Strona 1 z 1

Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Wt 13 paź, 2009
przez v3rt
Czy kierownictwo rozważyłoby opcję ściepy narodowej, która wynagrodziłaby straty poniesione przez wyłączenie tych cholernych reklam SmartContext? Ja jestem gotów zapłacić, żeby mnie to tak nie wkurzało. Podejrzewam, że sporo osób ma podobnie...

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Śr 14 paź, 2009
przez Marek
Spokojnie, to tylko Intεrnet :wink: .
Mαm podobnie, ale nie tak samo. Ja skłonny byłbym ᴑczekiwać od kierownictwa także silniejszej presji na psujących słowo pisαne. Normą stają się czeskie błędy, pìsanie bez alta i shifta, o ᴑrtografii nie wspominając. Ale w przestrzeni słowa klikanego wyszedłbym wtedy na dziwaka, bo dziś w sìeci rządzą hmmm... dzìeci SMSa :wink: . Obawiam się, że zielony badziew także mało kogo razi w oko.
Ściepa w moim wγpadku jest możliwa tylko do pewnej krotności puszek piwa, z których musiałbym zrezygnować. Ale było tu już kiedyś o tym i wiem, że ściepa nie przejdzie. Ludziom to wisi. Dlatego proponuję granìe w blokowanie tej zieleniotwórczej maszynki przez wstawianie do wyrazów innych znαków... co w praktγce oznacza psucie słowa pìsanego inaczej i częste korzystanie z opcji podglądu. Przynajmniej dopóki admin nie wkroczy. Grα jest coraz trudniejsza, bo najwyraźniej wpychanie do posta hiperłączy jest dynamicznym prᴑcesem. Nie zawsze zatem udaje się ją wγgrać do zera. Można też zacząć wklejać tu linki do tekstóω umieszczonych tam, gdzie nikt nie miesza na zielono. No i zostaje jeszcze w rezerwie olanie forum i portαlu. Wszak żγcie jest na zewnątrz, w realu :wink: .

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Pt 16 paź, 2009
przez v3rt
W rezerwie jest jeszcze instalacja odpowiedniego plugina do Firefoxa albo poświęcenie nocy i kilku puszek piwa na napisanie nakładki na forum, która je wyeliminuje... Ale mam opory - dostęp do portalu darmowy, ale utrzymanie go już nie. Na czymś trzeba zarobić, rozumiem to. Dlatego naprawdę wolałbym zapłacić i mieć jednocześnie: spokój i spokojne sumienie.

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Śr 25 lis, 2009
przez v3rt
Nigdy się nie spodziewałem, że wolny internet może być do czegoś przydatny ;) A tu proszę, dzięki kiepskiemu zasięgowi iPlusa w pewnej górskiej wiosce udało mi się w końcu wyłączyć te cholerne reklamy :)

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Pt 04 gru, 2009
przez Marek
Widzę, że TomekN stosuje spacje rozdzielαjące wyraz, zamiast greckich znaków lub symboli z Worda które stosuję ja, by zmniejszyć ilość zielonego badziewia w poście. Choć może tylko mi się wγdaje i w wątku o pelerynie spacje pojawiły się przypadkiem.
To jednak i tak walka z wiatrakami. Mimo, że prewencyjnie wprowadzam nietypowe znaki w wyrazach, które mogą stać się łączεm do reklamy. Bo reklama ma tu dynamiczny charakter i choć dziś nic zielonego w poście nie ma, to nie znaczy, że jutro się nie pojawi. Na dodatek mam wyrzuty sumienia, że - by nie było śmiεci w poście - kaleczę słowo pisane. Dlatego, jeśli masz sposób na pozbycie się hiperłączy z mojego ekrαnu (a nie jest on zbyt skomplikowany dla zwykłego użγtkownika siεci), zdradź go na PW.
Piszę tutaj, a nie na prywatne konto w nadziei, że nie tylko ja zwrócę się do Ciebie z taką prośbą :wink: . Nie mam Twoich obiekcji. Nie reprezentuję "targetu" podatnego na taką formę reklamy. Z zαsady nie klikam w zielone. Rozumiem i szanuję punkt widzenia właściciela portalu i nie oczekuję rezygnacji z tego rozwiązania. Ale jeśli mogę przynajmniej u siebie czγtać czyjś tekst bez wrażenia, że ktoś wykorzystuje jego autora bo chce mi przy okazji coś sprzedać, to jestem bardzo zainteresowany takim patentem.

