Moderator

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Czy forum powinno być moderowane?

Tak
10
71%
Nie
4
29%

Liczba głosów : 14
kassiel

Moderator

Pt 25 mar, 2005

Społeczności forum!
Znane mi są niocenione zalety wolności słowa, ale też pewne wady. Jesteśmy (w większości) ludźmi kulturalnymi i nie chcemy znosić chamstwa na naszym forum. Wszak to od nas i naszego przyzwolenia zależy jego kształt. Jeśli chcecie zapoznać się z efektami nadmiernej wolności, zapraszam na forum www.wspinanie.pl. Tam ludzie na prawde nie przebierają w słowach, a łacina to ich pierwszy język. Po pojawieniu się (niestety) pewnych postów pochodzących od ludzi spoza naszego grona, które ja np. mam za niestosowne, uważam, że forum powinno być przynajmniej w pewnym stopniu moderowane, aby ukrócić takie praktyki i nie pozwalać przygodnym internautom na uderzanie w nasze poczucie dobrego smaku.
Bardzo proszę o wasze opinie

Michał

Re: Moderator

Pt 25 mar, 2005

Niestety wizyty i wypowiedzi przypadkowych internautów wprowadzają nieład i często wynikają z tego niepotrzebne, czasem agresywne wymiany zdań. Nie pozwólmy, by na to forum wdarły się nieprzyjazne klimaty.
To forum powinno być moderowane - dobrze by było zachować tutaj porządek i strzec netykiety :wink: Ponadto moderator wyręczyłby admina forum z dbania o bardziej kosmetyczne sprawy, jak powtazające się topiki, nieaktualne ogłoszenia itp.

Pozdrawiam.

bolo

Pt 25 mar, 2005

obawiam się kassiel, że ty już zawłaszczyłeś stanowisko moderatora

Trynia

Pt 25 mar, 2005

kassielu na pewno masz rację merytorycznie, ale nie taktycznie, gdyż ludzie na ogół nie lubią kiedy daje im się do zrozumienia, że są głupi

kassiel

Pt 25 mar, 2005

kurcze, nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Mam na myśli ochrone forum, przed niezainteresowanymi ludzmi wykazującymi złą wolę.(I to nie jest osobisty przytyk do nikogo)

Poza tym mam wrażenie, że status Moderatora nadaje tylko Administrator, węc raczej ciężko sobie tę funkcję zawłaszczyć. Moderatorem może być wię każdy z równymi szansami, Ty też, bolo, oczywiście jeśli się zarejestrujesz.

dianek

Ulubione góry: wypukłe :P

Pt 25 mar, 2005

hehe...bolo, a nawet jesli, to czemu kassiel by nie mogl zostac moderatowem, skoro jak narazie to duzo siebie pakuje w to forum?! a i tak to nie bedzie zalezalo ani od niego ani od zadnego z nas bo to admin rzadzi na tej stronce.
czyzbys bolo byl zazdrosny?! nie rozumiem o co ci chodzi...
a forum oczywiscie powinno byc moderowane, przynajmniej takie jest moje zdanie, wtedy rzeczywiscie nie bedzie tu 'syfu' jak na kilku innych forach, a i aktualizacji nigdy za wiele
pozdro

Michał

Pt 25 mar, 2005

bolo napisał(a):obawiam się kassiel, że ty już zawłaszczyłeś stanowisko moderatora

Wiesz Bolo - nie wiem co masz do Kassiela, który bardzo sensownie się tutaj produkuje. Porzuć sarkastyzny ton wypowiedzi i zastanów się zanim coś napiszesz :? .

Dianek napisał(a):a forum oczywiscie powinno byc moderowane, przynajmniej takie jest moje zdanie, wtedy rzeczywiscie nie bedzie tu 'syfu' jak na kilku innych forach, a i aktualizacji nigdy za wiele

Skoro to forum jest w fazie "rozkręcania" to powinniśmy zadbac o to by pozostało forum przyjaznym , bez niepotrzebnych zamętów . Mamy szansę , by e-góry wyróżniały się in plus wobec innych tego typu witryn.

Pozdrawiam.

szmyf

Pt 25 mar, 2005

globalnie rzecz biorac - wolnosc slowa tak - wolnosc mysli tez - wolnosc nieladu, chaosu i chamstwa - NIE

zatem prosty wniosek sie nasuwa - forum bez moderatora z czasem zaczyna sie zbytnio paskudzic - i nie chodzi tu tylko o zbyt agresywne wymiany zdan - tylko - jak juz zreszta zostalo zauwazone - o powtarzajace sie, nieaktualne posty.

no i dodatkowo ja oponowalbym jeszcze za obcieciem opcji GOSC. jak ktos chce sie wypowiadac to niech sie zarejestruje. moze uchroni to troche od glupich i jednorazowych komentarzy nie majacych zadnego uzasadnienia, a przede wszystkim zadnego glebszego przeslania.

hadriel

Pt 25 mar, 2005

szmyf napisał(a):no i dodatkowo ja oponowalbym jeszcze za obcieciem opcji GOSC. jak ktos chce sie wypowiadac to niech sie zarejestruje. moze uchroni to troche od glupich i jednorazowych komentarzy nie majacych zadnego uzasadnienia, a przede wszystkim zadnego glebszego przeslania.

