdzie urodził się Szopen?"
Ulubione góry: Od Komańczy po Rabkę.

Re: Nowe E-GORY

Śr 06 kwi, 2016

Pierwsze łypnięcie i ... czyżby koniec (z takim hukiem wprowadzonych onegdaj, zdaje się w 2009 roku) "przestrzennych" e-gór.pl, ze stałą tapetą w tle strony?

mjr

Ulubione góry: Bieszczady, Tatry

Śr 06 kwi, 2016

Zapowiada się ciekawie! Wg mnie to super pomysł z odświeżenie serwisu. Czekam z niecierpliwością na efekt końcowy ;)

duncan76

Śr 06 kwi, 2016

"Dobra zmiana" hehe ;)
Zobaczymy co z tego wyjdzie - dobrze byłoby zwrócić uwagę na czytelność/przejrzystość i prostotę obsługi. Wiele stron internetowych po zmianie lay-outu (tak to się nazywa?) stało się kompletnie chaotycznych i nie do ogarnięcia - lepsze jest wrogiem dobrego. Mam też nadzieję, że mój Windows XP przetrawi nowinki...

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 06 kwi, 2016

Brzoza napisał(a):Niestety zmiany te będą się wiązać z pewnymi utrudnieniami, np. chwilowym rozsypaniem się grafiki forum (do czasu, aż jej nie zamienię na nową wersję), prawdopodobnie forum też nie będzie działać dzień-dwa, jakoś w perspektywie najbliższego tygodnia-dwóch, no może trzech.

Kiedyś to byłby problem. Teraz najwyżej nie padnie parę pytań o buty czy kurtkę. I nie będzie paru odpowiedzi :).
Fajnie, że portal rusza z miejsca. Na razie przypomina porzucony wrak. Niby płynie, ale nie wiadomo dokąd i po co. Zaglądanie tam przestało mieć sens. Zwłaszcza, że na innych wirtualnych górskich podwórkach krzątanina nie ustaje.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

N 17 kwi, 2016

Gdyby ktoś pytał co nie gra:

- brak przycisku umożliwiającego założenie nowego wątku
- brak przycisku edycji posta
- brak przycisku cytowania posta
- brak przycisku "ostrzeż użytkownika"
- brak przycisku "napisz pw" w poszczególnych folderach wiadomości
- brak przycisków "odpowiedz" i "przekaż dalej" w prywatnej wiadomości
- brak przycisku edycji treści PW

I mam nadzieję, że te żałobne kolory to tymczasowo, bo co będzie, jak z jakiegoś względu trzeba będzie ją faktycznie wprowadzić...
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Wt 19 kwi, 2016

No, powoli zaczyna być widoczne światełko w tunelu, ale jeszcze trochę pracy nas czeka. Sukcesywnie będzie ubywać wszelkich uniwersalnych tekstów, nagłówków, stopek itp. zaś pojawiać się będą te już nazwijmy to spersonalizowane z naszym forum, będziemy też nadal dopieszczać wygląd.

Jak Wasze pierwsze wrażenia?

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Wt 19 kwi, 2016

Super. Pawle przy okazji czy da się skonfigurować w końcu pełne konto administracyjne Lucassa? Ja niestety w weekendy często jestem poza Polską i mam ograniczony dostęp do neta.
Pozdrawiam
CAr.

Lucass
Administrator forum

Pt 22 kwi, 2016

Może być. Teraz tylko trzeba się przyzwyczaić do zupełnie nowego layoutu.
Nooo, ale mogę czytać i pisać prawie bez okularów :mrgreen:
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

duncan76

Pt 22 kwi, 2016

Jak dla mnie jest w porządku. Brakuje mi jedynie dwóch rzeczy ze starej wersji - wyświetlającej się liczby nowych postów od poprzedniego logowania i pokazujących się po najechaniu kursorem początków danego tematu i ostatniego posta (ułatwia to przeglądanie forum po dłuższej nieobecności).

Lucass
Administrator forum

Pt 22 kwi, 2016

Jeżeli masz na myśli brak odnośnika do pierwszego nieprzeczytanego posta w danym wątku, to podpisuję się pod tym i ja.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

duncan76

Pt 22 kwi, 2016

Lucass napisał(a):Jeżeli masz na myśli brak odnośnika do pierwszego nieprzeczytanego posta w danym wątku, to podpisuję się pod tym i ja.

Nie wiem czy to mam na myśli :? :) Przykładowo: gdy na głównej stronie forum wskazywałem "łapką" temat "Nowe E-GORY" wyświetlał się początek pierwszego posta Brzozy. Tak samo po najechaniu na odnośnik do ostatniego posta w wątku (niekoniecznie to był pierwszy nieprzeczytany, kiedyś to był biały kwadracik, teraz "strzałka") można było podejrzeć co jest na początku tegoż posta. Umożliwiało to szybkie zorientowanie się czy mnie to w ogóle interesuje bez konieczności otwierania. W sumie drobiazg, ale przydatny.

Lucass
Administrator forum

N 24 kwi, 2016

No to mnie chodzi o kwadracik pomarańczowy, który prowadził do pierwszego nieprzeczytanego posta. Funkcja podglądu też na nim działała.
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

turystycznie

Ulubione góry: Beskid Niski, Bieszczady

N 24 kwi, 2016

Przyznam, że po zmianach wygląda to zdecydowanie lepiej i nawet zachęca do aktywności. ;)
Do poprawki koniecznie rozdzielczość na smartfonie tudzież iPadzie.
Dyskusje o turystyce i podróżach: www.turystycznie-forum.pl

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

O "kopercie" PW

Pt 19 sie, 2016

Widzę co prawda kopertę u góry strony forum, ale przywykłem, że jak ktoś do mnie napisze na PW, to koło tej koperty pojawia się liczba wpisów czekających na odczytanie. Tak to działało kiedyś i tak działa dziś na wielu forach.
W nowym "layoucie" trzeba to chyba sprawdzać samemu, bo jak zajrzałem przypadkiem, to odkryłem korespondencję zarastającą kurzem od maja.
Tyko ja tak mam, czy to nowa normalka? A jeśli nowa normalka, to czy musi być normalką?
Człek chciałby wierzyć, że ostatnio wszystkie zmiany są dobre :).
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Powrót do e-gory.pl