Obiekcje dotyczące regulaminu i działania forum

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Avokado
Administrator forum

Ulubione góry: Tatry, Beskid żywiecki

Obiekcje dotyczące regulaminu i działania forum

Wt 23 wrz, 2014

Proszę o zamieszczenie swoich obiekcji, sprzeciwów a także pytań dotyczących regulaminu i działania forum.
https://www.facebook.com/PolishPamirExpedition2014/ Oficjalny funpage wyprawy.

Dominik Malirz

Lucass
Administrator forum

Ulubione góry: Małe Pieniny i Kan-goory ;-)

Re: Obiekcje dotyczące regulaminu i działania forum

Śr 24 wrz, 2014

Marku pozwól, że odpowiem Ci tutaj na czatowe wątpliwości.
Regulamin jest precyzyjny.
Precyzyjnie określa, że ograniczenia mogą zostać wprowadzone wszędzie i w stosunku do wszystkich oraz w każdej chwili. To są szerokie uprawnienia, ale na pewno nikt z nas nie będzie dążył do zamordyzmu i wykorzystywania ich w pełni. Ich cel jest mam nadzieje jasny. Naszą intencją nie jest utrudnianie komukolwiek życia, tylko uniemożliwienie na forum działalności marketingowej, która jak mi się dotąd wydawało i Tobie przeszkadza.
Nie widzę innej możliwości (jeżeli Ty widzisz, prosimy o wskazówki) dokonania tego, jak poprzez wprowadzenie akceptacji postow nowo zarejestrowanych użytkowników przed ich opublikowaniem. Choć i tak jest to środek nie w pełni skuteczny, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że są na forum użytkownicy z większym "stażem" postowym i czasowym, którzy okresowo się uaktywniają i w mniej lub bardziej zawoalowany sposób usiłują nas przekonać do takich czy innych produktów/sklepów. Jeżeli chcesz, mogę Ci na pw podesłać ze 3 przykłady.
Regulamin nie mówi wprost o nowych użytkownikach, bo może się okazać, że będzie trzeba wprowadzić takie ograniczenie również w stosunku do użytkownika juz zakorzenionego, ze względu na jego dotychczasowy "dorobek".
Dlaczego regulamin nie określa dokładnie gdzie, wobec kogo i do jakiego momentu są stosowane ograniczenia?
Po pierwsze dlatego, że powinien być elastyczny - z biegiem czasu sytuacja może się zmienić i zajdzie potrzeba zmiany zakresu działań - w którąkolwiek ze stron. Być może w niektórych działach nie będzie potrzebne, a być może gdzie indziej próg ilościowy postów trzeba będzie podnieść. Po co mamy za każdym razem zmieniać zbyt szczegółówy regulamin?
Po drugie łatwiej walczy się z wrogiem, który nie zna pozycji naszych wojsk. Jeżeli rozumiesz co mam na myśli. :)
Po trzecie dlatego, że każdy przepis powinien być prostszy niż ustawa o podatku dochodowym, która usiłując dookreślić wszelkie możliwe przypadki staje się niezrozumiała nawet dla prawników.

Sprawa użytkownika który nie mógł pisac w dziale sprzętowym nie była odosobnionym przypadkiem. (EDIT: Nie chodziło stricte o pisanie, ale o zakładanie nowych tematów) Zareagowaliśmy od razu po otrzymaniu konkretnie dwóch sygnałów. Był błąd w ustawieniach uprawnień dostępowych do działu, który to błąd powstał w momencie tworzenia nowej grupy użytkowników i dotyczył całej tej grupy. Nie miało to nic wspólnego z regulaminem jako takim.

Na koniec dodam tylko, że ilość spamu przedostającego się na forum od czasu wprowadzenia ograniczenia spadła drastycznie. A i ilość prób jest o wiele mniejsza. I generalnie o to nam chodziło.

