Uwagi i propozycje zmian na forum

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Uwagi i propozycje zmian na forum

Śr 07 kwi, 2010

Hej,

Z racji debiutu forum w zupełnie nowej odsłonie, sądzę że jest dobry moment nad zastanowieniem się odnośnie formuły forum, jego wyglądu i panujących na nim zasad. Jeśli Macie jakieś uwagi, propozycje zmian, itp. - bardzo proszę o info. Jeśli okażą się trafne i możliwe do realizacji, spróbujemy je zastosować.

Zastanawiać możemy się o wszystkim:
- nowe działy / usunięcie istniejących / połączenie lub rozdzielenie
- zmiany w regulaminie i zasadach panujących na forum
- kolejni moderatorzy (jeśli będzie potrzeba i znaleźliby się chętni)
- nowe funkcjonalności forum (jeśli Możecie coś zaproponować, proszę bardzo)
- wygląd
- itp...

Pozdr!

Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Re: Uwagi i propozycje zmian na forum

Śr 07 kwi, 2010

Miałem napisać podobnego posta, ale Paweł mnie uprzedził, tak więc - czekamy na propozycje!
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Nella

Ulubione góry: Tatry i Beskidy jak narazie :)

Śr 07 kwi, 2010

skoro można tutaj to się zgłaszam :) oprócz pisanej wcześniej sugestii na czacie żeby była ramka z ostatnio poruszanymi tematami na forum ja bym jeszcze chciała żeby przywrócić to co było w poprzedniej wersji czyli szybki podgląd wypowiedzi na czacie bez konieczności logowania się na forum, teraz zauważyłam że aby to na szybkiego przeczytać muszę wklepywać moje dane a czasem nie mam czasu na logowanie a śledzę wątki regularnie więc to by ułatwiło mi życie :)

Żaku
Administrator forum

Śr 07 kwi, 2010

Mini-czat widoczny od teraz także dla gości, niestety pisanie nadal wymaga logowania, choć można to zmienić, nie zrobię tego. Choćby po to, żeby ograniczyć do minimum spamowanie.
Co do pierwszej sugestii, postaramy się, ale to wymaga trochę czasu.

Przy okazji chcę dodać, że zarówno dla gości, jak i nowych użytkowników (<4 postów) zostały wprowadzone istotne ograniczenia w użytkowaniu forum. Szczegóły te, jak i inne techniczne informacji (np. na temat edycji, usuwania postów, wielkości zdjęć w postach, itp. itd.), zostaną w najbliższym czasie podane w dodatkowym temacie.

PS: Na forum można bezpośrednio w treści postów i prywatnych wiadomości załączać pliki (nie tylko zdjęcia, teoretycznie prawie każdy plik), jednak póki co ich maksymalna łączna wielkość na serwerze to 50mb, być może się to zmieni, ale póki co nie nadużywajcie tego polecenia. A dzięki doinstalowanemu dodatkowi, zdjęcia otwierają się w rozwijanej ramce, a nie jak poprzednio - w nowym oknie.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Nella

Ulubione góry: Tatry i Beskidy jak narazie :)

Śr 07 kwi, 2010

dzięki Żaku właśnie o samą widoczność mini czatu mi chodziło :) żeby można było przeczytać czy coś dzieje się ciekawego i ew później logować żeby móc odpowiedzieć :) widać dzisiaj Administratorzy spełniają życzenia to chyba z okazji premiery nowych e-gór :D

aha jeszcze chciałam pochwalić że fajny pomysł mieliście z tą opcją szybkiej odpowiedzi bez emot :mrgreen: jakoś wydaje mi się że teraz posty się szybciej ładują i wysyłają :mrgreen:

Żaku
Administrator forum

Cz 08 kwi, 2010

Proszę bardzo, czasem spełniamy życzenia ;)

Kolejna mała zmiana, od teraz na stronie głównej obok linka do nowych postów pokazuje się również ich liczba.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Brzoza
Administrator E-GORY

Pt 09 kwi, 2010

Nella napisał(a):żeby była ramka z ostatnio poruszanymi tematami na forum

OK, jest... ale na razie na portalu :-)
www.e-gory.pl - strona główna, prawa kolumna, tuż pod newsletterem.

Zobaczę czy da się to w miarę bezproblemowo umieścić również na stronie głównej forum.

Pozdr!

Basia Z.

Pt 09 kwi, 2010

Proszę napiszcie jak wyłączyć te reklamy.
Same z siebie mnie tak nie denerwują, ale forum mi "skacze", co jest bardzo irytujące.

Może są jakieś dodatki do przeglądarek ?
Mam firefox.

W poprzedniej wersji forum tego "skakania" nie było

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Brzoza
Administrator E-GORY

Pt 09 kwi, 2010

Basia Z. napisał(a):W poprzedniej wersji forum tego "skakania" nie było

Było, było... reklamy są tak jak były dotychczas.

Tu jest trochę informacji o blokowaniu reklam: http://tiny.pl/hg4ll - szczerze polecam.

Pozdr.

