Pytanie

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

mareki

Pytanie

Cz 18 sty, 2007

Wchodząc na niektóre tematy np Ekipa, żąda logowania. Loguję się i nic . Czy to jest jakiś fragment forum dla "uprawnionych dodatkowo"?
mareki

Ronin20

Ulubione góry: .

Re: Pytanie

Cz 18 sty, 2007

mareki napisał(a):Wchodząc na niektóre tematy np Ekipa, żąda logowania. Loguję się i nic . Czy to jest jakiś fragment forum dla "uprawnionych dodatkowo"?

tak tylko dla uprawnionych
" Są tylko trzy prawdziwe sporty: walki byków, wyścigi samochodowe oraz alpinizm. Wszystkie inne są jedynie grami "

Anutka

Pt 19 sty, 2007

Ronin20 napisał(a):
mareki napisał(a):Wchodząc na niektóre tematy np Ekipa, żąda logowania. Loguję się i nic . Czy to jest jakiś fragment forum dla "uprawnionych dodatkowo"?

tak tylko dla uprawnionych

nieprzyjaźnie to zabrzmiało :wink:
Ten fragment to takie podforum dla organizatorów WYPRAWY W KARAKORUM, jeśli jesteś na serio zainteresowany wyjazdem z Nami, to po zgłoszeniu się do któregoś z moderatorów uzyskasz dostęp do tej części. Chodzi po prostu o to żeby nie robić zamieszania na forum. To tyle. Jeśli ktoś jest chętny to zapraszamy :grin:
pozdrawiam
"Ale nie mów o tym ludziom... wolność jest dla nielicznych."
| Jacek Teler |

mareki

Teraz wiem

Pt 19 sty, 2007

O tyle jestem zaintersowany, że Wam będę tylko kibicował. A chciałem wiedzieć , bo myślałem że coś kaszanię. Przypuszczałem też , iż przeoczyłem jakieś info.
Może tylko warto to usunac z "ostatnio na forum"?
mareki

Anutka

Pt 19 sty, 2007

Nasi moderatorzy pracują nad tym :wink:
pozdrawiam
| Jacek Teler |

buba

Pt 19 sty, 2007

no tak...ale jak ktos sie nie wybiera z wami a chetnie by poczytal o planowaniu wyprawy???? to chyba nie tajemnica???
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

Uriel

Ulubione góry: asd

Pt 19 sty, 2007

buba napisał(a):no tak...ale jak ktos sie nie wybiera z wami a chetnie by poczytal o planowaniu wyprawy???? to chyba nie tajemnica???

buba, upublicznianie wszystkich informacji nie wchodzi w grę - zrozum proszę, że jest spora konkurencja, a nie chcielibyśmy, aby inni skorzystali z naszych pomysłów i nas wyprzedzili. Kiedy będziemy znali konkrety, to je przedstawimy. :-)

buba

Pt 19 sty, 2007

szkoda :( fajnie bylo miec kiedys poczucie ze na forum panuje wolnosc i swoboda ,a rzeczy takie jak konkurencja zostawia sie w miescie...:( ale jesli ogolny dostep mialby pokrzyzowac wam plany to nie ma sensu.. mam nadzieje ze choc zdjecia z wyprawy zostana upublicznione :D
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

Ronin20

So 20 sty, 2007

buba napisał(a):szkoda :( fajnie bylo miec kiedys poczucie ze na forum panuje wolnosc i swoboda ,a rzeczy takie jak konkurencja zostawia sie w miescie...:( ale jesli ogolny dostep mialby pokrzyzowac wam plany to nie ma sensu.. mam nadzieje ze choc zdjecia z wyprawy zostana upublicznione :D

Nie no zdjęcia, na pewno zostaną udostępnione. Niestety musicie wybaczyć nam tą konspiracje, ale nie chcemy ryzykować, że nie które informacje dostana się na druga stronę.
Wydaje mi się, że od czasu do czasu wrzucimy jakiś smaczek na ogólnodostępne forum.
" Są tylko trzy prawdziwe sporty: walki byków, wyścigi samochodowe oraz alpinizm. Wszystkie inne są jedynie grami "

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

So 20 sty, 2007

Ronin20 napisał(a):musicie wybaczyć nam tą konspiracje [...]od czasu do czasu wrzucimy jakiś smaczek na ogólnodostępne forum.

