ograniczenie dostępu do forum

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Kuba (Cesarr)

Ulubione góry: .

Re: ograniczenie dostępu do forum

Wt 20 cze, 2006

Przeczytałem wyjaśnienia Brzozy i muszę przyznać mu rację. Proponuję jednak być konsekwentnym tzn. pisać mogą tylko zalogowani. Podział na działy, w których mogą pisać tylko zalogowani oraz na działy, w których mogą pisać wszyscy wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
horyzont - linia wyznaczająca kierunek marszu

Was

So 24 cze, 2006

coś te ograniczenie dostępu niezarejestrowanych osób do jednego dzialu chyba nie działają ;)

http://www.e-gory.pl/forum/viewtopic.php?t=1216
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

So 24 cze, 2006

Wszystko działa, tylko Paweł chyba się pomylił, miał otworzyć dział "Rozmowy o górach", zamiast tego jednak otwarł "Nie tylko o górach" Problem już poprawiłem.

Was, dzięki, że czuwasz :)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Kajetan

So 24 cze, 2006

Żaku napisał(a):Wszystko działa, tylko Paweł chyba się pomylił, miał otworzyć dział "Rozmowy o górach", zamiast tego jednak otwarł "Nie tylko o górach" Problem już poprawiłem.

Was, dzięki, że czuwasz :)

Problem w tym, że Paweł sie nie pomylił.
http://www.e-gory.pl/forum/viewtopic.php?t=1189

No chyba że o czymś nie wiem..........Jeżeli nie to nie wprowadzaj jakiejś samowolki.

Was

So 24 cze, 2006

Acha, czyli nie tylko o górach dostepne dla niezarejestrowanych Gości, a dział "dla Gości" usuwamy? Ok. Jakoś mi to umknęło ;)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Żaku
Administrator forum

So 24 cze, 2006

Mój błąd, niedogadałem się z Pawłem, więc wracamy do poprzedniej formy, uff. Przepraszam wszystkich za ten zamęt.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Śr 28 cze, 2006

Spoko, nic sie nie dzieje... Kajetan, nie przesadzaj proszę z tą "samowolą" :-) Zresztą odnoszę wrażenie, może się mylę, że Jesteś jakoś trochę negatywnie do nas nastawiony... jeśli tak, Wal proszę prosto z mostu co Ci na duszy leży (może na priv, mimo wszystko to nie temat na forum), rozwiążmy tę sprawe dla naszego wspólnego dobra :-)

A ja dziś wróciłem do gorrrącego :-( Krakowa po prawie dwóch tygodniach szwendania się po Beskidzie Wyspowym... kurka, w tramwaju myslałem że się usmażę, a jeszcze jechałem objazdami ;-(

...ale wracając do forum, przegladam "ostatnie 92 posty" bo tyle mi sie nazbierało, patrze tu i tam, testuje to i owo... nie chcę zapeszać, ale... ;-)

Brzoza
Administrator E-GORY

Śr 28 cze, 2006

Testowałem to i owo, nawet wyłączyłem na chwilę konieczność pisania tylko dla zarejestrowanych i co... w ciagu dosłownie kilku minut znów pojawiło się kilka śmieci. Jeden z takich smieci zostawię na chwię (skasuje go za jakiś czas), Zerknijcie proszę do tego działu, na koniec wątku "aut. logowanie" - po odblokowaniu forum pojawilo sie tego kilkanaście, w róznych miejscach....

Mam nadzieje, że teraz już naprawdę wszyscy sceptycznie dotąd nastawieni do zmiany znają jej sens i nasz, adminów, trud aby to jako tako wyglądało...

Znalazlem w sieci równiez informacje, jak z tym walczyc:

- wprowadzic koniecznosc pisania tylko dla zalogowanych (to juz znamy)

- wprowadzic obrazki potwierdzajace (tokeny graficzne) przy pisaniu kazdego posta. W praktyce oznacza to, ze pisac mozliby takze niezalogowani, ale po napisaniu kazdego bez wyjatku posta, przed kliknieciem "wyslij" trzeba by w odpowiednim polu wpisac kod z obrazka (mysle, że Wiecie jak to dziala i o jakie obrazki chodzi, bo spotyka sie tego pelno w sieci)

Jak się Zapatrujecie np. na to drugie rozwiązanie? Niby bedzie dostep dla wszystkich, ale bedzie spore utrudnienie dla piszacych... Co Wy na to?
Ostatnio edytowano Śr 28 cze, 2006 przez Brzoza, łącznie edytowano 1 raz

Was

Śr 28 cze, 2006

Chłopaki! Cos się walnęło czy co?

W każdym wątku coś jest :/

Mieliście rację z tymi zasadami.
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Brzoza
Administrator E-GORY

Śr 28 cze, 2006

Was napisał(a):Mieliście rację z tymi zasadami.

No wlasnie.... (piszę o tym nad Twoim postem).
Tylko na kilkanascie minut wlaczylem swobodny dostep do pisania na forum...

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Cz 29 cze, 2006

Można wprowadzić na próbę tokeny dla niezalogowanych, natomiast fajnie by było jakby zalogowani już nie musieli się nimi "podpisywać": czyli albo nie logujesz się i "podpisujesz", albo wystarczy się zalogować. :-)
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Was

Cz 29 cze, 2006

Mi się pomysł Bartosza podoba. Chociaż popatrzyłem sobie przez ostatnie kilka dni jak wyglada sytuacja na innych forach i w większości żeby coś napisać trzeba być zarejestrowanym. Stawiając taki wymóg na naszym forum chyba nie wymagamy jednak zbyt wiele od tych, którzy chcieliby coś tu pisać.
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Cz 29 cze, 2006

Dokładnie Was-iu. Wczoraj bylem na kilku forach górskich i bez zalogowania ani rusz... Ale jeżeli opcja do wyboru: albo się zaloguj, albo się "podpisz" tokenem byłaby możliwa, to czemu nie :-)
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Młodszy

Cz 29 cze, 2006

Brzoza napisał(a):....

A ja dziś wróciłem do gorrrącego :-( Krakowa po prawie dwóch tygodniach szwendania się po Beskidzie Wyspowym...

Brzoza, kurka, nawet byś takich rzeczy nie pisał! Aż mnie skręca, żeby się na dłużej wyrwać, a wciąż tylko weekendy i to nie zawsze... :(

A w temacie - popieram zdanie Bartosza - albo logowanie albo dodatkowy "podpis". Nie ma co dublować.
Żyj tak, aby znajomym twoim zrobiło się nudno, gdy umrzesz.
(Julian Tuwim)

Żaku
Administrator forum

Cz 29 cze, 2006

Was napisał(a):Chociaż popatrzyłem sobie przez ostatnie kilka dni jak wyglada sytuacja na innych forach i w większości żeby coś napisać trzeba być zarejestrowanym. Stawiając taki wymóg na naszym forum chyba nie wymagamy jednak zbyt wiele od tych, którzy chcieliby coś tu pisać.

Bartosz napisał(a):Wczoraj bylem na kilku forach górskich i bez zalogowania ani rusz...

Ciesze się, że jednak nie jesteśmy aż tak wymagający i nasze 'zasady' nie są wzięte z kosmosu. :)

Co do konieczności wpisania tokena dla gości, to raczej jestem pewien, że opcje tą trzeba doinstalować, gdyż w gołym phpBB jest on niedostepna (token jedynie wymagany podczas rejestracji), ale jeśli większość będzie 'za', to po powrocie ze sztafety postaram się tą sprawą zająć.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do e-gory.pl