>> Model naszego forum ;-P

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: >> Model naszego forum ;-P

Wt 08 lip, 2008

Ja chyba troszkę częściej, ale głównie po informacji od któregoś z użytkowników.

Cieszy jednak fakt, że nikt (chyba) nie czuje się tutaj cenzurowany, a ewentualne napomnienia, przyjmujemy raczej ze zrozumieniem. Za to Wam drodzy użytkownicy dziękuję :)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

dynercia

Ulubione góry: każde

Wt 08 lip, 2008

Ja osobiście też wolę, gdy chamstwo jest w zarodku ucinane. Ja zaglądam jeszcze na forum wspinaczkowe wspinanie.pl, ale pisze tam niezwykle rzadko, bo prawie zawsze w odpowiedzi dostaje jakiś chamski tekst, w dodatku prawie zawsze nie na temat...
Ja nie jestem jakimś przesadnie wymuskanym osobnikiem, bo łacina w moich ustach jest na porządku dziennym i potrafię komuś odpyskować aż mu w pięty pójdzie, ale pisząc na forum, gdzie się ma chwilę na zastanowienie i opanowanie emocji można sobie takie wstawki darować. Bo dużo przyjemniej jest dostać w odpowiedzi na zapytanie wyczerpujące wyjaśnienie niż tekst "Leszczu do przedszkola, nie zawracaj d... takim macho jako ja". Nie mówiąc już o tym, że czytanie pyskówek jaka ma np. teraz miejsce w temacie o kłusownictwie ani miłe ani pouczające nie jest...
Może to wszystko wynika z tego, że na co dzień pracuję z ludźmi, z których połowa a priori traktuje mnie jak wroga i bandytę, więc przynajmniej w czasie wolnym od pracy szukam miło do mnie nastawionego towarzystwa. Zresztą z doświadczenia też wiem, że uśmiech, nawet wirtualny, dużo bardziej sprzyja merytorycznej dyskusji, nawet jeśli się w niej zupełnie z oponentem nie zgadzamy, niż chamskie odzywki i skakanie sobie do oczu.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

duncan76

Wt 08 lip, 2008

Nie ulega wątpliwości, że czasem mam tendencje do off topowego wodolejstwa :wink: i muszę przyznać, że tylko ze strachu przed interwencją władzy zdarza mi się powstrzymywać od napisania od czasu do czasu jakiegoś mniej sensownego posta :mrgreen:.
A tak na poważnie - mam dość bogate doświadczenia z pewnego forum nt. koszykówki i bardzo cieszę się, że forum "e-górowe" wygląda tak jak wygląda. Tam chyba jedynie dzięki temu, że to internet, nie doszło do rękoczynów. Tu moi rozmówcy są na poziomie i nawet ostra wymiana przeciwstawnych poglądów nie przekracza (z naprawdę minimalnymi wyjątkami) pewnych norm.

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

Wt 08 lip, 2008

Ja jeszcze słówko do Uriela. Ad "żywotności".
Wspominałam Ci kiedyś o forum Klubu Miłośników Karkonoszy. Tam to się dopiero dzieje !!! Jeden post na tydzień. Zaczyna zastanawiać w takim razie, czy Ci ludzie mają w sobie chociaż ksztę życia i po co się rejestrowali, skoro nie mają nic do powiedzenia, żdnych zdjęć do pokazania...? W stosunku do ilości zarejestrowanych liczba postów to marne prawie zero. Czyli nuda jak flaki z olejem.
Nawet nie ma komu nakłaść, jak Ula pisała... bo nikt się wymądrzać nie chce... Blee.

Ps. Merytoryczna pyskówka jeszcze ujdzie. Gorzej, jak ktoś się rzuca tylko po to, żeby się popyrgać, bo go ktoś w oczy kole. Wtedy to już sprawa władzy.

Pozdrawiam wszystkich, Asia
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Wt 08 lip, 2008

Siasiu, merytoryczna pyskówka? Pomroczność jasna się chowa. Warto by chyba utworzyć na forum rejestr takich perełek :grin: .
W internetowej kawiarni górskiej (podoba mi się to porównanie) są tacy co gadają i tacy co słuchają. Jak w realu. I zawsze na szczęście znajdzie się jakaś gaduła. Łosiek pisuje teraz mało, zniknęła Ayla, Michał, Młodszy... Ale pojawiła się za to wtyka z Tel Awiwu i Bywalec Wszystkich Forów. I wszystko gra. Nie ma tu chyba powodów do powstrzymywania się od pisania. Podobnie jak nie ma zapatrzenia w liczby przy nicku. Choć pamiętam, że w czasie gdy posty mogli pisywać także goście, ktoś miał pretensje do buby o nadmierną aktywność.
A rejestracja to tylko kilka kliknięć i do niczego nie zobowiązuje. Często wynika z impulsu podczas surfowania po sieci i nieraz oznacza jedynie stworzenie "martwej duszy", która znika z listy po jakimś czasie. Tu na forum to chyba rok zerowej aktywności?
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Uriel

Ulubione góry: asd

Śr 09 lip, 2008

Basia Z. napisał(a):
Uriel napisał(a):Chyba jesteś na tyle sprytną osobą, aby samemu wejść na w/w forum i sprawdzić jego "żywotność".

Zaglądam od czasu do czasu również na tamto forum (nie loguję się).

Postów faktycznie generuje imponującą ilość.
Ale z tego może 5 % dotyczy turystyki górskiej, a pozostałe 95 % "ryćkania świstaka" informacji co i ile kto wypił itd.

Nie mylmy "żywotności forum" (czyli częstotliwości pisania postów oraz ich ilości) z "jakością forum". :-)

Zaglądam tam raz na 2-3 miesiące. Ilość postów faktycznie imponuje, ale jak się poczyta pierwszy lepszy temat, to ręce opadają... (polecam zwłaszcza ten o "Świętych Krowach"). Co drugie słowo to k..., ch..., p..., itp. ŻENADA.

Siasia, przytoczone przez Ciebie forum widocznie się dopiero rozwija i być może jego "mała żywotność" wynika z małej ilości użytkowników i osób, które mają świadomość, że tego typu forum istnieje w Internecie. ;-)

Michał

So 12 lip, 2008

Marek napisał(a): zniknęła Ayla, Michał, Młodszy

Ja tam nigdzie nie znikłem ;-) żyję i mam się dobrze ;-)

Pozdrawiam

Łosiek (Kaśka)

So 12 lip, 2008

Marek napisał(a):Łosiek pisuje teraz mało, zniknęła Ayla, Michał, Młodszy...

no... rzadko piszę, bo nic mądrego nie przychodzi mi do głowy :grin:
Jeśli praca przeszkadza ci w realizacji marzeń, to ją rzuć:)
http://www.anorak.dbv.pl/news.php
http://galeria.e-city.tarnow.pl/autorzy/kglowicka/

Siasia_Mosad

Ulubione góry: Verticale i ludzie

So 12 lip, 2008

Uriel napisał(a):Nie mylmy "żywotności forum" (czyli częstotliwości pisania postów oraz ich ilości) z "jakością forum". :-)

Ależ przecież nikt nic takiego nie napisał...
Obrazek

I am metal, HEAVY METAL!!!

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Pn 14 lip, 2008

Kaśka, Tobie to same mądre rzeczy do głowy przychodzą, tylko nie wiem dlaczego nie chcesz ich przelać na ekran monitora :)
Wszystkim życzę owocnych tematów na forum, no i pozdrowienia dla starych jak i nowych użytkowników.
Niech forum Wam służy!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Poprzednia strona
Powrót do e-gory.pl