Jak wstawić zdjęcia na forum?

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

malgo

Ulubione góry: Tatry

Jak wstawić zdjęcia na forum?

So 12 lis, 2016

Jak wstawić zdjęcia na forum nie mając Picassa czy innego takiego programu? Mam na myśli to ze czasem podajecie link i tam są zdjęcia w większej ilości.

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Jak wstawić zdjęcia na forum?

So 12 lis, 2016

Do wstawiania zdjęć na forum nie potrzeba żadnego programu. Ale trzeba znaleźć sobie w sieci serwis, który przechowuje i udostępnia zdjęcia. Potem wrzucić tam swoje obrazki i pobrać link do utworzonego albumu, który wklejasz do wpisu.
Tych serwisów – także bezpłatnych - jest sporo i każdy ma swoich zwolenników. Ja proponowałbym wybrać taki, który przechowuje zdjęcia bez limitu czasu. Zwykle wymaga to jednak założenia konta. To ma znaczenie dla przeglądających stare wątki, bo czytanie tam wpisów oznacza czasem także wyświetlanie linków donikąd (nie ma już zdjęć, do których prowadziły). Mogę polecić Tufotki. Prosty serwis, który pozwala na tworzenie niewielkich albumów i ich późniejszą edycję. Można też dodawać do zdjęć opisy. Jeśli masz konto Google, możesz wykorzystać usługę Google Photos, która jest w pakiecie usług przypisanych do konta. To wprawdzie stercum malowane - tak efekciarskie jak niepraktyczne, ale do tworzenia albumów się nadaje.
Jeśli chcesz umieścić pojedyncze zdjęcie tak, żeby było widoczne we wpisie, link do gołej fotki (nie do strony, na której się znajduje) umieszczasz między znacznikami, które pojawią się w tekście po kliknięciu nad oknem edycji klawisza „Img”. Możesz też wpisać je ręcznie. To img i /img zamknięte w nawiasach kwadratowych. Jedyne ograniczenie to wielkość zdjęcia. Dłuższy bok nie może mieć więcej niż 700 pikseli. Wypada jednak dodać, że próby wypreparowania gołej fotki z Google Photos dają marne efekty, co na razie skreśla tę usługę do takiego zastosowania.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Powrót do e-gory.pl