Jestem jak najbardziej za. Jeżeli ktoś ma zamiar się wypowiadać to powinien być zarejestroway. Anonimowość sprzyja chamskiemu zaburzaniu ładu i porządku oraz gnojeniu do woli naszej inicjatywy!!

Poza tym powinien byc utworzony jasny i szczegółowy regulamin. Zawarte w nim powinny być wszystkie zasady korzystania z forum (jak np zakaz off-topicowania, floodowania itp). Za złamanie go otrzymywałoby się ostrzeżenia a po kilku ostrzeżeniach (ilość ustaliłoby się w regulaminie) wyleciałoby się z forum. phpbb pozwala na banowanie adresu IP więc dana osoba nie mogłaby tu wrócić pod innym nickiem (no chyba, ze z innego kompa). Jeśli mielibyście jakieś pytania to chętnie pomogę. Już jestem moderatorem na innym (bardzo prężnie działającym) forum :)

Bruno

So 26 mar, 2005

Szanowni Koledzy, nie wiem dlaczego szerzycie panikę i defetyzm.Jak do tej pory nie zauważyłem jakiś przejawów chamstwa na forum. Oczywiście nie wszystko czytam, więc może ktoś mnie oświeci? A może sam jestem chamem i w związku z tym nie jestem w stanie tego wyłapać?

liybesoz

So 26 mar, 2005

A ja popieram kassiela i tych wszystkich, którzy jego popierają, gdyż jak nas uczy historia, wprowadzenie moderatora bardzo inspiruje. Najlepsze inscenizacje teatralne i najlepsze kabarety zaistniały właśnie w okresie istnienia moderatora.

Bruno

So 26 mar, 2005

Sięgnęłem do źródeł i okazuje się, że już na 444 lata przed naszą erą ustanowiono urząd cenzora w Rzymie. Był to nadzorca moralności obywateli, który mógł kwestionować wybór do władz publicznych, wyłączać od dostaw rządowych, a nawet skazywać na infamię, czego domaga się hadriel.

Kajetan

So 26 mar, 2005

Sorki za tak "długą" nieobecność na forum. Widzę że kiedy mnie niebyło zaczą robić się tu troszkę bałagan.

Nawet 2 dni nieobecności = sporo nowych postów .
Cieszę się niezmiernie.

A teraz do rzeczy: kassiel popieram aby funkcja moderatora zaistniała na naszym forum szczególnie że od jakiś 10 dni zaczyna ono naprawę rozkręcać na całego. Jednak co do tego chamstwa i wulgaryzmów to nie przesadzajmy n ie jest tak tragicznie ale w myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć to zgadzam się. ( Chyba masz ochotę na to satnowisko? Ale nie zapominaj o moderowaniu GPI w co ja też bym się włączył.)

A co do usunięcia " gościa"? Moim zadniem trzeba go zostawić . Lepiej aby było mniej zalogowanych. trzeba tutuaj postawić na jakość. Ja bym wprowadził taką zasadę żeby "gość" mógł się zalogował musi napisać np: 5 postów. To uchroni nas od masy zalogowanych ale nic nie piszących.

To taki mało resalny posmysł ale wypoweidzcie się
Co wy na to?

kassiel

So 26 mar, 2005

hmm, opcja, którą zaproponował Kajetan mogłaby się sprawdzić, ale nie wiem jak uniknąć czegoś takiego:

Post1:
"ładne zdjęcie"
Post2:
"o!, to też ładne zdjęcie"
...
Post5:
"o! moge być już użytklownikiem, bo mam 5 postów:)"

Co do Moda, to nie ma szans, żebym się podjął sam. Moim zdaniem - przynajmniej 3 osoby na moderatorów. Na wypadek nieobecności/niemocy/sesji:P Z resztą to tak czy owak zależy od Admina

GPI zapewne będzie tworem po części autonomicznym i tam musimy ustanowić jakieś reguły oddzielnie.

Kajetan

So 26 mar, 2005

Masz racje bezsenswone posty mogą nieźle zaśmiecić forum. Ale wtedy to już niech moderator pracuje:)

Następna strona
Powrót do e-gory.pl