Możliwość cytowania

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Basia Z.

Możliwość cytowania

Śr 12 mar, 2008

Przepraszam, ale chyba coś na forum nie działa - nie widzę w ogóle cytatów oraz formatowania postów w prawidłowy sposób, oraz nie mam możliwości cytowania.

Pozdrowienia

Basia
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Re: Możliwość cytowania

Śr 12 mar, 2008

Też to rano zauważyliśmy. W wolnej chwili przyglądniemy się temu.
Pozdro. Bart.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

Dziękuję - widzę że już działa.

B.

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Śr 12 mar, 2008

Mieliśmy chwilowy problem z BBCode, już wszystko powinno być ok.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

Ja przepraszam, że o to pytam, ale jako informatyk wiem, że takie błędy nie robią się "same z siebie" a dzieją się na skutek grzebania w kodzie źródłowym (w tym przypadku - kodzie forum).

Czyżby ktoś grzebał w kodzie dotyczącym cytowania ?

Przyznam że przez chwilę byłam przekonana, że ktoś złośliwie pozbawił mnie możliwości cytowania ;-)

B.

Żaku
Administrator forum

Śr 12 mar, 2008

Oj, to kiepska ta Twoja wiedza informatyczna, kiepska...
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

Żaku napisał(a):Oj, to kiepska ta Twoja wiedza informatyczna, kiepska...

A więc uważasz że błędy robią się "same z siebie" ?

Bo wg mnie - zdecydowanie nie. Zawsze musi być jakaś przyczyna - np. zmiana systemu operacyjnego, zmiana czasem jakichś nawet teoretycznie mało istotnych ustawień

I bardzo proszę - daruj sobie głupie docinki.

Napiszę wprost i szczerze, że jesteś osobą (jedyną z tego forum), która zdecydowanie zniechęca mnie do pisania na tym forum.

Nie wiem - czy to masz na celu ?

Pozdrawiam (mimo wszystko)

Basia

Żaku
Administrator forum

Śr 12 mar, 2008

Nie uważam, że błędy robią się same z siebie, możesz przytoczyć gdzie tak napisałem?

Grzebanie w kodzie źródłowym, a zmiana systemu operacyjnego, lub zmiana innych 'czasem jakichś nawet teoretycznie mało istotnych ustawień' to wg. mnie dwie różne sprawy, chyba, że Panią informatyk uczono inaczej, to przepraszam, gdyż ja informatykiem nie jestem.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

Jak zwykle (to znaczy już po raz drugi) nie zauważyłeś "uśmieszka" którym opatrzyłam swoją pierwszą wypowiedź - tą o "grzebaniu" i niepotrzebnie wziąłeś to do siebie.

Bardzo często zdarza mi się wypowiadać z ironią, a Ty jej nie rozumiesz, mimo dołożenia "emotków".

Czy na prawdę na tym forum delikatna ironia jest tak źle widziana ?

Pozdrowienia

Basia

Bartosz
Redaktor E-GORY

Ulubione góry: wszystkie poniżej 8848m

Śr 12 mar, 2008

Nie chciałbym się za bardzo wtrącać, ale od trzech lat administruję UNIX-em (SCO Caldera) oraz systemem bazodanowym Informix, i wierz mi Basiu, że czasami nawet w nich coś się może posypać bez wiedzy admina, bez grzebania w kodach źródłowych.

Proponuję zostawić przewodnikom to co przewodnickie, a informatykom, to co informatyczne. A nawet jeżeli wyszedł jakiś Zong, to mógł być on wynikiem np. próby ulepszenia forum, czy portalu i nie musi wszystko od razu zadziałać. Trochę cierpliwości, tu wszyscy pracują za darmo w wolnym czasie.
Potrójnie słyszę, podwójnie widzę i pojedynczy jestem dokładnie /Mirek Czyżykiewicz/

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

Bartosz napisał(a):
Proponuję zostawić przewodnikom to co przewodnickie, a informatykom, to co informatyczne. A nawet jeżeli wyszedł jakiś Zong, to mógł być on wynikiem np. próby ulepszenia forum, czy portalu i nie musi wszystko od razu zadziałać. Trochę cierpliwości, tu wszyscy pracują za darmo w wolnym czasie.

W porządku - tylko ja też jestem z zawodu informatykiem, aczkolwiek nie specjalistą od systemów operacyjnych a od baz danych ;-)

I pracuję w swoim zawodzie (zajmuje się administrowanie około 40 systemami aplikacyjnymi w pewnej instytucji - ustawianie parametrów pracy, pomoc użytkownikom, robienie kopii zapasowych, wdrożenia itd.), a przewodnikiem jestem tylko od czasu do czasu w weekendy i w czasie urlopów.

Oczywiście że wiem ze nikt tego nie zrobił specjalnie.
Tak przypuszczam, że zonk wyszedł na skutek jakichś prób ulepszenia (zwykle tak bywa).