Oczywiście jeżeli uważasz, że administracja/moderacja forum nie działa w sposób właściwy, naduzywa swoich praw czy nie dopełnia obowiązków, przyjmiemy (przynajmniej ja) każdą krytykę. Tak od Ciebie jak i od innych. Byłoby miło, gdyby była konstruktywna.
Regulamin nie podlega dyskusji, ale o nim także dyskutować można.
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
And when I die I expect to find Him laughing
- Martin Gore - DM

horus

Ulubione góry: Tatry

Śr 24 wrz, 2014

Z tego co widzę w ostatnim czasie - to dość sporo zmniejszyła się ilość "reklamodawców" - co pewnie jest Waszą zasługą.

Chyba faktycznie najpewniejszym najlepszym rozwiązaniem jest akceptacja postów nowych użytkowników przed opublikowaniem. Jednak forum jest już dość sporych rozmiarów - zatem wiąże się z to ze sporym nakładem pracy. Dlatego też jeżeli się tylko da - to można by niektóre elementy zautomatyzować.

Na pewno dobrym rozwiązaniem byłoby opóźnienie możliwości zakładania nowych tematów od daty rejestracji dla nowych użytkowników, i to nie tylko jeżeli chodzi o sprzęt ale ogólnie, ponieważ pomysłowość w konstruowaniu tekstów dla niektórych nie zna granic.

Jeżeli byłoby to możliwe to również wrzuciłbym takowe opóźnienie na wklejanie linków - myślę, że spory procent niepotrzebnych reklam jest w postaci odnośników do konkretnych firm czy produktów - dlatego gdy dany delikwent nie będzie miał możliwości krótkiego skierowania czytającego w odpowiednie miejsce i będzie musiał zadać sobie troszkę trudu w opisania wszystkiego słowami - w jakimś stopniu myślę zredukuje to potencjalnych "reklamodawców"
Horus / Seth www.seth.com.pl /

Avokado
Administrator forum

Śr 24 wrz, 2014

Natłokiem pracy nie ma się co martwić - od tego jesteśmy. Wszystkie proponowane przez Ciebie opcje horus są dosyć skomplikowanymi operacjami w skryptach, które nie są warte zachodu.. Ponieważ ostatnio jak słusznie zauważyłeś reklamodawcy dostają konkretnie po tyłku.
Co do wypowiedzi marka.. To Administracja i Moderatorzy decydują kiedy ograniczenia bądź akceptacja postów jest stosowana. Wynika więc iż może być stosowana z automatu, na przemian, w kratkę, w linię, losowo, alfabetycznie itp. Mamy w tym totalną dowolność. Odnoszenie się do braku poprawnego polonistycznie regulaminu jest ciosem poniżej pasa..
Nikt nie zabrania Ci zredagowania regulaminu poprawnie (według Ciebie) językowo... Droga otwarta.

