uwagi

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

aaa

Ulubione góry: Tatry

uwagi

So 22 maja, 2010

1. po co jest moderacja przed pisaniem postu? jeśli są spam boty wystarczy captcha, nie istnieje na dzień dzisiejszy bot, który to ominie

2.
Aktualnie sesja trwa 900 sekund = 15 minut (po tym czasie bezczynności forum wylogowuje użytkownika). Jeżeli dla Ciebie jest to za krótko, to pisz post w notatniku, a później dopiero skopiuj na forum. Mnie tam zawsze udaje się zmieścić w tym czasie, a jeśli ktoś pisze jakąś dłuższą relację, to nieodpowiedzialne jest, że nie robi tego w zewnętrznym programie. Przecież internet nie jest 'pancerny' i zawsze może się stać coś, przez co stracimy swoje wypociny, czy to aż tak ciężko zrozumieć?

no ta wypowiedz Żaku to mnie rozwaliła doszczętnie... :lol:
a co do tego ma sesja 15 minutowa sesja logowania? wiesz chociaż co to sesja logowania? bo jestem pewny, że nie :), może opiszesz przykładowy scenariusz włamania, dlaczego jest 15 min sesji :D? to głupota, która tylko denerwuje userów, o wiele bardziej niebezpieczne jest ciągłe wpisywanie hasła, po 1 dzięki temu można je przechwycić, po 2gie hasło automatycznie wtedy jest słabsze, bo nikt nie będzie go ciągle wpisywać, najgorsze to admin, który nie ma pojęcia o bezpieczeństwie i próbuje zabezpieczać...
obciążenie serwera

kolejny punkt, który mówi o ignorancji... wiesz gdzie przechowywane są sesje? ciągła zmiana sesji obciąża serwer bardziej od ponownego logowania, jeśli w ogóle można mówić tu o obciążeniach przy takiej liczbie userów (u mnie jest po 2,5tyś osób online)

Powrót do e-gory.pl