Znikające fragmenty textu po edycji posta

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

dynercia

Ulubione góry: każde

Znikające fragmenty textu po edycji posta

Pn 27 kwi, 2009

Nie wiem czy było tak zawsze, ale co najmniej od kilku tygodni, gdy edytuję ponownie swojego (lub cudzego posta), to po ponownym jego zapisaniu znika za każdym razem 1 słowo z już napisanego wcześniej fragmentu (a w który edytując nie ingerowałam).

Już w trakcie edycji można to wychwycić (pod warunkiem, że pamięta się dokładnie co się wcześniej napisało), ale czasem wycina też fragmenty linków do innych stron :evil: i link przestaje działać.

Problem pojawia się przy każdej próbie edycji posta, więc ponowne wejście w niego w celu poprawy tego, co już zostało zepsute, generuje niestety kolejny błąd.

Da się coś z tym zrobić? Bo osobiście dość często z tej funkcji korzystam i zaczyna mnie to z lekka denerwować.
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<
>>> picasaweb.google.pl/dynercia <<<

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Re: Znikające fragmenty textu po edycji posta

Pn 27 kwi, 2009

Rzadziej ostatnio piszę, ale też to zauważyłem. Zwykle reedytuję post, by zastąpić polskie znaki zbliżonymi formą greckimi w tych wyrazach, z których automatycznie robi się hiperłącza. Mam wrażenie, że wiąże się to właśnie z hiperłączami.
Przy okazji... coraz trudniej klika się na forum. Jest tu teraz tak, jakby górγ stały się tylko fototapetą w hipermarkecie. Reklama pcha się już drzwiami i oknami. Ostatnio przyszło mi nawet wysłuchać tekstu reklamowego. Nic bardziej nie wkurza jak nachalny lektor i głupawa melodyjka, wciskające się w Smooth Jazz. Szczególnie gdy opcja wyłączania tego badziewia jest ukryta.

To już nie wrażenie a pewność. Ponownie edytowałem post, by wywalić hiperłącze w wyrazie "g ó r y". I właśnie ten wyraz zniknął z tekstu.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Wt 28 kwi, 2009

Macie racje, pojedyncze wyrazy znikają, ale jak słusznie zauważyła Ula, jedynie te, które są hiperłączami to reklam. Baza forum po prostu nie zapisuje danego słowa który staje się hiperłączem i stąd podczas edycji posta to słowo po prostu nie istnieje. Niestety ja nie mam na to wpływu, gdyż skrypt reklamowy jest umieszczony poza forum. Podobnie jak z pozostałymi reklamami, tutaj jedyną władzę ma Brzoza.

Co się tyczy linków tworzonych przez użytkowników, tutaj też występuję pewien problem, gdyż zbyt długi link wklejony bezpośrednio do posta zostaje przez forum skrócony, a w środku pojawia się znak "...", taki link nie jest popranie interpretowany przez przeglądarki i niestety prowadzi donikąd. Rozwiązaniem problemu jest korzystanie w postach ze znacznika URL:
Kod: Zaznacz cały
[URL]http://www.e-gory.pl[/URL]

zgodnie z regułami BBCode. Jednak i tutaj nie do końca można umieszczać wszystkie linki, gdyż te bardzo długie też nie są zamieniane na hiperłącze, tylko kod jest wyświetlany bezpośrednio.

Tak długie linki są jednak rzadkością i bodajże tylko raz czy dwa zdarzyło mi się coś takiego poprawiać. A są na to dwie możliwości, albo skrócić link na jednym z popularnych serwisów do tego służących np. http://tnij.org/ lub http://tinyurl.com/ , albo umieści całą treść hiperłącze pomiędzy znacznikami code, np:
Kod: Zaznacz cały
[code]www.e-gory.pl[/code]

aby inni mogli po prostu przekopiować adres do paska adresu przeglądarki.
Wiem, troszkę skomplikowane, ale skuteczne ;)

PS: Co do reklam, raz jeszcze przypominam, walcie do Brzozy, tylko nie zapomnijcie wpłacić kasy na kσnto portalu :twisted:
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

dynercia

Wt 28 kwi, 2009

Czyli znikają tylko te słowa podkreślone na zielono z durną reklamą w tle? (bo akurat na to nie zwróciłam uwagi...) No to by trochę ułatwiało - wystarczy zapamiętać tylko te słowa, a nie cały tekst...

aaaa Brzoza tu już nie zagląda?!?
>>> www.miu-gory.xt.pl - strona domowa o górach<<< >>> Atlas roślin górskich <<<

Żaku
Administrator forum

Wt 28 kwi, 2009

Tak Ula, znikają tylko te podkreślone (przynajmniej z moich obserwacji tak wynika), a Brzoza zagląda, tylko pewnie nie tak często jak Ty czy ja :)
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Pt 15 maja, 2009

Hejka,

Żaku dobrze pisze - dotyczy to reklamy tzw. "intextowej", czyli tych zielonych linków.
A na forum ostatnio istotnie zaglądam deczko rzadziej, ale odkąd zakończył się wiosenny cykl fotowarsztatów, postaram się bywać częściej ;)

Pozdr.!

dynercia

Śr 20 maja, 2009

Dalszy ciąg problemów z zielonymi linkami...

Od 2 albo 3 dni cały tekst postu, który jest przed tym linkiem, jest za nim jeszcze raz powtarzany (w nowo tworzonych postach, w starych tego nie ma).

Żaku
Administrator forum

Śr 20 maja, 2009

Ula podaj link to jakiegoś przykładu, bo póki co nie zauważyłem tego problemu :|
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

dynercia

Śr 20 maja, 2009

Cały problem polega na tym, że to pojawia się i znika. Przejrzałam parę postów, w których to było na 100% i teraz tego nie widzę. Zanim się zalogowałam, to np. było to widoczne na głównej stronie forum w opisie działu "rozmowy o górach", a po zalogowaniu do forum przeniosło się razem z zielonym linkiem do opisu kolejnego działu. W tym momencie w ogóle nie widzę zielonych linków w postach... Jak coś znajdę, to Ci prześle na gg - chyba będzie to najszybszy sposób, żeby złapać.

Żaku
Administrator forum

Cz 21 maja, 2009

Ok, to polowanie rozpoczęte!
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

buba

Ulubione góry: .

So 30 maja, 2009

mozna sie wscieknac z tymi znikajacymi slowami! znikaja wlasnie te podkreslone po kolejnym wyedytowaniu i nie pojawiaja sie spowrotem po wyslaniu, gdy je wpiszesz ponownie to znikaja nastepne..grrrrr, czasem jednego posta pisze pol godziny zeby mial jakis sens, bo jak kilka slow zniknie to zdanie robi sie bez sensu... zauwazylam ze pomaga gdy tym podkreslonym slowom po wyedytowaniu zrobi sie np. spacje w srodku, to juz nie znikaja...
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

Powrót do e-gory.pl