Zażartowałam sobie że błędy wyszły na skutek grzebania w kodzie, bo wczoraj Żaku zwrócił mi uwagę, że źle cytuję selektywnie.
Na co ja grzecznie odpisałam ze nie będę się stosować, bo samej zdecydowanie lepiej mi sie czyta listy, w których jest cytowana wypowiedź do której się odpowiadający odnosi.

(dokładnie tak jak robię to teraz)

No i dziś rano - masz - nie działa cytowanie, więc zażartowałam, że to było z mojego powodu, bo widać Żaku chciał mnie pozbawić możliwości cytowania ;-)

Sorry jeśli kogoś uraziłam ale proszę też do mnie nie pisać że sie na niczym nie znam, ze moja wiedza jest kiepska itd.
Po co mamy sobie na wzajem robić przykrości ?

W sumie to ciekawa jestem opinii innych - czy lepiej sie Wam czyta listy z selektywnym cytowaniem czy bez niego ?

Pozdrowienia

Basia

marcin_91

Śr 12 mar, 2008

Basiu, włącz w profilu BBCode. Ja cytowałem, nie działało, Żaku napisał co zrobić, zrobiłem i umiem cytować. :wink:
KTK "Be loć":
"Co to jest droga najlepiej dowiedzieć się nogami"

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

marcin_91 napisał(a):Basiu, włącz w profilu BBCode. Ja cytowałem, nie działało, Żaku napisał co zrobić, zrobiłem i umiem cytować. :wink:

Ja cały czas mam włączone.

Rano przez około godzinę nie działało, teraz już od dawna wszystko działa poprawnie.

Pozdrowienia

Basia

Żaku
Administrator forum

Śr 12 mar, 2008

Cytowanie działa, wszystkim, Basi Z. też. Dzięki marcin_91 za posta.

Co do ogólnej idei cytowania selektywnego, jest ona bardzo prosta (choć dla niektórych i tak niezrozumiała), kodu tego można używać w sytuacjach, gdy odpowiadamy na posta 'nieostatniego' lub gdy w jednym poście odpowiadamy na kilka wypowiedzi i chcemy się do każdej odnieść, bez robienia zamieszania. Sam jestem wielkim zwolennikiem tej funkcji i postanowiłem ją wprowadzić na forum, gdyż nie była ona dostępna od samego początku. Nie widzę jednak sensu (a po rozmowie z kilkoma ludźmi wiem, że nie tylko ja), aby za każdym razem cytować posta do którego sie odnosimy, a który jest nad naszą wypowiedzią, przecież to oczywiste, że kontynuujemy dyskusje. Takie powtarzanie każdorazowo poprzedniej treści wygląda beznadziejnie i wcale nikomu (poza Basią Z.) nie ułatwia czytania, wręcz przeciwnie, nie mówiąc już o generowaniu niepotrzebnego ruchu na serwerze i obciążając bazę danych.

Dlatego jeszcze raz piszę, aby nie nadużywać tej funkcji w sposób jaki robi to Basia Z., w przeciwnym razie kod ten zostanie wyłączony lub dojdzie do regulaminu punkt, podobny jak ten o emotikonach (które przecież też są dla ludzi, a nieraz były nadużywane).

PS: Poczekam jeszcze na odpowiedź Basi Z. po czym wątek zostanie zamknięty.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Basia Z.

Śr 12 mar, 2008

Żaku napisał(a):
Dlatego jeszcze raz piszę, aby nie nadużywać tej funkcji w sposób jaki robi to Basia Z., w przeciwnym razie kod ten zostanie wyłączony lub dojdzie do regulaminu punkt, podobny jak ten o emotikonach (które przecież też są dla ludzi, a nieraz były nadużywane).

PS: Poczekam jeszcze na odpowiedź Basi Z. po czym wątek zostanie zamknięty.

A na jakiej podstawie piszesz że wszystkim to selektywne cytowanie przeszkadza ?

Proszę jednak jeszcze przynajmniej o Twoją odpowiedź.

Czy dlatego chcesz zamknąć wątek aby nie mogli się wypowiedzieć również inni (bo być może nie tylko ja reprezentuję takie zdanie że pomaga w czytaniu) ?

Oprócz Twojej wypowiedzi "rozmawiałem z kilkoma osobami" nie ma żadnych dowodów na to, że mój sposób pisania przeszkadza również innym.

Jeśli punkt znajdzie się w regulaminie - wtedy oczywiście się dostosuję, ale wcześniej - nie, ponieważ wybacz - ale uważam takie wymagania za Twoje prywatne widzimisię.

Na żadnym jeszcze forum nie spotkałam sie z zabranianiem cytowania !!!

Wręcz przeciwnie - wszędzie moderatorzy proszą użytkowników forum o prawidłowe cytowanie.

Jeśli zostanie zmieniony regulamin - proszę o powiadomienie mnie na priv, bo nie zaglądam do niego codziennie.

Pozdrowienia

Basia

Następna strona
Powrót do e-gory.pl