Spamy i inne badziewie

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: Spamy i inne badziewie

Pn 07 sty, 2008

Hmm, Brzoza niestety nie do końca masz aktualne informacje :) Już dawno włączyłem ręczne (czyt. przez administratora) aktywowanie kont nowych userów, gdyż boty i to nauczył się już obchodzić i aktywowały swoje konta mejlowo. Co do rozwiązania tego problemu (póki co ręcznie usuwam niepotrzebne konta) przyznam, że nawet nie za bardzo czegoś szukałem, choć wiem, że są pewne rozwiązania, póki co jednak czeka nas aktualizacja do nowej wersji forum, później będziemy instalować ewentualne dodatki, choć być może nowa wersja już rozwiązuje ten problem.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Śr 21 gru, 2011

Panowie administratorzy i moderatorzy. Mała sugestia odnośnie edycji postów zwłaszcza tych z reklamami linkami itp badziewiem. Jeżeli to nie stanowi wielkiego problemu (a wiem, że nie :-P ) piszcie swoje wpisy w obcych postach innym kolorem niż czarny. Wtedy od razu widać co miał na myśli autor, a co funkcyjny.
Np. admin na czerwono, a mod na zielono...
:-)
A takie kwiatki viewtopic.php?t=5382
to można by chyba od razu w niebyt...
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

Cz 22 gru, 2011

Lucass napisał(a):Panowie administratorzy i moderatorzy. Mała sugestia odnośnie edycji postów zwłaszcza tych z reklamami linkami itp badziewiem. Jeżeli to nie stanowi wielkiego problemu (a wiem, że nie :-P ) piszcie swoje wpisy w obcych postach innym kolorem niż czarny. Wtedy od razu widać co miał na myśli autor, a co funkcyjny.
Np. admin na czerwono, a mod na zielono...

Mea culpa ;-). Chciałem szybko posprzątać po trzech dniach poza siecią (ostatni wypad w góry w tym roku) - na przyszłość postaram się dostosować do Twojej sugestii.
Pozdrawiam
CAr.

Lucass
Administrator forum

Cz 22 gru, 2011

A tak w ogóle to fajnie, że ktoś w końcu nad tym panuje :)

(łubu dubu, łubu dubu, niech nam żyje... :wink: :lol: )
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

happybilly

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

So 11 lut, 2012

Koleżanki i koledzy, forum nasze stanęło nad przepaścią i zarasta spamem... Dzisiaj, o zgrozo, w nowych postach (po prawej stronie) było pięć normalnych, cała reszta to spam (11 postów). Kataklizm jakiś.

Lucass
Administrator forum

So 11 lut, 2012

Pozwolę sobie nie zgodzić się z taką tezą :P
:wink:
To prawda, spamu ostatnio pojawia się strasznie dużo, ale z tego co widzę jest systematycznie i skutecznie sprzątany.
Ważne żeby spamerskie posty zgłaszać (ale dzisiejsze wszystkie już są zgłoszone), bo moderator też człowiek, ma swoje życie i nie wszystko musi czytać.
(łubu dobu, łubu dubu, niech nam... :lol: )

Niestety z doświadczenia admina innego forum wiem, że praktycznie nie ma możliwości zablokowania spamerskich postów, bo spamerzy zazwyczaj korzystają z publicznych, zmiennych IP.
Jedyna metoda to usuwanie :|
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

So 11 lut, 2012

happybilly napisał(a):Koleżanki i koledzy, forum nasze stanęło nad przepaścią i zarasta spamem... Dzisiaj, o zgrozo, w nowych postach (po prawej stronie) było pięć normalnych, cała reszta to spam (11 postów). Kataklizm jakiś.

Spokojnie - moderator jest tylko jeden, a w sobotę też chce sobie pospać ;-). Zaraz wypijam kawę i ruszam do boju o ład i skład na forum :-P
Pozdrawiam
CAr.

bobik314

Ulubione góry: Gorce, Rudawy Janowickie, Tatry

Śr 15 lut, 2012

Nie wiem jakie są możliwości konfiguracji silnika forum. Może można dodać jakieś pytanie w stylu "jaki jest najwyższy szczyt w Polsce" konieczny do rejestracji? Albo wprowadzić jakąś małą zmianę? To powinno dać nam z miesiąc, dwa spokoju.

Jeszcze takie pytanie, czy maile które były użyte do rejestracji tych użytkowników są na jakiś normalnych serwerach? Zawsze można posłać abuse@serwer.

No i offtop - mam głoda na góry :]

Poprzednia strona
Powrót do e-gory.pl