Dominik Malirz

Marek

Ulubione góry: Małe Pieniny

Śr 24 wrz, 2014

Chłopięta, chyba widzicie burzę w szklance wody. Ale cóż… taka uroda komunikacji tylko przy pomocy literek. Zamiast się emocjonować, przenosząc problem z zakamarka na forum, warto było przeczytać tekst na miniczacie na chłodno. Widać tam wyraźnie, że to tylko szklanka wody. A jeśli nie widać, to jest jeszcze możliwość komunikacji zwrotnej. Najlepszym do niej narzędziem jest PW. Ale jeśli wolicie o tym rozmawiać na forum (czy raczej Avokado woli), to OK. Napiszę zatem na początku, co wydarzyło się na miniczacie, bo tam wpisy nie są trwałe.
Chłopak (chyba), którego wpis już zniknął, zapytał o to, jak może napisać post w dziale sprzętowym, bo chce zapytać o buty (czy cośtam).
Z obecnej wersji regulaminu nie wynika, że posty nowych użytkowników są przed publikacją zatwierdzane, choć jest jasne, że administracja zwalcza inwazję buzzmarketerów także przez wprowadzenie tam prawa do zatwierdzania wpisów wybranych osób lub w wybranych miejscach forum. Wziąłem zatem gościa za gimnazjalistę, co nie uważał na informatyce i wyłożyłem rzecz łopatologicznie:
„Klikając w nazwę działu. Albo w ten link: viewforum.php?f=1 ;). Jeśli chcesz założyć nowy wątek, sprawdź w wyszukiwarce, czy temat już nie istnieje. Jeśli jest, to pisz pod ostatnim postem, a jeśli nie, to na stronie działu kliknj na polu >>ROZPOCZNIJTEMAT<< i klikaj na zdrowie w oknie edycji, które Ci się otworzy. Z regulaminu forum nie wynika, by pierwsze wpisy nowych użytkowników wymagały zatwierdzenia, więc wątek powinien pojawić się od razu.”
Zamiast autora pytania (który chyba stracił zainteresowanie rozwiązaniem problemu), na czacie odezwał się moderator (Lucass):
„Oj Marku... A kiedy ostatnio czytałeś Regulamin? ;)
A administrator (Avokado) dodał:
„4 pkt regulaminu się kłania :twisted: . Z resztą czytałeś.. viewtopic.php?f=6&t=8800”
Fajne te różki. Strach się bać :). Faktycznie czytałem. Czyli pytający to nie niedouczony gimnazjalista, tylko nowy użytkownik, który nie może napisać postu, ale nie wie dlaczego. Jest ofiarą wojny z szeptaczami albo jest z góry podejrzany o buzzmarketing, zanim wkleił pierwszy link, ale o tym nie wie. Bo nikt mu nie napisał, że musi czekać na akceptację. A ja - nie potrafię zrozumieć tego, co stoi czarno na białym, choć sam pytałem wcześniej o powód zmian w regulaminie. Tyle, że czarno na białym to pisał kiedyś Żaku, gdy zmagał się z botami. Nowy użytkownik wiedział (a raczej mógł wiedzieć, bo miał dostęp do informacji), że obejmuje go procedura zatwierdzania postów przed publikacją.
Wkrótce Lucass dodał:
„Wracając do tematu. Usunęliśmy (tzn Avokado) bład w skryptach i nowi uzytkownicy juz bez problemów mogą zakładać nowe tematy w dziale sprzętowym”.
Czyli to nie świadome ograniczenie aktywności forumowych debiutantów, tylko błąd. Po co więc gadki o regulaminie?
Napisałem zatem:
„Regulamin ostatnio czytałem tuż przed poprzednim wpisem tutaj. I powtarzam, z regulaminu nie wynika konieczność zatwierdzania wpisów. Administracja przyznaje sobie takie prawo, ale to nie znaczy, że jest obligatoryjną zasadą. Tym bardziej, że to prawo przyznała sobie >>w poszczególnych dzialach lub tematach albo w stosunku do wybranych użytkowników<<. Może skonsultujcie ten regulamin z jakimś prawnikiem, lub chociaż z polonistą? ;)
Lucass odpisał:
„Zgodnie z tym punktem regulaminu reguła ta została wprowadzona w stosunku do nowych użytkowników, więc nie bvardzo wiem o co Ci chodzi i gdzie widzisz potrzebę konsultacji”.
Ups, czyli błąd to nieistotny pikuś, informacja że nowi użytkownicy już bez przeszkód mogą zakładać wątki to ściema (choć widziałem przecież na forum post z zadanym jesienią pytaniem o letnie spodnie i linkiem do jakichś gaci), ale głównym powodem jest szlaban dla nowych. Wraca zatem pytanie, czemu się o tym nowym nie pisze i muszą kombinować na czacie albo zgadywać, że regulaminowi >>niektórzy<< to właśnie oni? OK. Lucass pyta, więc odpowiadam:
„Intencji zmian w regulaminie jest świadoma tylko administracja i może moderatorzy. Dla użytkownika ma znaczenie to, co stoi w regulaminie. Ważne, by był precyzyjny. A nie jest. Nie sugeruję szukania porady prawnej, tylko pomocy w precyzyjnym ujęciu zasad. Zgdodnie z czwartym punktem zatwierdzanie postów jest prawem administracji w odniesieniu do >>poszczególnych działów lub tematów albo w stosunku do wybranych użytkowników<<. Gdzie jest napisane, że >>wybrany<< znaczy nowy? Gdzie jest napisane, ze >>ma prawo<< oznacza, że to prawo jest >>z automatu<< stosowane? Co znaczy konkretnie termin >>poszczególnych<<? Jeśli dotyczy to wszystkich działów, to powinno być napisane wszystkich. A jeśli poszczególnych, to znaczy, że każdego osobno, wedle jakiegoś niesprecyzowanego kryterium. I wreszcie jak się to ma do usuwania błędów w skrypcie? Chlopak nie mógł pisać, bo był błąd, ale już może. A regulamin się w tym czasie nie zmienił. I nie pisz mi proszę, że regulamin nie podlega dyskusji (jeden z ostatnich punktów regulaminu). Bo to by znaczyło, że w regulaminie można bez konsekwencji umieścić każdą bzdurę”.
Po tym czytam wpis Avkado:
„Marku opisz problem tutaj viewtopic.php?f=6&t=8844”
No bez jaj. Znowu? Przecież już opisałem go na czacie.
Lapetti korzysta z nowej płaszczyzny komunikacji i na czacie informuje”
„Marku, moja odpowiedź jest tu viewtopic.php?f=6&t=8844&p=79125#p79125”.
OK. Może być na forum.

