Rangi

Mile widziane propozycje i uwagi dotyczące portalu i forum, np. nowe/inne kategorie, etc.

Moderator: Moderatorzy

Czy rangi są potrzebne, czy lepiej zrezygnowac z nich?

Ankieta wygasła Pn 03 kwi, 2006

Niech zostaną, to fajna motywacja.
12
41%
Są niepotrzebne, nakłonią tylko użytkowników do pisania bezsensownych postów.
17
59%

Liczba głosów : 29
Żaku
Administrator forum

Ulubione góry: Beskid Żywiecki

Rangi

Pt 10 mar, 2006

Od teraz na forum każdy użytkownik otrzymuje range. Polega to na tym że, im uzytkownik ma wieksza ilość postów, tym nazwa jego rangi jest wyższa. Rangi sa umieszczane pod 'nickiem', a nad 'avatarem' co można zobaczyc przy każdym poście.

Rangi mają nastepujący kolejność:

(nazwa) (ilość postów)
0. domator 0-10
1. spacerowicz 11-20
2. ceper 21-40
3. góral nizinny 41-80
4. włóczykij 81-160
5. turysta 161-320
6. wyrypiarz 321-740
7. łojant 741-1480
8. alpinista >1480

Rangi sa wprowadzone testowo, jeśli pomysł spodoba się Wam zostaną na stałe. Więc głosujcie i komentujcie ten pomysł.

Jeśli zdecydujecie o pozostawieniu rang, przy każdej z nich zostanie dodany jakiś obrazek.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Wójek Biedak

Re: Rangi

Pt 10 mar, 2006

No tak patrzę... i oczom nie wierzę... . Czytam sobie posty i żeby człowieka w średnim wieku tak od ceprów wyzywać. No i zaglądam tu..., a tu proszę jaki Kolega "mściwy". :) Myślę, że mogą zostać ale chyba to niedobrze by były motywacją do pisania. Raczej taka miękka forma uznania dla aktywności piśmiennej starszyzny plemiennej. Ponadto jako niepoprawny demokrata poddaję sugestię, by może Forumowicze popracowali wspólnie nad nazwami rang.

Żaku
Administrator forum

Pt 10 mar, 2006

Motywacja czy też forma uznania, co kto wybiera, byle nie pisać postów bezsensownych czy służacych typowemu statsiarstwu. A co do zmian w nazwach, jeśli macie jakieś sugestie to dajcie znać, ciekawe pomysły na pewno uwzględnimy.
"Nie możemy żyć wg. zasady: wszyscy przeciw wszystkim, ale tylko wedle zasady wszyscy z wszystkimi, wszyscy dla wszystkich".
Jan Paweł II
"Jeśli nie wiesz, jak należy się w jakiejś sytuacji zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie." (Antoni Słonimski)

Obrazek Obrazek

Michał

Pt 10 mar, 2006

W zasadzie to mi to obojętne czy będą czy nie, ale zagłosowałem żeby zostały można zobaczyć co z tego wyjdzie :)

Moja sugestia co do pomysłów to ten wyrypiarz takie troche dziwne ;) i może tam od 6 rangi mogły by być troszkę mniejsze wymagania co do ilości postów.

Pozdrawiam

eagle

Pt 10 mar, 2006

Cóz kiedyś była o tym mowa, ale ja osobiście jestem przeciw :lol:
Moga one motywować ludzi do pisania postów dla idei - ale jak będe to też spoko - jak narazie kwalifikuje się jako włóczykij - więc ..... to mnie sie podoba.
KW BERG CUP 2007 - sponsor pilnie poszukiwany!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze cała powierzchania auta wolna na reklamy
www.slovackykopec.cz

Czort

Ulubione góry: Karpaty

Łojejku!

Pt 10 mar, 2006

Moja subiektywna opcja to:

(nazwa) (ilość postów)
0. Turysta 0-10
1. Rozkręcony 11-20
2. Natchniony 21-40
3. Włóczykij41-80
4. Explorator 81-160
5. Wyrypiarz 161-320
6. Harpagan 321-740
7. Łojant 741-1480
8. Góromaniak >1480

Jestem takiego samego zdania co Traper.To przecież taki zwykły "bajer", poprostu zróbmy eksperyment.

Jeśli posty zacznął sie mnożyć w zastraszającym tempie to zawsze można cofnąć klasyfikację rangową
( bez problemów to wychwycimy gdy nie będziemy nadążali za odpisywaniem).

