Propozycje zmian na forum

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Brzoza
Administrator E-GORY

Ulubione góry: Karpaty Ukraińskie

Propozycje zmian na forum

Cz 19 lip, 2012

Hej :)

Reagując na prośby oraz analizując tematykę poruszaną najczęściej na forum, mam kilka propozycji. Są to opcje warte zastanowienia się, nic jeszcze nie jest postanowione - będę wdzięczny zarówno za Wasze zdanie na temat poniższych kwestii, jak i własne propozycje, nie ujęte w wykazie.

1. Ogłoszenia drobne na forum.
Temat chodzi mi po głowie od pewnego czasu, zwłaszcza, że padł dział ogłoszeń drobnych na e-gory.pl (z braku czasu i możliwości chyba nie uda mi się go przywrócić). Może dopuścimy ogłoszenia typu kupie / sprzedam / szukam towarzysza wyprawy? Oczywiście tak jak w przypadku całego forum czytać mogą wszyscy, pisać zarejestrowani. Można by również ustawić automatyczne kasowanie posta po jakimś czasie, np. 3-6 miesięcy... dłużej dla szukam towarzysza, krócej dla kupię / sprzedam.

2. Noclegi w górach - dyskusja.
Propozycja jest, aby z wątków 'Rozmowy o górach' (przede wszystkim) oraz 'Wyprawy wyjazdy' wydzielić dział na temat szeroko pojętych noclegów w górach. Począwszy o wątków gdzie ktoś wtyka Błatniej czy Markowym, przez pytania o polecaną bazę noclegowa gdzieś tam, na pytaniach czy w górach można pod namiotem a jeśli tak to gdzie... Dział służyłby wyłącznie dyskusjom, niedopuszczalne byłyby oferty obiektów noclegowych.

3. GPI - Górski Przewodnik Internautów
Dział nie działa (był padł po migracji forum jakiś czas temu). Próbowaliśmy go reanimować ale bez efektu. Może ktoś z Was, biegły w phpbb oraz MySQL mógłby coś zaradzić? Część materiałów jest przeniesiona do odpowiedniego działu na e-gory.pl. Jeśli się nie uda go reanimować, może usuniemy ten dział?

4. Rozkłady jazdy
Dział wybitnie nazwijmy to społecznościowy, budowany przez Was. Pojawiła się propozycja aby powstał dział, w którym poblikowane by były posty ze zdjęciami wiat przystankowych w różnych górskich lokalizacjach. W temacie wątku byłaby lokalizacja miejsca, zaś w treści - załącznik ze zdjęciem tabliczki przystankowej. Dział miałby sens, gdyby rzeczywiście pospolite ruszenie e-górowiczów zaczęło by fotografować rozkłady i publikować w odpowiednim dziale.

* * *

Z ogólnych, racjonalizatorskich pomysłów, jest opcja, aby przejrzeć forum pod kątem nieaktywnych linków w postach. Oczywiście ręczne przeglądanie i przeklikiwanie ponad 55 tysięcy postów nie wchodzi w grę - więc może ktoś z Was, zorientowanych, w phpbb zna jakieś rozwiązanie, np. jakiś MOD, który można doinstalować i sobie z tym automatycznie poradzić?

W rozwinięciu powyższego, mile widziane propozycje zmiany/rozszerzenia funkcjonalności forum, doinstalowanie nowych bajerów :) itp.

Czekamy na inne propozycje oraz uwagi do powyższych.

lucyna

Ulubione góry: teren moich uprawnień

Re: Propozycje zmian na forum

Pt 20 lip, 2012

Poświęcić jeden dział Bieszczadom i szeroko rozumianej okolicy :wink:
http://www.grupabieszczady.pl/

Ariel Ciechański
Administrator forum

Ulubione góry: Karkonosze, Izerskie, B. Sądecki, B. Żywiecki.

So 21 lip, 2012

Pawle, przede wszystkim zacząłbym albo od zmiany silnika forum, albo od sposobu rejestracji. Moja codzienna lektura forum (teraz jestem na urlopie, więc rzadziej jestem on-line) zaczynała się od walki ze spambotami. Co do reszty mam mieszane uczucia. Osobiście rażą mnie oferty handlowe osób rejestrujących się tylko w tym celu. Tu powinny być też jasne reguły ;-).
Co do reguły recenzji noclegów - sugeruję, by opinie mogli zamieszczać użytkownicy np. z dorobk,iem 25 postów. Pieniacze nim nastukają taką liczbę pustych, może zdążą ochłonąć ;-).
Przy okazji prośba do Ciebie i Łukasza o ogarnianie kuwety jak jestem gdzieś na wyjazdach. Od 20 sierpnia dalej waruję jak pies na straży regulaminu forum ;-).
Pozdrawiam
CAr.

Brzoza
Administrator E-GORY

So 21 lip, 2012

Ariel Ciechański napisał(a):Moja codzienna lektura forum (teraz jestem na urlopie, więc rzadziej jestem on-line) zaczynała się od walki ze spambotami..