Lucass napisał(a):odpowiem Ci tutaj na czatowe wątpliwości.
Regulamin jest precyzyjny.
Precyzyjnie określa, że ograniczenia mogą zostać wprowadzone wszędzie i w stosunku do wszystkich oraz w każdej chwili. To są szerokie uprawnienia, ale na pewno nikt z nas nie będzie dążył do zamordyzmu i wykorzystywania ich w pełni. Ich cel jest mam nadzieje jasny. Naszą intencją nie jest utrudnianie komukolwiek życia, tylko uniemożliwienie na forum działalności marketingowej, która jak mi się dotąd wydawało i Tobie przeszkadza.

To oczywiste. Nie trzeba mi tego tłumaczyć.

Nie widzę innej możliwości (jeżeli Ty widzisz, prosimy o wskazówki) dokonania tego, jak poprzez wprowadzenie akceptacji postow nowo zarejestrowanych użytkowników przed ich opublikowaniem. Choć i tak jest to środek nie w pełni skuteczny, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że są na forum użytkownicy z większym "stażem" postowym i czasowym, którzy okresowo się uaktywniają i w mniej lub bardziej zawoalowany sposób usiłują nas przekonać do takich czy innych produktów/sklepów. Jeżeli chcesz, mogę Ci na pw podesłać ze 3 przykłady.

Czyli akceptacja postów nowych użytkowników jest jednak aktualnie stosowaną praktyką? Jak się oni o tym dowiadują? Dostają jakiś komunikat? Dostał go człek pytający na czacie jak się tu posty pisze? Jeśli odpowiedź na dwa ostatnie pytania brzmi tak, to nie ma sprawy. Szkoda, że nie wyjaśniliście tego od razu. Ale jeśli nie, to wypada wyraźnie ująć to w regulaminie, bo to jest czytelna informacja.
Przykładów nie jestem ciekaw. Czytam forum.

Regulamin nie mówi wprost o nowych użytkownikach, bo może się okazać, że będzie trzeba wprowadzić takie ograniczenie również w stosunku do użytkownika juz zakorzenionego, ze względu na jego dotychczasowy "dorobek".
.
Jeśli nowi użytkownicy po próbie wysłania wpisu otrzymują informację wyjaśniającą mechanizm blokujący publikację i powód jego stosowania, to OK. Punkt czwarty jest dość precyzyjny. Ale jeśli nie, to jakiż to problem go rozszerzyć? Czyżby był w regulaminie limit znaków? ;)

Dlaczego regulamin nie określa dokładnie gdzie, wobec kogo i do jakiego momentu są stosowane ograniczenia?
Po pierwsze dlatego, że powinien być elastyczny - z biegiem czasu sytuacja może się zmienić i zajdzie potrzeba zmiany zakresu działań - w którąkolwiek ze stron. Być może w niektórych działach nie będzie potrzebne, a być może gdzie indziej próg ilościowy postów trzeba będzie podnieść. Po co mamy za każdym razem zmieniać zbyt szczegółówy regulamin?
Po drugie łatwiej walczy się z wrogiem, który nie zna pozycji naszych wojsk. Jeżeli rozumiesz co mam na myśli. :)
Po trzecie dlatego, że każdy przepis powinien być prostszy niż ustawa o podatku dochodowym, która usiłując dookreślić wszelkie możliwe przypadki staje się niezrozumiała nawet dla prawników.