Swoją skale przerobiłem ze wzgledu na to że już np. Wojtek Biedak poczuł lekki dysonans z powodu swojej rangi. Różnie ludzie na to patrzą, a co do słowa "ceper" to słyszałem je tylko w pogardliwym znaczeniu...
(Ja osobiście mogę być nawet "Królem Lulem z krainy kredek" )

A co do przypisania ilości postów konkretnej randze, to jeszcze nie mam wyrobionego zdania, ale patrząc przyszłościowo(bardziej lub mniej) to można by troszku zwiekszyć wymagania.
===============================
Tymczasem na horyzoncie - refraktor.pl

Zbiór paplanin geologicznych - sekwencjaboumy.blogspot.com

Omnia mea mecum porto...

nowy

Ulubione góry: .

So 11 mar, 2006

Uważam że wystarczy informacja o ilości postów która znajduje się pod nickiem.
Ale jak ktoś chce się zabawić to można tak:
1- młot, (0-100)
2-zwykła pierdoła,(100-1000)
3- skomplikowany nerwicowiec.(>1000)

Michał

So 11 mar, 2006

Jeżeli już cos by miało z tego wyjśc to obstawałbym za pierwszą propozycją Żaka. No ale... w zasadzie w moim wypadku nie będzie to odgrywało żadnej roli i nie będzie miało znaczenia kto jaką ma rangę dlatego zapatruje sie na to bezstronnie, będą to będą nie będzie to nie będzie i tyle :)

Pozdrawiam!

Dodge

So 11 mar, 2006

Rangi jak dla mnie mogą zostać, może kogoś to zmobilizuje do pisania (oby z głową, dla treści, a nie dla chęci zmiany samej rangi lub własnego widzimisie). Co z tego wyniknie pokaże czas, ale nie zobaczymy jeśli nie spojrzymy. Niech oczywiście nikt się nie czuje poszkodowany, gdyż jest to dla zabawy, a nie dyskryminacji.
P.S. Dzięki temu postowi zostałem włóczykijem :lol:

jano

So 11 mar, 2006

Jasne.Też jestem za tym,żeby te rangi zostały.Na razie jestem domatorem,choć tak naprawdę to nie mogę w domu wysiedzieć i jestem tam gościnnie
Partnera w górach nie zostawia się -nawet jakby był bryłą lodu

Was

So 11 mar, 2006

W sumie propozycja średnio mi się podoba, ale może być jeśłi innym odpowiada. Dla mnie wystarczającą jest informacja o ilości postów i data rejestracji - to pokazuje ile kto na forum działa i już.
Jeśli rangi miałyby się przyjąć to rzeczywiście jestem za jakąś twórczo demokratyuczną weryfikacją ich nazw, jak proponował Wójek Biedak :)

PS
Administrator Forum - Żaku nie chcesz się włączyć w rangi?
S O K O L I K I rulez! :)
www.gawra.org
www.szwajcarka.jga.pl

Żaku
Administrator forum

So 11 mar, 2006

Was napisał(a):Administrator Forum - Żaku nie chcesz się włączyć w rangi?

Chcę, ale do czasu zainstalowania dodatkowego moda, jest to niemożliwe.
Jan Paweł II

Obrazek Obrazek

bies-czad

So 11 mar, 2006

Jeśli idzie o moje zdanie, to z jednej strony fajna sprawa. Ale moga się pojawić osoby, które będą spamowac forum tylko po to, by awansowac w "hierarchii"... Przychylam sie raczej do zdania Was'a. Ale z drugiej strony, jak nie spróbujemy, to się nigdy nie dowiemy jak to zadziała... Więc może najlepiej zdecydowac przez demokratyczne wybory (mam na mysli ankietę na górze strony)?

eagle

Re: Łojejku!

So 11 mar, 2006

Mat25 napisał(a):Moja subiektywna opcja to:

(nazwa) (ilość postów)
0. Turysta 0-10
1. Rozkręcony 11-20
2. Natchniony 21-40
3. Włóczykij41-80
4. Explorator 81-160
5. Wyrypiarz 161-320
6. Harpagan 321-740
7. Łojant 741-1480
8. Góromaniak >1480

Musze przyznać że takie rangi mnie się bardziej podobają - jak już pozostaną to może warto ustalić gremialnie ich postać ??
KW BERG CUP 2007 - sponsor pilnie poszukiwany!!!!!!!!!!!!!! Jeszcze cała powierzchania auta wolna na reklamy
www.slovackykopec.cz

Michał

So 11 mar, 2006

Jeżeli koniecznie forumowicze chcą rangi to bardziej jestem za propozycją Żaka, są one bardziej powiązane z tematem gór. był bym za tamtymi. Chcoiaz ankieta narazie i tak co innego mówi ;)

Was napisał(a): Dla mnie wystarczającą jest informacja o ilości postów i data rejestracji - to pokazuje ile kto na forum działa i już.

Zgadzam sie z Wasem w 100 % :)

Następna strona
Powrót do e-gory.pl