Wybaczam i czekam na smaczki :wink: . Ale myślę że można inaczej.
Przyglądam się rozwojowi pomysłu wyprawy z dużym zainteresowaniem. Trzymam kciuki za powodzenie przedsięwzięcia. Na pewno się uda. Bo, jak widać, wzięliście się za sprawę bardzo serio.
Niestety. Etap przygotowań, który odbywa się teraz w ramach forum, tworzy dość niezręczną sytuację. Forum ma bowiem charakter publiczny, a informacje jakimi wymieniają się potencjalni uczestnicy wyprawy takiego charakteru z oczywistych powodów mieć nie mogą. A jednak tytuły wątków pojawiają się w stopce „Ostatnio na forum”. I nawet jak uda się usunąć ten „przeciek”, pozostanie wrażenie że forum nie ma już, jak zauważyła buba, charakteru egalitarnego.
Forum odgrywa tu ważną rolę. Pozwoliło odnaleźć się w sieci ludziom o podobnych celach. Tworzy też środowisko tej ekipy. Ale nie jest najszczęśliwszym narzędziem komunikacji. Wokół forum funkcjonuje od dawna PW, czat, a także GG i e-mail. Komunikowane tam treści, służąc forumowiczom, nie wpływają znacząco na samo forum. Myślę że wygodniejszym i nie tworzącym przykrego wrażenia konspiracji rozwiązaniem byłoby korzystanie z poczty elektronicznej. I oczywiście „kolektywne”, lub przez upoważnionego rzecznika grupy, relacjonowanie przygotowań w istniejącym już wątku. To tylko sugestia, ale chyba warta rozważenia?
Powodzenia
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Michał

So 20 sty, 2007

Ja też trzymam kciuki i życze z całego serca powodzenia wyprawie! :D

ale...

Zgadzam się z Markiem w sprawie co do działu "Ostatnio na forum" dostępnego bezpośrednio z portalu e-gory.pl. Mi osobiście aż tak strasznie to nie przeszkadza i wam pewnie też ponieważ sądze, że w tytułach wątków nie ma informacji, które ktoś mógłby ukraść ale chodzi tutaj o wszystkich odwiedzających portal, może ktoś kto pierwszy raz jest w serwisie i zechce zajrzeć na forum wybierając np. temat "SPONSORZY" będzie on dla niego niedostępny i zniechęci się! Zapewne jest jakiś sposób aby usunąć te odnośniki ze strony głównej portalu do tej cześci forum. Jak w przypadku Marka, z mojej strony to również sugestia :)
Pozdrawiam!

Anutka

So 20 sty, 2007

Staraliśmy się usunąć info z ramki, ale na razie nie wiemy jak... Jeśli to rzeczywiście jest problem to oczywiście możemy przestać używać forum do porozumiewania się, ale dla nas to jest najwygodniejsza forma. Maile czy gg nie pozwala nam na tak sprawną wymianę informacji. Nie robimy nic przeciwko forumowiczom, po prostu myśleliśmy, że forum pozwoli nam to wszystko jakoś przygotować i zapewni miejsce gdzie można by to zrobić, ale jesli nie to nie ma sprawy. Troche przykro, ale cóż istnieje coś takiego jak wola ogółu i jesli to w Was uderza to się dostosujemy.
| Jacek Teler |

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

So 20 sty, 2007

Anutka napisał(a):Jeśli to rzeczywiście jest problem to oczywiście możemy przestać używać forum do porozumiewania się, ale dla nas to jest najwygodniejsza forma. [...] Troche przykro, ale cóż istnieje coś takiego jak wola ogółu i jesli to w Was uderza to się dostosujemy.