Znów piszesz rzeczy oczywiste. Poza tajemnicą wojskową w "walce z wrogiem". Ja bym postawił na prewencję. Jeśliby w regulaminie stało jak byk, że buzzmarketing jest usuwany bez względu na staż autora, to może ci wyrobncy sieci, co regulamin przeczytają, odpuściliby sobie próby?

Sprawa użytkownika który nie mógł pisac w dziale sprzętowym nie była odosobnionym przypadkiem. (EDIT: Nie chodziło stricte o pisanie, ale o zakładanie nowych tematów) Zareagowaliśmy od razu po otrzymaniu konkretnie dwóch sygnałów. Był błąd w ustawieniach uprawnień dostępowych do działu, który to błąd powstał w momencie tworzenia nowej grupy użytkowników i dotyczył całej tej grupy. Nie miało to nic wspólnego z regulaminem jako takim
.
To znaczy, że nie mógl założyć wątku z dwóch powodów, a bez błędu w skrypcie nie mógłby z jednego?

Na koniec dodam tylko, że ilość spamu przedostającego się na forum od czasu wprowadzenia ograniczenia spadła drastycznie. A i ilość prób jest o wiele mniejsza. I generalnie o to nam chodziło.

Fajnie, choć nie to jest powodem tego bełtana w szklance. Mowa o blokowaniu debiutantów. To znaczy, że cel uświęca środki, a utrudnienia na starcie to forma selekcji? ;)Słabsi padają. Autor pytania najwyraźniej nie dał rady zostać pełnym użytkownikiem forum, choć może milczy z innego powodu.

Oczywiście jeżeli uważasz, że administracja/moderacja forum nie działa w sposób właściwy, naduzywa swoich praw czy nie dopełnia obowiązków, przyjmiemy (przynajmniej ja) każdą krytykę. Tak od Ciebie jak i od innych. Byłoby miło, gdyby była konstruktywna.
Regulamin nie podlega dyskusji, ale o nim także dyskutować można.

Jasne. Nie mam problemów z szukaniem dziury w lejku. Dzięki za obszerne wyjaśnienie.

Avokado napisał(a):Co do wypowiedzi marka.. To Administracja i Moderatorzy decydują kiedy ograniczenia bądź akceptacja postów jest stosowana. Wynika więc iż może być stosowana z automatu, na przemian, w kratkę, w linię, losowo, alfabetycznie itp. Mamy w tym totalną dowolność. Odnoszenie się do braku poprawnego polonistycznie regulaminu jest ciosem poniżej pasa.

Przepraszam, że wtrącam się do rozmowy z horusem, ale wydaje Ci się. "Wolnoć Tomku w swoim domku". A to nie jest Twój domek. Ciekawe, że piszesz moje imię małą literą, a nazwy Administracja i Moderatorzy wielką. Czyżby megalomania? ;) No i słabą masz klatę, skoro czujesz tu jakieś ciosy.

Nikt nie zabrania Ci zredagowania regulaminu poprawnie (według Ciebie) językowo... Droga otwarta
.
To chyba nie do horusa? ;)
Jeśli do mnie, to po co miałbym to robić? To nie moje zadanie. Jestem użytkownikiem i interesuje mnie forum przyjazne użytkownikom. Twoim zadaniem (skoro się za to wziąłeś) jest dbać o to, żeby takie było.
Wirklich; ein zehnfach interessantes Land dieses Schlesien!
(Goethe)