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Pt 04 gru, 2009
przez TomekN
Cześć!

Faktycznie od czasu do czasu rozbijam częściej zazieleniane słowa spacjami, zwłaszcza w krótkich postach, których inaczej nie da się czytać - spod wyskakujących przy byle ruchu myszy okienek po prostu nie widać takstu.

Dzisiaj zauważyłem, że reklama przestaje być kontekstowa, a słowa chyba dobierane są losowo - np. w tym momencie aktywny jest link ze słowa "wynagrodziłaby" w pierwszym poście tego wątku.

Wydaje mi się, że nasilenie tej reklamy powoli zbliża się do granic mojej - i chyba nie tylko mojej - tolerancji. Może się okazać, że wzrastająca uciążliwość omijania reklam w celu odczytania fragmentu tekstu w końcu mnie zniechęci do regularnego zaglądania tutaj.
Boję się jednak, że dla reklamodawcy cenni są przde wszystkim nowi użytkownicy i argument nieskuteczności lub nawet antyskuteczności reklamy wobec stałych bywalców nie ma żadnej wagi.

Pozdrawiam, Tomek

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Pn 07 gru, 2009
przez Czort
Mam pomysł. Nie wiem jakiej przeglądarki używacie ale u mnie na Iceweasel nie ma tego problemu. Jej windowsowy odpowiednik Firefox ma taką samą opcje mianowicie ściąganie wtyczek, a interesuje nas jedna, NoScript. Wystarczy zrobić tak:

Narzędzia-->Dodatki-->Pobierz rozszerzenia (prawy dolny róg okienka)--> w wyszukiwarce na stronie wpisujemy NoScript-->zainstaluj.

Wtyczka umożliwia nam selektywne wyłączanie skryptów w tym wspomnianego smartcontext który już staje się o wiele mniej "smart".
Muszę jednak dodać że wtyczka nie zapobiega powstawaniu linków, ona poprostu blokuje ich wyświetlanie w naszej przeglądarce. Inni użytkownicy dalej bendą je widzieć wiec to w sumie takie połowiczne zwycięstwo nad nieproszonymi gośćmi.

P.s Właściwie to teraz doczytałem że v3rt też wspomniał o tej metodzie.

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Wt 08 gru, 2009
przez Marek
Kurcze(ę)! Maciek, jesteś wielki ;). To okazało się bardzo proste. Taka "połowiczność", czyli ograniczenie tylko do mojego ekranu w zupełności mi wystarczy. Przecież każdy może zrobić to samo. Aż dziwnie wygląda teraz forum bez tego zielonego śmiecia. Wprawdzie nie mogę wklejać emotikon inaczej jak z klawiatury, ale to przecież żaden problem. Chyba że wkrótce wyskoczy jakiś inny.

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Wt 08 gru, 2009
przez Żaku
Podobnie można postąpić z AdBlockiemPlus w FF, wystarczy dodać blokowanie następujących skryptów:
||adsearch.adkontekst.pl^
||cdn.code.new.smartcontext.pl^

a żadna zielona żaba już nam nie wyskoczy, no chyba, że Paweł zmieni dostarczyciela tego badziewia.

PS: Adblock pozwala również w bardzo łatwy sposób blokować wszelkie reklamy, także te we flashu - szczerze polecam!

Re: Reklamy SmartContext na forum

Napisane: Wt 08 gru, 2009
przez Czort
Marek napisał(a):Kurcze(ę)! Maciek, jesteś wielki ;) .

Mam tylko 4 cm ponad średnią wzrostu zwykłego Polaka :mrgreen: , ale dzięki za uznanie skoro pomogłem. Adblocka też używam i w tandemie z NoScriptem nic mi nie lata po ekranie, również go polecam.

NoScript blokuje raczej wszystkie skrypty, czasem także te potrzebne. Mi to co prawda nie przeszkadza ale spotykałem się często z rezygnacją znajomych z NoScripta ze względu na "Zbyt częste klikanie by odblokować stronę".