Otóż spieszę poinformować, że to już przeszłość (jak na razie). Od kilku dni często sprawdzam forum pod tym kątem i jak na razie jest miodzio :) Wszystko z powodu aktualizacji forum oraz zamienionego potwierdzenia rejestracji z domyślnego phpbb na reCAPTCHA. Teraz już żaden spambot się nie może przebić, a rejestrują się wyłącznie prawdziwe osoby, z krwi i kości :)

W nawiązaniu do blokady dla spambotów, usunąłem też (chyba prawie wszystkie) fikcyjne konta założone przez spamerów, którym udało się obejść poprzednią CAPTCHA. Nie uwierzycie, ale liczba zarejestrowanych userów spadła z około 5500 do 2500.

Brzoza
Administrator E-GORY

Pt 27 lip, 2012

Brzoza napisał(a):3. GPI - Górski Przewodnik Internautów
Dział nie działa...

Już działa. Błąd w kodzie został znaleziony i poprawiony - dzięki jednemu z forumowiczów, przed którym chylę czoła :)

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

N 29 lip, 2012

Wiem, że uporządkowanie postów w działach pod kątem treści byłoby żmudną robotą. To stajnia Augiasza i chyba już nie warto się za nią brać. Ale można coś z tym zrobić na przyszłość. Chodzi mi o niewłaściwe wykorzystywanie działów "Wyprawy, wyjazdy" i "Fotografia górska".
Pierwszy, według opisu na stronie głównej forum, ma służyć relacjom z wyjazdów odbytych i dzieleniu się informacjami praktycznymi, a służy głównie poszukiwaniu kompanów na wyjazdy planowane. Drugi ma służyć wymianie doświadczeń entuzjastów fotografii, ale pełni głównie funkcję pierwszego. Przeważają tam fotorelacje z wyjazdów.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

gobo
Moderator

Ulubione góry: puste

N 29 lip, 2012

Marek napisał(a): a służy głównie poszukiwaniu kompanów na wyjazdy planowane

Gdzie zatem zamieszczać takie ogłoszenia?

Sebastiano

Ulubione góry: Chrobacza Łąka - Beskid Śląski

Cz 02 maja, 2013

Chciałbym żeby na forum można było wrzucić zdjęcia w oryginalnym rozmiarze.
"W życiu chodzi o to żeby wszystko wyszło, choć nie zawsze się to udaje".

Avokado
Administrator forum

Ulubione góry: Tatry, Beskid żywiecki

Śr 06 sie, 2014

Hej,
przypominam, że taki temacik istnieje. Nie jesteśmy tylko aby stać na straży spamerów, moralności itp.
Głównym zadaniem jest sprawić aby Wam się lepiej korzystało z forum.
Dlatego jeżeli macie jakieś postulaty, propozycje zmian to zapraszam do udzielania się.
Uprzedzam pytanie nie dowozimy pizzy :D.
https://www.facebook.com/PolishPamirExpedition2014/ Oficjalny funpage wyprawy.

Dominik Malirz

Neno

Ulubione góry: Dolomity

Cz 07 sie, 2014

Sebastiano napisał(a):Chciałbym żeby na forum można było wrzucić zdjęcia w oryginalnym rozmiarze.

Albo przynajmniej 1025x
Nad tym ubolewam od początku gdy tu zawitałem.

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Cz 07 sie, 2014

Tyle, że serwer ma zapewne jakąś tam przestrzeń dyskową do dyspozycji. Jeżeli zaczniemy wrzucać zdjęcia w większych rozmiarach, to może się dość szybko zapchać.
To raz.
Dwa, że duże zdjęcie włożone do treści posta rozciąga okno wszerz, a to już niekoniecznie wygodnie się czyta. Chyba, że możliwe byłoby wyświetlenie miniatury powiedzmy szer. 480px z możliwością powiększenia "na żądanie".
Trzy, że bez tego zabiegu zdjęcia w większej liczbie ładowałyby się zapewne dość długo.

Piszę w trybie przypuszczającym, bo moja orientacja techniczna w temacie jest średnia.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

krzysztofffek

Ulubione góry: nie ma jeszcze

N 10 sie, 2014

można też zdjęcia wrzucać na inny zewnętrzny serwer do tego przeznaczony... ja na innym forum tak robię i nie ma przy tym jakiś większych problemów...

Avokado
Administrator forum

Wt 12 sie, 2014

Lucass ma rację.
Podsyłam link do zewnętrznego uploada :
http://imgur.com/
Można tutaj wrzucać pojedyncze zdjęcia w oryginalnym rozmiarze a także tworzyć galerie.

Temat zdjęć zamykam.

Inne propozycje ?

Dominik Malirz

Avokado
Administrator forum

N 26 paź, 2014

Witajcie, narodziły się jakieś propozycje usprawnienia forum ?

Dominik Malirz

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Pt 31 paź, 2014

Co jakiś czas proponuję przeniesienie mini czatu na górę głównej strony forum żeby rzucał się w oczy. Ani razu nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego nie.
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Następna strona
Powrót do e-gory.pl