http://przyslop-potocki.pttk.pl
http://aim-gory.blogspot.com/

Avokado
Administrator forum

Śr 24 wrz, 2014

Marku, tak więc do Twojej informacji:
- my nie mamy nic do ukrycia. Niech sprawa zostanie rozwiązana na forum, a nie na czacie..
- mała litara jest spowodowana niedopatrzeniem .. wybacz
- mój domek to nie jest.. ale ja/my tu trzymamy porządek tak więc my sprzątamy tutaj dla Was a nie dla siebie..
- akceptacja postów jest wprowadzona w stosunku do nowych użytkowników których dorobek "postowy" nie przekracza trzech postów... Po przekroczeniu progu 3 postów stają się normalnymi użytkownikami o pełnych prawach.
-Cóż coś tu jest nie tak skoro piszesz "nie Twój domek" , "I nie pisz mi proszę, " rościsz sobie jakieś prawa do forum??
-Błąd w skrypcie polegał na tworzeniu tematu a nie zamieszczeniu postu..
- Dajemy Wam wolną rękę.. o większość rzeczy się pytamy na forum.. Wy tworzycie forum, jesteście ważni.. Ale kiedy nikt się nie odzywa na dany temat, to my podejmujemy decyzję.. I proszę nie mieć w tym wypadku do nas pretensji ..

Dominik Malirz

Lucass
Administrator forum

Cz 25 wrz, 2014

A ja dodam tylko, że użytkownik, wobec którego działa akceptacja postów, bezpośrednio po naciśnięciu przycisku "wyślij" zostaje powiadomiony komuinikatem wyświetlonym bezpośrednio na ekranie, że post oczekuję na akceptację.
O jego ewentualnym zatwierdzeniu lub odrzuceniu zostaje powiadomiony e-mailem z podaniem powodu odrzucenia.

Pytanie kolegi ---LCQ--- na czacie było spowodowane tym, że nie miał aktywnego przycisku "Rozpocznij temat", a nie tym, że pisał, ale nie było to publikowane. Gdyby nie błąd, mógłby załozyć nowy temat bez przeszkód, o ile oczywiście zostałby on zaakceptowany.
Zresztą jak widać, był chyba zainteresowany tylko i wyłącznie włożeniem paru linków, ktore i tak musiały zostać usunięte, bo od momentu napisania jedynego posta się nie zalogował.

Czytając ten wątek mam nieodparte wrażenie, że w konkurencji dzielenia włosa na czworo mamy kwalifikację olimpijską w kieszeni...
www.wedrowki.com
I don't want to start any blasphemous rumours / But I think that God's got a sick sense of humour
- Martin Gore - DM

Błędny Rybak

Ulubione góry: Beskid Niski, Beskid Wyspowy

Wt 21 paź, 2014

E tam, kwalifikację olimpijską. Może to perfekcjonizm albo zaledwie pedanteria albo i profesjonalizm a może po prostu samcza utarczka, za przeproszeniem.;-)

Czy mój stary pomysł o przeniesieniu miniforum na górę strony gdzie będzie dobrze widoczny po otwarciu strony głównej forum, jest tak niemądry że nikt nie wytłumaczy mi dlaczego?
Ой верше мій верше, мій зеłеній верше. юż ми так не будє, юż ми так не будє, як ми буłо перше.

Avokado
Administrator forum

Wt 21 paź, 2014

Ze względów estetycznych oraz kompozycyjnych temat przenosin pozostaje zamrożony.. Jeżeli pozostają obiekcje proszę o precyzyjne dobranie pytań a chętnie odpowiem.

EDIT:
Chodzi także o funkcjonalność... jeżeli nowe wątki będą na górze.. to maksymalnie bedą mogły być 3 aby nie zburzyć kompozycji strony głównej..
W obecnej chwili jest widoczne o wiele, wiele więcej.

Dominik Malirz

Marek

N 02 paź, 2016

Czy rosnąca popularność Internetu mobilnego i - w efekcie - pisania na mało funkcjonalnych w edycji tekstu ekranikach telefonów oznacza, że wymóg pisania na forum po polsku nie dotyczy już stosowania spacji, wielkich liter i znaków diakrytycznych oraz przestankowych?
Niestety, egzekwowanie tego we wpisach byłoby już "zawracaniem Wisły kijem", ale przynajmniej tytuły wątków mogłaby moderacja poprawiać.
Przegląd tematów na forum zaczyna powoli razić niechlujnością.
(Goethe)

Lucass
Administrator forum

N 02 paź, 2016

Masz rację. Ale tak moderacja jak i administracja może pewne rzeczy przeoczyć, bo nie zawsze jest czas i możliwość przeczytania wszystkiego co pojawiło się na forum od poprzedniego logowania.
Każdą tego typu sytuację można zgłosić poprzez kliknięcie w link "zgłoś ten post" w okienku posta po prawej stronie u góry, a wtedy na pewno zareagujemy.
:)
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Marek

Cz 06 paź, 2016

Lucass napisał(a):Ale tak moderacja jak i administracja może pewne rzeczy przeoczyć, bo nie zawsze jest czas i możliwość przeczytania wszystkiego co pojawiło się na forum od poprzedniego logowania.