Iza

Pt 09 kwi, 2010

Nie wiem, czy to tylko u mnie zniknęła opcja cytowania selektywnego? Wiem, że mogę zacytować całość i potem wyciąć to, co zbędne, ale trochę to upierdliwe.

Basia Z.

Pt 09 kwi, 2010

Nie wiem czy uda mi się wyjaśnić na czym to polega.
Owszem reklamy były ale wyświetlały się jednocześnie z forum.

Teraz jest tak - odświetla mi się forum zaczynam czytać tekst, przeczytam pół linijki i nagle wszystko mi gdzieś "ucieka" w dół bo wyświetla się ogromna i migająca reklama.
Reklama zajmuje mi 1/3 ekranu jest jaskrawa i miga, więc chcąc nie chcąc się na nią spojrzy (zresztą pewnie o to chodzi).
Jak już odnajdę 5 cm niżej linijkę, którą zaczęłam czytać to następuje kolejny "przeskok" do ostatniej nieprzeczytanej wiadomości a potem jeszcze jeden kiedy nad tym odświetla się inna reklama.

W sumie czytam wiadomość 4 razy dłużej, bo za każdym razem szukam od nowa miejsca gdzie skończyłam.

Jeszcze gorzej jest jak chcę w coś trafić myszką, bo link mi ucieka przed myszą.

Czasem dodatkowo kiedy niechcący najadę myszą na tą reklamę wyświetla mi się dodatkowe okienko ale to umiem blokować.

B.
--------------------------------------------------------------------
Najlepszy na świecie kurs przewodnicki - SKPG Gliwice :)

http://www.skpg.gliwice.pl/kurs/kurs-20132014/

Maciek B.

Ulubione góry: Wszystkie, z których widać Królową Beskidu...

Pt 09 kwi, 2010

Basia Z. napisał(a):Teraz jest tak - odświetla mi się forum zaczynam czytać tekst, przeczytam pół linijki i nagle wszystko mi gdzieś "ucieka" w dół bo wyświetla się ogromna i migająca reklama.
Reklama zajmuje mi 1/3 ekranu jest jaskrawa i miga, więc chcąc nie chcąc się na nią spojrzy (zresztą pewnie o to chodzi).
Jak już odnajdę 5 cm niżej linijkę, którą zaczęłam czytać to następuje kolejny "przeskok" do ostatniej nieprzeczytanej wiadomości a potem jeszcze jeden kiedy nad tym odświetla się inna reklama.B.

Basiu, miałem to samo, kiedy przeglądałem forum pod Internet Explorer. Nie wiem, czy zależy to tylko od przeglądarki (Brzoza odradzał Firefoxa), czy może ma źródło gdzie indziej. W każdym razie, odkąd używam Chrome w pracy a w domu Opery - jak ręką odjął.
Iza napisał(a):Nie wiem, czy to tylko u mnie zniknęła opcja cytowania selektywnego? Wiem, że mogę zacytować całość i potem wyciąć to, co zbędne, ale trochę to upierdliwe.

Szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego jak cytat selektywny. Zawsze robiłem to ręcznie, nawet teraz... :)

Z mojej strony jedna sugestia, a raczej prośba: gdyby dało się zrobić tak, że godzina dodania ostatniego wpisu w każdym wątku będzie widoczna także bez logowania... Byłbym wdzięczny. Nie zawsze mam czas logować się, tylko po to, żeby to sprawdzić.
11 + 11 = 110 !

Żaku
Administrator forum

So 10 kwi, 2010

Basia, przypomnij mi po weekendzie, a napiszę Ci co nieco o blokowaniu reklam ;)
Cytowanie selektywne będzie (mam nadzieje), ale trzeba nad tym popracować, oryginalny skrypt forum tego nie zapewnia, w starym też trzeba było to doinstalować.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

Żaku
Administrator forum

So 10 kwi, 2010

Póki co zmieniłem kod odpowiadający za otwieranie linków z postów. Wszystkie, zarówno te wpisywane bezpośrednio w post, jak i te z BBCode jeśli są linkami zewnętrznymi, powinny się otwierać w nowych oknach, a jeśli są wewnętrzne (czyli prowadzą do innych działów forum), to powinny otwierać się w tym samym oknie.
Link do strony www umieszczonej w profilu również powinien otwierać się w nowym oknie.

Test poniżej:
http://www.onet.pl
link
viewtopic.php?f=19&p=41913#p41913
link do forum

W razie wykrycia jakichś nieprawidłowości proszę o info.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

buba

Ulubione góry: .

Pn 12 kwi, 2010

mam identycznie jak basia... wyskakujace reklamy (jeszcze takie wsciekle migajace) , uciekajace w dol posty, chce kliknac aby cos tworzyc a tu otwieraja sie nowe stronki z reklamami..

nie daloby sie tego jakos "odgornie" wylaczyc? zagladam na bardzo wiele forow i nigdzie czegos takiego nie ma... nic nie musze blokowac..
wiec problem chyba nie lezy w mojej przegladarce?
"ujrzałam kiedys o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest w ynikiem tego, że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..

Następna strona
Powrót do e-gory.pl