Anonimy

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Anonimy

Pt 30 cze, 2006

Czołem,

Jak już wszyscy widzą, powróciły "dawne czasy" braku konieczności bycia zarejestrowanym, aby coś napisać. Nie obiecuję że na stałe, ale mam nadzieję, że jak najdłużej :-)

CHciałbym jednak wprowadzić pewną zasadę, nad którą zastanawiałem się od jakiegoś czasu. Nie lubimy anonimowych paszkwili, postów od osób które wpadły tylko na chwilę, albo nie mają odwagi żeby się pod swoimi oskarżeniami podpisać. Wiadomo, że łatwo bezkarnie anonimowo oczernić każego, bez konsekwencji. Ale chciałbym, żeby tak nie było u nas.

Postów stawiających w zdecydowanie złym świetle było już u nas trochę... sypały się pod kątem osób, schronisk, firm... oczywiście każdy może mieć własne zdanie, co więcej, bardzo słusznym jest opublikowanie opinii o kimś nierzetelnym, ku przestrodze innych etc... ale taki anonim w przeważającej części niesie szkodę "pomawianemu", wiadomo róznież że anonimom często popuszczają wodze fantazji...

...proponuję więc wprowadzić "niepisaną" zasadę, że wszlekie zdecydowanie krytyczne opinie (por. np. głośna jakiś czas temu sprawa jednego ze schronisk i nowego dzierżawcy) muszą być pisane przez osoby zarejestrowane na forum, lub też przez Gości, ale podpisanych z imienia i nazwiska. W przeciwnym razie będą bez komentarzy usuwane.

Tylko proszę mi nic nie mówić o złamaniu swodoby wypowiedzi. Dobry smak i savoir-vivre jest od tego ważniejszy.

Aha, dla jasności: nie mam nic przeciw słuszności / niesłuszności oskarżeń. Chodzi mi wyłącznie o maniery dyskusji.

Młoda

Re: Anonimy

So 01 lip, 2006

Brzoza! Ale mi miło :D Normalnie, zatkało :D
Pomysł z podpisywaniem się imieniem i nazwiskiem w przypadku wyrażania opinii negatywnych jest moim zdaniem bardzo dobry. Nie ogranicza mozliwości wypowiedzi, nikogo nie dyskwalifikuje a pozwala uczyć odpowiedzialności tych, którzy jeszcze mają z tym problemy.
Rozwiązanie uważam za bardzo dobre. Gratulacje :D Pozdrawiam i dziękuję - Kasia Koczwara

miki818

Ulubione góry: Beskid Żywiecki, Pieniny

So 01 lip, 2006

a może poprostu ktoś kto się na tym zna zmieni troszke to tak aby przy anonimie wyświetlał sie jego numer ip ? widziałem to na wielu forach i taki anonim na pewno nie może czuć się anonimowo:)
Góry w Polsce
Szukam moderatora forum - szczegóły na PW

gość

So 01 lip, 2006

bo przecież zawsze można się podpisać Jan Kowalski tudzież Nowak, pozdrawiam

Alexy

Ulubione góry: .

So 01 lip, 2006

Bez obaw, odpowiednie osoby znają IP Gości :). Nie sądzę żeby dobrym pomysłem było upublicznianie takich danych :)
czasami wolę być zupełnie sam
niezdarnie tańczyć na granicy zła
i nawet stoczyć się na samo dno
czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk

miki818

So 01 lip, 2006

wiem że odpowiednie osoby mają...ale osoby piszące niezawsze to wiedzą:) a takie upublicznienie zaraz były by dla nich sygnałem że nie są anonimowe...
Góry w Polsce

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Pn 03 lip, 2006

Tylko po co takie pokazywanie IP. Jak ktos pisze z kawiarenki internetowej, to mu to rybka, bo za chwilę będzie pisać z innej.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

miki818

Pn 03 lip, 2006

No racja....tylko kto teraz jeszcze piszcze z kawiarenki? Np u mnie w rybniku jeszcze niedawno było z 5-6 kawiarenek tylko w obrębie centrum...teraz jedna a i tak ciągnie głównie dlatego że dzieciaki przychodzą pograć:)
Góry w Polsce

Powrót do e-gory.pl