To nie jest problem. Co najwyżej problemik, albo nawet błahy problemiczek :grin: . Przecież nie trzeba czytać wszystkiego. To jednak zjawisko dające poczucie pewnej niezręczności. Oto w gronie równych dzieje sie coś, co (nawet jeśli z uzasadnionych przyczyn) to grono dzieli. Ja nie wyrażam woli ogółu, tylko swoją własną. I to nie w meritum wypowiedzi, tylko w ostatnim słowie, życząc powodzenia :grin: . W żaden sposób nie uderza to we mnie. Mam nadzieję że nie jest przykre także dla nikogo innego.
Nie znam specyfiki waszych przygotowań. Jeśli mimo wszystko formuła "forum na forum" jest lepsza niż komunikacja e-mailowa, to trudno. Taki cel uświęca srodki. Wydaje mi się jednak że e-mail i programy pocztowe są bardziej wszechstronne, wyspecjalizowane do obsługi "technicznej" komunikacji. Nie tworzą też efektu ubocznego o którym tu mowa.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Uriel

Ulubione góry: asd

So 20 sty, 2007

Anutka, trzeba stanowczo powiedzieć, że informacje, które tam są zawarte nie będą dostępne dla ogółu. Dlaczego? Krótki przykład:

Udaje się nam zdobyć sponsora, który wykłada kilkadziesiąt tysięcy złotych na wyprawę. Do tej informacji dostęp ma każdy forumowicz. Goście po zarejestrowaniu także. Powiedzmy, że znalazła się osoba, która dowiedziała się o planowanej wyprawie i że jej informacje są udzielane publicznie (kuriozum). Wchodzi na forum, rejestruje się, czyta: adres, telefon, warunki (których my np. jeszcze nie spełniamy). Dzwoni i umawia się na spotkanie. Przedstawia co i jak, w tym spełnione warunki. Dostaje pieniądze. A my? My zostajemy z niczym.

Druga kwestia: dane osobowe. Nie możemy tego publicznie upowszechniać. A że dzieje się tam wiele rzeczy z tym związanych, to...

Mam nadzieję, że nas zrozumiecie. Jeśli nadal nie będzie się Wam to podobało - trudno. Założymy własne osobne medium na styl forum na innym serwerze. ;-) Wówczas chyba nie będzie to wzbudzało tak wielkich emocji.

Anutka

So 20 sty, 2007

Marek napisał(a):Nie znam specyfiki waszych przygotowań. Jeśli mimo wszystko formuła "forum na forum" jest lepsza niż komunikacja e-mailowa, to trudno. Taki cel uświęca srodki. Wydaje mi się jednak że e-mail i programy pocztowe są bardziej wszechstronne, wyspecjalizowane do obsługi "technicznej" komunikacji. Nie tworzą też efektu ubocznego o którym tu mowa.

to ja jeszcze raz powtarzam, że forma maili i gg nie wchodzi w grę z przyczyn technicznych.
Tak jak napisał uriel: w grę wchodzi duża kasa, która niestety jest nieodłączną sprawą kiedy chodzi o taki wyjazd. A jak chodzi o kase to trzeba być ostroznym.
Bardzo nie spodobało mi się Twoje stwierdzenie " w gronie równych" bo my za równiejszych się wcale nie uważamy i jakoś tak dziwnie to zabrzmiało, ale może nie miałeś nic złego na myśli. Byłoby fajnie gdybyś zrozumiał, że na forum nie ma równych i równiejszych, każdy kto chcę wziąć udział w wyprawie może to zrobić bo drzwi są otwarte i my zapraszamy. Nam chodzi raczej o nieudostępnianie poufnych danych i planów, a tak na serio tylko to znajduje się w tym dziale.
Miło, że życzysz nam powodzenia bo to się nam przyda.
pozdrawiam
| Jacek Teler |

Następna strona
Powrót do e-gory.pl