Nie oczekuję przecież korekty treści wpisów czy tępienia "nieudolnych w piśmie". Wszak ta nieudolność staje się powoli normą :/.
Pisałem o tytułach wątków. Przy mizernym ruchu na forum nie ma możliwości, by administrująca i moderująca tutaj grupa absolwentów podstawówki nie widziała takich perełek jak np. "via ferrata dla Słwoacji oraz Czech". Nowa dostawa jest przecież podana na tacy po prawej - w oknie "Ostatnio na forum".
Też zajmuję się moderacją i wiem, że posprzątanie tej "biżuterii" to kilkanascie sekund na sztukę. Pikuś, tylko trzeba mieć zapłon.
Każdą tego typu sytuację można zgłosić poprzez kliknięcie w link "zgłoś ten post" w okienku posta po prawej stronie u góry, a wtedy na pewno zareagujemy :).

Jasne. Ale w tym wypadku to wyręczanie moderacji jest zbędne. Chyba, że moderacja używa forum tylko do lektury zgłoszeń w panelu moderatora. Lecz przynajmniej w Twoim wypadku widać, że moderacja także czyta i pisze w publicznej części forum.
(Goethe)

Wacek

Śr 22 lut, 2017

Mam pytanie do twórców... Próbuję wysłać odpowiedź na wiadomość, napisane jest wyślij, naciskam a wiadomość przechodzi mi do folderu "do wysłania" zamiast się wysłać. Poza tym mam 3 przyciski "przejdź" - do czego ja mam tam przejść? Tak skomplikowanej nawigacji to ja dawno nie widziałem. Gorzej niż w menu Motorolli... Potem zaznaczam wiadomości te "do wysłania" i próbuję je usunać. No i po naciśnięciu odpowiedniego klawisza się... nie usuwają. Może jakieś instrukcje jak tego używać?
Ziymia zatrzynsła się tak coby pynknonć zaro miała, a przez kosmos przewaloł się dziwny pomruk, co zdowoł sie szlochem starej baby zaczynać a krzykiem zarzinanego bajtla kończyć. Kajś na wiyrchu coś hukło, rykło, zatrzeszczało i łoroz rozwarło sie czorne niebo, a przez szkaradnie pokrzywiono dziura co się w nim zrobiła wloło się do środka złote, ciypłe światło. Zrozumieli my wtedy, co Bóg sie do nos śmieje… (wspomnienia z odnalezienia w lawinie).

Lucass
Administrator forum

Cz 23 lut, 2017

Po napisaniu i wysłaniu wiadomości przechodzi ona do folderu "do wysłania" i tam pozostaje do momentu, kiedy nie zostanie odebrana przez adresata. To jest normalne.
Ma to tę zaletę, że wiesz czy została już odebrana czy nie. Poza tym wiadomość z folderu do "wysłania" możesz jeszcze edytować.

Co do usuwania - ja też mam 3 przyciski "przejdź", ale istotny jest jeden, u mnie z prawej. Najpierw na liście zaznaczasz ptaszkiem wiadomości do usunięcia, potem z prawego rozwijanego menu wybierasz "Usuń zaznaczone", potem przyciskasz "Przejdź", a na koniec musisz potwierdzić czy na pewno chcesz usunąć wiadomości.
Wiem, ze to standardowa odpowiedź nr 1 admina, ale "u mnie działa" :wink:
www.wedrowki.com
- Martin Gore - DM

Maniek
Moderator

Ulubione góry: Tatry, Dolomity

Pt 24 lut, 2017

Hej,
Poprawcie proszę, opis działu "Rozmowy o górach". Jest tam "... że należy do zrobić ..."
Pozdrawiam,
Maniek

Następna strona
Powrót do e-gory.pl