ograniczenie dostępu do forum

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Kuba (Cesarr)

Ulubione góry: .

ograniczenie dostępu do forum

Śr 14 cze, 2006

W związku ze wzrostem ilości postów pisanych przez roboty sieciowe,
od 13 czerwca na forum mogą pisać tylko osoby zarejestrowane i zalogowane!

Nie rozumiem takiego postępowania. Jakiekolwiek ograniczenie dostępu jest szkodliwe dla tego forum. Nasza siła tkwi w swobodzie wypowiedzi, braku skrępowania i wszelkich ograniczeń. Forum internetowe to zbiór wiedzy różnych osób, również tych, które zaglądają tu tylko sporadycznie. Wprowadzanie ograniczeń w takiej formie zmniejszy liczbę osób, które mają chęć zabrać głos w naszych dyskusjach. W ten sposób staniemy się ubożsi o ich doświadczenie. Jestem zdecydowanie przeciw !
Nie podoba mi się, że tego typu kroki są podejmowane bez konsultacji ze stałymi użytkownikami forum.
Ponadto uważam, że od pilnowania porządku na forum jest moderator. To jego zadaniem jest usuwanie zbędnych tematów, postów o treści niezgodnej z regulaminem itp. Ograniczenie dostępu do forum nie zastąpi jego pracy.
horyzont - linia wyznaczająca kierunek marszu

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Re: ograniczenie dostępu do forum

Śr 14 cze, 2006

Ostatnio pojawia się zbyt dużo postów wysłanych z automatu. Ileż można siedzieć codziennie i usuwać dzikie posty? Faktem jest, że ograniczy do dostęp do swobodnej wypowiedzi i tak na spokojnym forum, ale...
Podobne ograniczenia wprowadziliśmy przy rejestracji konta forumowego, bo codziennie pojawiało się 3-4 nowe konta, tylko po to, aby w "stronie www" zamieścić adres do stron lekko mówiąc erotycznych. Jakoś się chronić musimy, ale to nie znaczy, że ktoś ma pracować jak wół, skoro robi to za "free".
Czy faktycznie ograniczy to liczbę "wolnych strzelców"? No cóż, chyba ich można policzyć na palcach obu rąk. Większość postów jednak piszą zarejestrowani użytkownicy.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

wiesiek

Śr 14 cze, 2006

Tutaj muszę Szanownego REDAKTORA poprzeć, gdyż ma całkowicie rację. Internet dziczeje, a zapewnienie pewnego poziomu i kultury forum o górach zobowiązuje. Skoro ktoś to robi wyłącznie z zamiłowania do gór to ma prawo podejmować decyzje jakie powinny obowiązywać zasady.

ps ale Redaktorze trzeba być konsekwentnym, mam na myśli ten post o zapyziałej wiosce w Dolomitach, gdzie każdy miłośnik gór chciałby mieć możliwość pomieszkać, co mi się trafiło. A nie podszywać się pod anonimowego GOŚCIA na forum, żeby zabrać głos nie całkiem kulturalnie.

Bartosz
Redaktor E-GORY

Śr 14 cze, 2006

Że niby ja się podszywam pod anonimowego gościa? Bo nie rozumiem Twojego PS'a.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Alexy

Śr 14 cze, 2006

Tych automatów nie ma chyba aż tak wiele... Chodzi mi o zakres adresów z jakich pochodzą. Można wyblokować z poziomu forum lub fw całe podsieci... Ale do tego trzeba już angażować administratorów. W każdym bądź razie popieram Cesarra - jest to mimo wszystko ograniczenie. Z doświadczenia wiem że jest sporo osób które nie rejestrują się bo tego np nie lubią, a mają naprawdę dużo ciekawych rzeczy do przekazania...
czasami wolę być zupełnie sam
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno
czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk

Kuba (Cesarr)

Śr 14 cze, 2006

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w związku z tak nagłym i niespodziewanym wprowadzeniem ograniczeń, osoby niezalogowane są wyłączone z tej dyskusji. W ten sposób odebrano im prawo do przedstawienia swoich racji.

Bartosz
Redaktor E-GORY

Śr 14 cze, 2006

To niech się zalogują :-) Wreszcie będą należeć, do jednej, wielkiej rodziny e-gory ;-)

eagle

Śr 14 cze, 2006

Jestem całkowicie przeciw takim praktykom !!!! I w 100% zgadzam się z Cesarrem !! Ochrona to jedno a odbieranie prawa głosu tym, którzy po prostu nie lubią logowania to coś innego. STANOWCZY PROTEST !!! podobnie NIE ZGADZAM SIE z ograniczeniem wypowiedzi w dziale tylko dla zalogowanych forumowiczów. Coś się tu psuje, bardzo szkoda...

PS. Napisała Młoda dzięki uprzejmości kolegi.
KW BERG CUP 2007 - sponsor pilnie poszukiwany!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze cała powierzchania auta wolna na reklamy
www.slovackykopec.cz

Łosiek (Kaśka)

Śr 14 cze, 2006

dajcie spokój, przecież jaki to problem zarejestrować się na forum???
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Alexy

Śr 14 cze, 2006

Może i niewielki, ale niektórzy nie lubią babrania się loginami i hasłami... To tak jakbyśmy zorganizowali ognisko, ale każdy chętny musiałby wypełnić ankietę z imieniem, nazwiskiem itp itd, żeby móc sobie pośpiewać przy dźwięku gitar... Stanie i patrzenie z boku nie każdemu się musi podobać...
czasami wolę być zupełnie sam
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno
czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk

Młodszy

Śr 14 cze, 2006

To prawda, że ostatnio pojawia się dużo "śmieci". Ale wydaje mi się, że ograniczanie dostępu do osób tylko zarejestrowanych zuboży nasze forum. Przecież wiele osób wpada tu na chwilę tylko, zadaje jedno konkretne pytanie szukając porady, informacji, wskazówki. Niejeden taki post wywoływał długa dyskusję, był użyteczny nie tylko dla osoby pytającej ale i dla stałych bywalców. Wielu jednorazowych gości daje też sporo cennych wypowiedzi w tematach zapoczątkowanych przez tych, którzy są tu często. Konieczność zalogowania się z pewnością zniechęci wiele osób i głosy tych zostaną stracone - pódą na inne fora. Z drugiej strony pojawi się dużo więcej logowanych użytkowników jednorazowych, namnoży się nicków, imion itp, zupełnie niepotrzebnie. Czy chcemy stać się klubem elitarnym? Chyba nie takie są założenia fora internetowego..

Nie znam się na informatyce, ale czy nie ma jakiegoś automatu, który wyłapuje i blokuje bzdury?? (Chyba nie, bo mielibyśmy inny rząd... :mrgreen: )

A tak prawdę mówiąc to co zmienia konieczność logowania się? Co za problem podać jakieś tam imię, zarejestrować, zalogować się i wpisać bzdety? Czy ktoś będzie potem robił śledztwo i szukał kompa z którego to przyszło??

Nie lubię ograniczeń....
Żyj tak, aby znajomym twoim zrobiło się nudno, gdy umrzesz.
(Julian Tuwim)

wiesiek

Śr 14 cze, 2006

Łosiek (Kaśka) napisał(a):dajcie spokój, przecież jaki to problem zarejestrować się na forum???

Nie w tym problem. Zawsze będą odrębne zdania. Tak jak na każdy temat. Ale czasami brak argumentów można było nadrobić ironiczną wypowiedzią - dyskredytując kogoś na forum. Robiąc to właśnie bez logowania się np. jako Gość. Dlatego ja uważam, że konieczność logowania się - chociaż wynikająca z innego powodu (z tego co pisze Redaktor) jest rzeczą dobrą.

Kuba (Cesarr)

Śr 14 cze, 2006

np. teraz kiedy piszę tego posta na forum jest 6 gości. Może żaden z nich nic nie napisze a może napisze jakąś niezwykle ważną i istotną dla kogoś informację. Nie powinniśmy sami sobie robić krzywdy i sami sobie ograniczać źródeł informacji.
Logowanie nie powstrzymuje ludzi od pisania głupich lub obraźliwych postów.
A jeżeli postów pisanych przez roboty jest dużo to gratulacje dla moderatorów, ponieważ ja zauważyłem tylko 2 lub 3.

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Cz 15 cze, 2006

No więc... po kolei i każdemu z osobna:

Cesarr, Widziałeś 2 lub 3 posty, bo wcześniej Żaku i ja wywalaliśmy po kilkanaście... dziennie! A zostały pewnie tylko dlatego, że nich nie zauważylismy... Naprawdę nie mam czasu na taką "głupią" robotę. Jeśli Zgodzisz się być moderatorem forum i NA BIEŻĄCO (podkreślam) usuwać ten śmieć - można poważnie się zastanowić nad przywróceniem poprzedniej wersji.

Młodszy, blokować się owszem da, ale zwróć uwagę że ten śmieć NIE JEST pisany przez 'żywego' człowieka (choć oczywyście człowiek przyłożył rękę aby coś takiego stworzyć). Takie posty gerenuje robot, który wpada na chwilę na forum, w kilka sekund generuje kilkanaście postów, każdy z innego IP, z inną treścią (np. różne linki), każdy w różnych wątkach. I dlatego trudno to jakoś zabobiegawczo zablokować. Naprawdę ani Żaku, ani ja nie wygraliśmy dodatkowych pgodzin życia dziennie, żeby nad tym siedzieć i walczyć w gruncie rzeczy z wiatrakami.
A wiecie ile takich śmeciowatych maili przychodzi tygodniowo na 'otwarte' konto portal@e-gory.pl? Powiem, bo i tak nikt by nie zgadł... KILKADZIESIĄT! Naprawdę, internet bardzo się zmienił (na gorsze) w ostatnich latach. Po co już prawie wszyscy stosują tokeny graficzne (takie obrazki z literami do wpisania w okienko)? Dokładnie z teo samego powodu...

Część anonimów odejdzie na inne fora... a niech sobie odchodzą ;) A na serio: nigdy nie miałem celu, aby forum czy całe e-góry było największe. Wystarczy mi, że będzie najlepsze. Gdybym się lubował w słupkach statystyk odwiedzialności czy ilości userów, to bym się bawił w serwis o komórkach etc. I pewnie nie musielibyśmy dokładać do tego biznesu, jak jest teraz i się pewnie prędko nie zmieni.
Nie chcę również zeby to był jakiś klub elitarny, czy Towarzystwo Wzajemnej Adoracji i - póki co - jakoś to się udaje.

Owszem, jak Piszesz można się zarejestrować i robić bydło, ale tego już nie umie zrobić automat, a o takie posty chodzi. W historii forum miałem tylko dwa przypadki, gdy trzeba było skasować wynurzenia jakiegoś zarejestrowanego usera, automat takich postów pisze kilkanaście dziennie...

Tak, jeśli ktoś (nie automat) przegnie na forum, będę robił śledztwo aby ustalić i zablokować delikwenta - to jedyny sposób na spamerów czy niepokorne "dzieci neostrady" (polecam http://dziecineo.prv.pl). Z powodzeniem już to nie raz robiłem, gdy ktoś np. zawalał mi maila reklamami, czy innymi bzdurnymi czy obraźliwymi treściami. Net naprawdę nie jes anonimowy, zaś skteczne wykrycie i uświadomienie delikwanta że POPEŁNIA WYKROCZENIE ŚCIGANE Z MOCY PRAWA pomaga w większości przypadków. ALe z automatem z jakiegoś serwera w USA to już nie powalczysz niestety....

Młoda / Cesarr, a jakiż to problem się zarejestrować u licha? Przyjęło się skądina słusznie anonimy traktować niewiarygodnie (u nie mam tu Młoda Ciebie na mysli, bo Ty formalnie niby Jestes anonimem, ale znanym ;-))
Zauważyliście, że np. prawie wszystkie paszkwile na temat Hali Łabowskiej były pisane przez anonimów, ostatnio po naszym providerze też sobie jeździł jakiś anonim. Szukać więcej przykładów? I nawet jeśli w tych treściach, jest trochę/dużo prawdy, ich wiarygodność jest znikoma - każdy może wpaść, narobić na dywan i tyle go widzieli. Chcemy takich ludzi? Padały to hasła o "społeczności e-gór" - super, szczerze napisze: nie przypuszałem że to tak daleko zajdzie (i się cholernie cieszę z tego powodu), ale jakoś nie widze anonimów w tym gronie.

Bynajmniej, nie są tworzone utrudnienia anonimom. Każdy może przeglądać forum. Ale Chcesz coś napisać - proszę bardzo - Zalóż konto i przystąp do naszej 'społeczności'. Zyszkasz również zwiększenie funkcjonalności forum o opcje niedostępne anonimom - wykaz postów od ostatniej wizyty, obserwowane, Twoje etc...

Zgodzę się również, że wpada tu czasem jakiś anonim i pisze coś wartościowego. Ok, teoretycznie możemy stracić takie osoby. Ale Przejrzyjcie proszę dokładnie forum i policzcie odsetek takich postów w ogolnej ilości forum... bardzo niewielki, prawda?

Młoda, Ty też nieco stracisz na tym, Będzisz musiała sie zarejestrować albo nie Będziesz pisać. Wiem, tak naprawdę to uderza w Ciebie, bo robotów sieciowych to "wali", będą spamować na tysiącu innych "otwartych" for)...Naprawdę mi przykro z tego powodu, ale spojrzyj proszę na to ze strony zarządzających forum. Chcemy jak najlepiej, nie chcemy żeby tu powstał śmietnik.

A jak ktoś nie chce np. uzyc do rejestracji posiadanego konta mail, jaki problem zalozyc w dwie minuty maila na którymkolwiek z portali?

Naprawde, więcej powodów już naprawdę nie przychodzi mi do glowy...
Ostatnio edytowano Cz 15 cze, 2006 przez Brzoza, łącznie edytowano 1 raz

Bruno

Cz 15 cze, 2006

Młoda pa,pa!!
...za to w ścianie
prawie zawsze jest gównianie...

Następna strona
Powrót do e-gory.pl